Виведення шерсті зі шлунку котів

На відміну від собаки, кіт протягом свого життя заковтує власної шерсті набагато більше. Це пов’язано з характером поведінки пухнастиків та особливо ретельним доглядом за собою. Коти «вмиваються» і це є нормальним природнім явищем. Звісно, шерсть, яка має виліняти, потрапляє до шлунково-кишкового тракту та тільки в кишківнику частково розщеплюється ферментами. Оскільки комки шерсті невеликі, вони спокійно проходять увесь ШКТ. Але при утворенні великих безоарів (комків шерсті), вони можуть спресовуватись та застрягати в просвіті стравоходу, пілоруса шлунку або тонкого кишківника. Така ситуація викликає нудоту, млявість, апатію. Кожен прийом їжі або води супроводжується блювотою. В залежності від розміру та місцеположення безоару, блювота може бути безкінечна або епізодична.

При знаходженні шерсті в шлунку або кишківнику тривалий час розвивається гостра запальна реакція, виразка, часами некроз та прободіння стінки кишки. При несвоєчасно проведеній операції тварина може загинути. При підозрі на наявність стороннього тіла в шлунку/кишківнику одразу проводиться контрастна рентгеноскопія та приймається рішення про вилучення його з ШКТ. Отже, ситуація не райдужна. Але всього цього можна запобігти, якщо своєчасно профілактувати надмірну линьку та допомагати фізіологічному виведенню комків шерсті.

По-перше, « треба регулярно ретельно вичісувати котика » , особливо підшерсток. М’який пух схожий на вату та має більшу здатність звалюватись у грудочки. Привчайте улюбленця до вичісування вже з дитинства. Для цього вам знадобиться пуходерка для котів та спеціальний гребінь – фурмінатор. Раз на тиждень спочатку прочісуйте фурмінатором всю шерсть по ходу її росту. Далі застосовуйте пуходерку в будь-якому напрямку. Непогані результати дає купання із профілактичними ветеринарними бальзамами та ретельне вичісування під спеціальною сушаркою. Якщо кіт недовірливо відноситься до домашніх процедур, радимо скористатися послугами досвідченого грумера. В руках майстра експрес-линяння триває не більше години, а результат зберігається на 5-6 місяців.

Для зменшення линяння є сенс використовувати корми, що місять високий процент вітаміну Н (вітамін В7 або біотин). Можна також застосувати окремо біологічну добавку з цим нутрієнтом. Профілактика надмірного линяння за допомого біотину зазвичай триває 1-2 місяці на рік.

Одночасно із зовнішніми засобами розроблений метод контролю « безболісного видалення грудочок шерсті за допомогою спеціальних добавок та кормів. » Дія дієтичних добавок у вигляді крапель, паст, суспензій полягає у застосуванні послаблюючих рослинних інгредієнтів, на кшталт сенни або крушини. Завдяки розрідженню калових мас та прискоренню перистальтики грудочки швидко виводяться. Але це може бути шкідливо для тварин із захворюваннями печінки, підшлункової залози, природної схильності до проносів, метеоризму або для котів із сечокам’яною хворобою.

Більш м’яким засобом делікатного виведення шерсті є спеціально розроблений сухий корм супер-преміум класу «Hairball control». Особлива форма гранули не подразнює шлунок, ефективно виводить шерсть шляхом збільшення поверхні зчеплення гранули зі стороннім тілом. Завдяки легкій текстурі та специфічній структурі гранули корм підходить тваринам зі слабкими яснами. Тобто навіть якщо корм проковтнеться без розгризання, він не пошкодить слизову оболонку шлунку. В кишківнику гранула піддасться повному розщепленню вже на стадії, коли виведення шерсті є безболісним, безпечним та немає передумов для її застрягання. Крім того, сушений буряк та м’якоть гарбуза, які входять до складу корму, стимулюють вироблення травних ферментів, посилюють моторику ШКТ, що в свою чергу просуває рештки грудочок до прямої кишки. Жир лосося, вдалий збір корисних рослин (м’ята, ехінацея, чебрець) та пребіотики покращують імунітет котика, протидіють бактеріальним та грибковим інфекціям, в тому числі й кишковим. Корм можна застосовувати як постійний раціон, так і в якості профілактики накопичення шерсті у шлунково-кишковому тракті.