Британська кішка

Британська кішка – мрія багатьох, хто бажає мати ласкавого та цікавого пухнастого друга. Але перш, ніж завести такого вихованця у своєму домі, важливо дізнатися все про породу, умови утримання та особливості харчування цих тварин. Багатьох також цікавить історія появи породи та відмінності британської кішки від шотландської, адже їх часто плутають. Відповіді на ці та інші питання – нижче. Ви зможете не тільки дізнатися більше про британську кішку, а й правильно вибрати корм для британців, спираючись на корисні знання.

Що потрібно знати про догляд за британською кішкою

Кіт британець вимагає щотижневого вичісування підшерстя – з цією метою можна використовувати як м'які щітки, так і триммер. При линянні процедура має бути щоденною, інакше шерсть буде скрізь: на меблях, килимах, одязі тощо. Під час линяння тварині рекомендовано давати спеціальні засоби, які допомагають виводити шерсть зі шлунка – вона потрапляє до неї, коли кішка вилизує шерсть.

Важливо! Існують навіть спеціальні корми для довгошерстих котів або засоби (добавки) для виведення грудочок шерсті, наприклад, у форматі вітамінних комплексів.

Щодо стрижки, то вона не є необхідністю і проводиться грумером за бажанням власника. Самому бігати за котом із ножицями чи машинкою не варто.

Гігієна

Утримання та догляд британця вимагає від власника часу на виконання різних гігієнічних процедур, таких як очищення очей та вух. Для чищення вух можна використовувати ватні диски, трохи змочені в чистій воді. Протирати очі слід у міру забруднення, яке може бути частим через підвищену «сльозливість» котів цієї породи.

Купання може рекомендуватись тільки в окремих випадках, якщо кіт дійсно занадто забруднений.

Кігті британцям стрижуть 1-2 рази на місяць, використовуючи виключно спеціальні ножиці для котячих кігтів. Зрізати кіготь потрібно акуратно – видаляти тільки прозору частину, щоб вихованцю не було боляче.

Британський кіт

Не завадить стежити за зубами кішки британської породи та час від часу боротися із зубним каменем – цю процедуру може провести ветлікар.

Правила годування: що можна і не можна

При складанні раціону важливо підібрати відповідний корм для британської кішки. Хтось використовує натуральні продукти, наприклад м'ясо та рибу у відвареному вигляді. Інші власники для зручності організації харчування обирають сухий корм для британського кошеняти. Також можна купувати вологий корм для кошенят британців. Головне, щоб при виборі корму враховувалася порода та вік улюбленця.

У лінійках від сумлінних брендів існують корми для британських кішок, які враховують усі особливості цієї породи – краще обирати саме такі раціони. Щодо класу, то найкращий варіант – сухий корм holistic для британських котів, але також можна звернути увагу на класи преміум та супер-преміум, головне – не економ.

При годуванні також важливо давати вітаміни та корисні речовини, наприклад, добавки із вмістом таурину. Не заборонено і навіть потрібно балувати вихованця смаколиками – різними ласощами, які будуть особливо корисними як заохочення під час навчання побутових звичок.

Дорослому здоровому коту потрібно 2 порції корму на день, а літнім тваринам раціон можна розбити на 3 частини. Якщо у кота змінений гормональний фон (наприклад, через вагітність), є захворювання або повнота, краще вибрати спеціальний корм, який враховуватиме ці особливості.

Історія британської породи

Як з'явилася британська кішка? Є декілька версій відповіді це питання. Так, одна з легенд свідчить, що кішка з'явилася за часів завоювання Римом Британії. Нібито римляни взяли з собою єгипетських котів, які змогли пристосуватися до нового клімату, наростили густу підшерстя, а завдяки блискучому таланту мисливця стали цінними та бажаними вихованцями на Туманному Альбіоні. Цю теорію підтверджують розкопки, під час яких виявлено масові стародавні поховання кішок.

Британська порода

Інша версія пов'язана з французьким котом шартрезом. До Європи тварина потрапила, найімовірніше, із Південної Африки ще за часів хрестових походів. Спочатку їх розводили ченці у монастирі Шартреза, а потім із британськими моряками (яким старанно ловили щурів на палубі) коти потрапили до дощової Британії. Цю гіпотезу може підтвердити подібність порід, яка настільки сильна, що різниця видно лише професіоналам.

Відмінності британської та шотландської породи кішок

Серед недосвідчених кошатників постійно існує плутанина – вони постійно плутають британських та шотландських котів. І це має вагому підставу, адже обидві породи виведені у Великій Британії. Але не потрібно бути фахівцем чи ветеринарним лікарем, щоб знайти явні відмінності.

  1. Британець. Це велика і масивна тварина, чудово складена, м'язова, з горезвісною «широкою кісткою». У британця кругла голова з добре розвиненими вилицями – саме це робить представників породи щікастими «булочками». Також щічки надають морді діловитість і навмисну ​​серйозність. Хвіст же короткий, але сильний, досить потужний. Лапи – сильні, але короткі, що робить кішку хоч і присадкуватою, але дуже кремезною.
  2. Скоттіш-фолд, шотландська висловуха. Цю породу також виведено на великобританських землях. Мордочка шотландського кота розчулює своєю несерйозністю, тому деякі заводчики використовують термін з модельного бізнесу по відношенню до цієї породи – "бейбі-фейс". Форма голови теж округла і нагадує совину голову.

Сірий Британський кіт

Одна з основних відмінностей у зовнішності двох порід – витонченість. У шотландців лапи і хвіст довші і тонші, а хвіст рухливіший. Ну і найголовніше криється в назві «шотландська висловуха», адже у котів цієї породи особлива будова вух. Народжуються всі кошенята із прямими вухами, але вже до місячного віку, вушка починають загинатися.

Разом. Як вибрати корм для британця?

Як ми вже сказали, корми для британських кошенят та котів мають бути спеціальними. Вони бувають у різній формі – сухі чи вологі, але найголовніше – склад. Зверніть увагу на:

  1. Відсоток м'яса. Бажано, щоб м'яса було 60-70%, а у переліку продуктів воно має бути на першому місці. Важливо, щоб був вказаний тип м'яса та спосіб його обробки, наприклад, дегідратоване м'ясо качки, а не м'ясна основа. Якщо відсоток м'яса нижче 30%, такий корм буде високовуглеводним, і кіт, який схильний до повноти, швидко почне товстіти.
  2. Щоб ваш улюблений рудий, сірий чи білий британець був активним, він має отримувати всі амінокислоти, мікроелементи та вітаміни. Зазвичай усі вони прописані на етикетці. Також важлива наявність жирних кислот – Омега-3 та Омега-6.

    Якщо кіт практикує вільне гуляння на вулиці, він ухопить травинку або спіймає жучка, а зовсім домашні коти потребують вітамінно-мінеральних комплексів.

  3. Якщо кішка народжуватиме, їй також потрібен спеціальний раціон – шукайте корми для вагітних або годуючих кішок.
  4. Не можна купувати корми економ класу, навіть якщо вони для британських порід, а на етикетці намальований британець.

Якщо ваше завдання купити в Києві та Україні спеціальний корм із високим вмістом м'яса – це довгий процес вибору і навіть стрес, якщо корм не підійде. Але проявивши витривалість, ви зрозумієте, який корм і скільки давати британцю. Ця порода вимагає догляду та гідна захоплення!