Почему кошка кусается

Коти мають дві потужні зброї – це зуби і кігті. Багато власників стають жертвами своїх домашніх тварин, що розігралися. Перед тим, як почати боротися з поганою поведінкою, варто встановити її причину. В основному про своє невдоволення кішка попереджає заздалегідь, перш ніж пускати в хід ікла. Розпізнати такі попередження можна за зовнішніми ознаками:

  • різкі рухи хвоста, здиблена вовна;
  • притиснуті до голови вуха;
  • широко відкриті очі, великі зіниці;
  • вигнута спина, незадоволене шипіння.

Що може стати причиною агресивної поведінки

Щоб припинити укуси, потрібно знати, чому ваша кішка почала кусатися.

Характер

Першою причиною є характер домашнього вихованця, який формується ще з дитинства. Від виховання залежить поведінка та мирний настрій тварини. У жодному разі не можна бити кошеня або дорослого кота за те, що він без причини вирішив пустити в хід зубки. Краще користуватися порадами досвідчених заводчиків, які рекомендують єдиний допустимий метод легкого покарання – використання води з розпилювача у разі агресії.

Помста

Крім характеру другою причиною прояву недоброзичливості у бік господаря є помста. Кішки не люблять, коли підвищують голос, а багато хто тим більше не терпить рукоприкладства.

Природні причини

Наступний фактор є природним і стосується переважно кошенят, у яких починають прорізатися зуби. Це викликає свербіж і бажання почухати свербляче місце. В даному випадку, щоб полегшити потреби вихованця, набувають спеціальні іграшки, про які можна масажувати ясна.

Прояв почуттів

Прояв кохання також варто включити до цього списку. Деякі кішки дуже люблять ніжність. Коли почуття надлишкові, вони просто не знають, як висловити свою симпатію господареві, тому починають його кусати.

Хвороби

Незважаючи на те, що кішки дуже чутливі, вони можуть приховувати хвороби. Якщо власник, гладячи кота, випадково зачепить хворе місце, вихованець може різко відреагувати: подряпати або вкусити.

Материнський інстинкт

Вагітні кішки часто бувають агресивними, коли їм намагаються погладити живіт чи беруть кошенят на руки. Ця причина є природною, оскільки тваринам властиво захищати своє потомство. Якщо ваша кішка народила кошенят, спочатку дуже обережно поводьтеся з ними, стежачи за її реакцією.

Особистий простір

Тварини із закритим характером не люблять багато уваги, вони не товариські, тому вимагають від господаря більше особистого простору. У такому разі кішки самі вирішують, коли їм потрібен контакт із господарем. Якщо вихованцю здасться, що його території загрожує небезпека, він може серйозно вкусити.

Гормональний збій

Після стерилізації та під час статевої активності кішки стикаються з гормональним збоєм. У цей період тварина може стати неслухняною та агресивною. Вирішення проблеми можна обговорити зі спеціалістом, який призначить правильне лікування.

Проблеми із соціалізацією

Найчастіше, вуличні кішки вважаються більш ніжними, ніж домашні. Але варто врахувати те, що такі тварини мали багато негативних моментів, чи це рукоприкладство, чи конфлікти з іншими тваринами. Ланцюжок з цих факторів викликав і закріпив у свідомості маленької беззахисної істоти недовіру до оточуючих.

Зруйнувати цей бар'єр непросто. В даному випадку господареві потрібно буде набратися терпіння, побудувати лагідне та ніжне спілкування з твариною, без порушень особистого простору та тиску. Це стане правильним шляхом до теплих відносин між кішкою та господарем.

Як відучити кішку кусатися

Більшість кішок кусають господарів через вираження почуттів та любові, але багатьом не подобається такий підхід. З'являється бажання відучити вихованця від цієї звички. Експерти рекомендують використовувати такі методи:

  • Виділити місце, в якому ви можете облаштувати спеціальний куточок вихованцю з іграшками та кігтеточкою. Тут вихованець зможе вилити агресію та зняти стрес.
  • Приділяти більше уваги вихованню вашої улюблениці. Запобігайте укусам під час гри за допомогою спеціальних іграшок.
  • Продемонструвати образу після укусу у вигляді ігнорування (форма жартівлива, не варто заходити далеко і захоплюватися, інакше вихованець може випробувати стрес).

Щоб позбутися агресії домашнього вихованця, знадобиться багато терпіння та сил. Не завжди виходить повністю відучити кішку від укусів при контакті з власником. Все залежить від характеру тварини та ставлення до господаря.

Варто звернути увагу, якщо кішка довгий час була спокійна, але раптово почала нападати, кусатися без причини. Вірним рішенням стане похід до ветеринара чи зоопсихолога. Окрім зовнішніх дратівливих факторів, причиною агресії може стати хвороба. Чим швидше ви впораєтеся з нею, тим легше стане вашому вихованцю.

Що робити, якщо вкусила кіш

Ротова порожнина кішки містить багато бактерій, які по-різному впливають наш організм. Місця укусу не варто ігнорувати. Обробка рани залежить від ступеня укусу:

  • Якщо поверхневий укус, достатньо промити рану під проточною водою і обробити антисептиком.
  • Глибокі рани рекомендують обробити перекисом водню, загоювальною маззю з антисептичними властивостями і накласти пов'язку.

Якщо після укусу піднялася висока температура, втрата свідомості, набрякла укушена частина тіла, негайно зверніться за консультацією до лікаря. Якщо тварина була вуличною або нещепленою, вона може переносити сказ.