Безпека домашніх тварин під час новорічних свят

Новий рік – найкраще родинне свято. Але песики та котики –теж повноправні члени нашої родини. Ми щиро радіємо, коли вони святкують разом з нами та дарують нам свою відданість. Та часами гучні свята несуть для пухнастиків деяку загрозу.

По-перше, це пов’язано з феєрверками, салютами, петардами та іншими гучними атрибутами Нового року. Досить рідко такі заходи викликають у тварин позитивні емоції. Здебільше в центральній нервовій системі формується домінанта – страх. Він може виражатися у тремтінні, посиленому диханні та серцебитті, скигленні, бажанні сховатися, агресії, мимовільному сечовипусканні, тощо. Ми не можемо на період свят помістити вихованця до шумоізолюючого контейнера, залишити одного або застосувати медичну седацію на весь період святкування. Тому « радимо подумати про психологічний комфорт тварини заздалегідь » .

Існує декілька методів. Ви можете поступово привчати улюбленця до нетипових звуків, кожного дня підвищуючи їх інтенсивність. В процесі слід показувати свій позитивний настрій щодо пухнастика: пестити, пригощати смаколиком або залучати його до спільної гри. Таким чином створюється позитивна асоціація, наприклад, салют – смаколики.

Але є коти та собаки, особливо малих порід, які в жодному разі не погоджуються на такі експерименти. Кожна святкова подія з феєрверками викликає у них стрес. У особливо чутливих тварин навіть трапляються серцеві або неврологічні напади. В такому разі слід за місяць до ймовірного святкування розпочинати прийом заспокійливих засобів. Здебільше це добавки природного походження, які знижують артерільний тиск, нормалізують рівень глюкози, пригальмовують процеси збудження, контролюють рівень гормонів стресу, мають помірну кардіопротекторну дію. Таку дію має екстракт «Фітогама». Добавка корисна не тільки для молодих та особливо збудливих тваринок, а й для старіючих вихованців, бо попереджає розвиток вікових серцево-судинних патологій.

Посилити заспокійливу дію рослинних препаратів допомагають випаровувачі на основі феромонів молока матері собаки чи кота. Такі засоби створюють атмосферу захисту, тепла та комфорту, яку відчуває новонароджена тваринка поряд з мамою. За таким же принципом створені препарати на основі альфа-казозепину. Ця молекула молочного білку має заспокійливу дію на центральну нервову систему, подібну до фармацевтичних транквілізаторів, але без побічних ефектів (надмірна млявість, втрата пам’яті та свідомості, нудота). Заспокійливі засоби у вигляді крапель на холку або нашийник теж містять рослинні компоненти (лаванда, м’ята) та чинять м’яку антистресову дію.

Друга неприємна складова свята – їжа. Коли наш улюбленець цілий рік мав збалансований раціон, його шлунково-кишковий тракт налаштований саме на такий тип харчування. Ферменти виділяються рівномірно, жовч формується та секретується в певний період часу згідно прийому їжі, моторика кишківника налаштована на стабільну порцію корму. Таким чином підтримується постійна однакова середа організму (гомеостаз); немає «перекосів» в обміні речовин, а це є запорукою здоров’я та довгого життя. Звичайно, кожний власник хоче побалувати вихованця чимось смачненьким зі столу. Якщо ця їжа є надмірно калорійною, жирною або містить не властиві тварині складові (соуси, майонези, приправи), це призводить до нудоти, блювоти, проносів, а часами і тяжких отруєнь. Ще одна неприємна річ – кістки. Від маленьких риб’ячих до довгих трубчастих, кістки можуть стати причиною кишкової непрохідності. І таке свято закінчується терміновим хірургічним втручанням. Тож радимо не зловживати підгодовуванням зі святкового столу. « Краще пригостити вихованця невеликою кількістю спеціального смаколика » для собак та котів (висушені м’ясні ласощі).

Також треба бути уважними з ялинковими прикрасами, гірляндами. Котики люблять гризти новорічний ялинковий «дощик», а собаки не проти погратись з прикрасами, підключеними до електромережі. Наразі існує багато інтерактивних іграшок для домашніх улюбленців. Вони є безпечними та корисними для розвитку тварини. Це буде найкращий новорічний подарунок для пухнастика, а також відволіче його від небажаних ігор з декораціями.

Щиро бажаємо вам та вашим улюбленцям веселих та безпечних свят!