Продукти, токсичні для собаки

Багато господарів підгодовують своїх вихованців тим, що залишається від обіду. Варто пам'ятати, що для собак звичайна людська їжа може бути токсичною. Багато хто не розуміє поганих наслідків і часто дивується, коли дізнається про наявність тяжких хвороб або про смерть. Рекомендується ознайомитися зі списком отруйних для собаки продуктів і не включати їх до раціону навіть зрідка.

Цукерки та шоколад

Більшість кондитерських виробів містять у складі підсолоджувач ксиліт, а в шоколаді є алкалоїд теобромін. Вони дуже токсичні для собак і можуть викликати, окрім сильного отруєння, низку ускладнень:

  • судоми;
  • захворювання нирок;
  • анемію.

Симптоми отруєння проявляються блювотою, слабкістю, зниженою активністю та можуть закінчитися смертю. У такому разі необхідно показати собаку ветеринару. Не можна відкладати чи думати, що все пройде саме.

Алкоголь

Йдеться не лише про алкоголь у чистому вигляді, а про продукти, що зазнають бродіння, наприклад, яблука, томати та дріжджове тісто. У складі такої їжі присутній етанол, що може викликати діарею, блювання, підвищену кислотність шлунка, утруднене дихання.

Виноград

Виноград теж зайняв певне місце серед небезпечних продуктів для раціону собак, але яка речовина викликає розлад травлення, невідомо. Після прийому винограду чи родзинок тварина відчуває сильне зневоднення, біль у животі та зниження апетиту. Крім ознак отруєння, важливим моментом є негативний вплив винограду на нирки.

Цибуля та часник

Ці улюблені продукти містять тіосульфат і N-пропілсульфід. Обидва компоненти можуть викликати сильну інтоксикацію у вашого вихованця як у сирому, так і у приготовленому вигляді. Велика доза препарату негативно впливає на формені елементи крові, що призводить до анемії.

Авокадо

Містить токсин під назвою «персин», який може призвести до розладу ШКТ у собак. У дорослого здорового пса таке отруєння не несе за собою тяжких наслідків і смерті, зазвичай протікає в легкій формі. Причому міститься токсин не тільки в м'якоті, а кісточці і шкірці.

Насіння та листя фруктів

Не всі фрукти є токсичними, більшість із них спокійно можна додавати до основної їжі. Перш ніж дати собаці якийсь фрукт, варто очистити його від листя та насіння. Серед цих продуктів є виняток. На думку експертів, абрикос. М'якуш, листя, стебла цього фрукта містять ціанід, який призводить до почервоніння ясен, прискореного дихання, розширення зіниць.

Печінка

Надлишок вітаміну А досить шкідливий організму собаки. Ветеринари не рекомендують часто додавати печінку до раціону тварини, оскільки вітамін А може призвести до деформації кісток у будь-якому віці вихованця. Додавати печінку до меню можна 1-2 рази на тиждень.

Жирні продукти

Насичені жири не є отруйними для собак, але продукти з великою кількістю жиру є дуже шкідливими. Перша причина небезпеки – набір зайвої ваги. Ожиріння – це відкритий шлях до різних захворювань. Друга причина криється в ризик запалення підшлункової.

Важливий момент: собакам у жодному разі не можна давати корм для котів (може призвести до смертельного панкреатиту). Це різні організми, у яких співвідношення норми білків, жирів та вуглеводів суттєво різняться.

Горіхи

Горіхи дуже багаті на амінокислоти і ненасичені жири, що, здавалося б, корисно для організму собаки. Але з іншого боку – це висококалорійний продукт, що може спричинити збої в роботі травної системи, алергію. Експерти виділяють 4 види горіха, які можна додавати до раціону собаки. Це кешью, мигдаль, кедрові горіхи та арахіс.

Перелік токсичних горіхів для собак:

  • • грецькі;
  • • фундук;
  • • мускат;
  • • фісташки;
  • • макадамія.

Молочні продукти

Організм собаки під час дорослішання втрачає здатність перетравлювати молочний цукор, оскільки знижується вироблення необхідних ферментів. Також не можна включати до раціону собаки молочні продукти високої жирності.

Якщо ви помітили у свого домашнього вихованця ознаки отруєння – негайно зверніться до ветеринара. Зберігайте токсичні продукти у недоступному для собаки місці. Це дозволить обмежити вас та вашого вихованця від небажаних проблем.