Чому коти вибагливі в їжі

На «мапу головного мозку» тварини вже давно нанесені ділянки, які відповідають за роботу основних органів чуття: зір, слух, нюх. За розпізнавання смаку корму відповідає частина островкової долі головного мозку. Вчені прийшли до висновку, що «смакова кора» кішки побудована трохи складніше, ніж у собаки, та здатна виявляти інтенсивність смаків, по-різному активуючись. « Взагалі, кіт дуже перебірливий до запахів ». Саме на це орієнтуються виробники фармацевтичних заспокійливих препаратів для кішок. Останнім часом набули популярності засоби з феромонами материнського молока. Вловлючі такі молекули, тварина відчуває себе біля мами, у безпеці. А, наприклад, запах евкаліпту, перцю, цитрусу відлякує улюбленців, викликає агресію.

Так само і в їжі. Свіжозасмажена курочка приверне увагу пухнастика швидше, ніж вівсяна каша. Коти – хижаки. Тільки невеликий відсоток котячих споживає зернові або клітковину у вигляді рослин. Але збалансувати раціон лише за допомогою продуктів тваринного походження неможливо. При харчуванні лише м’ясом надлишок білку негативно вплине на роботу нирок та серця. А якщо лише рибою – величезний ризик утворення фосфатних каменів у сечових шляхах. Сирі яйця містять речовини, що погіршують стан шкіри та слугують алергеном. При харчуванні лише молочними продуктами страждає підшлункова залоза.

Задля привернення харчової уваги та розігрівання апетиту деякі виробники додають до корму штучні ароматичні добавки або підсилювачі смаку. На цьому будувалась комбікормова промисловість для продуктивних тварин. Але її мета - нарощування ваги (м’ясо + сало). Для дрібних домашніх улюбленців це не актуально, корм повинен бути збалансований, різноманітний, корисний та смачний. Як супер-преміум корм для дорослих котів «Chicken & Liver». До складу такого корму входять легкозасвоюване м’ясо курки зі свіжими печінкою та сердечками. Свій особливий аромат додає курячий бульйон та витяжка з хрящів. Остання ще є джерелом хондоїтину, глюкозаміну – неперевершених хондропротекторів. Завдяки м’ясу та свіжим субпродуктам птиці, кіт не відчуває аромат гречаної крупи, сочевиці та великого букету корисних, поживних трав, пребіотиків, вітамінів. Більшість ключових мікроелементів мають органічну (хелатну) структуру, що здарує смак та забезпечує краще всмоктування в шлунково-кишковому тракті.

Раціон збалансований за амінокислотним складом, містить невелику кількість кальцію та фосфору, має легкий сечогінний ефектом. Тому успішно застосовується для кастрованих котів та стерилізованих кішок.

Корм стане в нагоді тваринам після тривалого виснаження, зниження апетиту через хвороби печінки, глистні інвазії, травми ротової порожнини та зубів, для старіючих котів. Звичайно, кожен організм та кожен смак індивідуальний, але за статистикою, « саме такий склад раціону більш за все привертає увагу вибагливих котиків ». До того ж не викликаючі смакової залежності, отруєння або хронічних хвороб, як це буває при штучних ароматизаторах.