ТОП-3 весняних заходів для котів та собак

Весна – найкращий час, щоб приділити особливу увагу здоров'ю свого вихованця. Дізнайтеся про три найважливіші заходи, необхідні навесні котам та собакам.

Вакцинація

З приходом потеплінь, господарі більше приділяють увагу прогулянкам із вихованцями – собаки частіше вирушають на прогулянки, а деякі домашні кішки супроводжують господарів у поїздках на дачу.

Тема вакцинації є актуальною завжди, але весна – найкращий час для цієї процедури.

Якщо ваш вихованець вже вакцинований в останні 12 місяців, переходьте до наступного пункту. Якщо щеплень не вистачає, вирушайте до найближчої ветеринарної клініки та попросіть зробити комплексне щеплення від небезпечних інфекцій. Список вакцин озвучить компетентний ветлікар.

Обробка від зовнішніх паразитів

До сонця та тепла тягнуться і весняні квіти, і різноманітні шкідники. Потеплішало? Отже, прокинулися іксодові кліщі. Вони чекають на вихованців у зеленій траві і готові заразити серйозними хворобами.

Блохи та комари менш небезпечні, але неприємні для будь-якої тварини. Щоб захистити від паразитів, можна прокапати засіб на загривку, надіти спеціальний нашийник або дати пігулку.

Важливо! Ознайомтеся із інструкцією до препарату. Перевіряйте термін придатності. Засоби купуйте виключно у ветеринарних аптеках.

На прогулянках при спілкуванні з іншими тваринами вихованець ризикує заразитися гельмінтами. Навіть якщо вихованець не виходить на прогулянки, навесні ми з більшою ймовірністю можемо принести в будинок яйця глистів на взутті.

Для боротьби з гельмінтозом можна використовувати краплі для загривка або таблетки. Засоби купуються у ветеринарних аптеках за рецептом ветлікаря. Він вкаже необхідне дозування з урахуванням віку, ваги та індивідуальних особливостей тварини.

Щоб не забувати про своєчасні обробки та щеплення, вносьте дані до ветеринарного паспорта. Якщо у вусатого немає документа, ведіть блокнотик або ставте нотатки у смартфоні.