Особливості харчування котів британських та шотландських котів

Вишукана граціозність у поєднанні з милим плюшевим ведмедиком – ось як можна охарактеризувати британських та шотландських котиків. Попит на кошенят цих порід не вщухає. Але, на жаль, не всі розплідники та заводчики дотримуються правил розведення. Таким чином, генофонд екзотичних порід розбавляється, тваринки набувають нових генетичних ознак, іноді не зовсім хороших. Останнім часом все частіше діагностують генетичні хвороби котів: гіпертрофічна кардіоміопатія, остеохондродисплазія та полікістоз нирок. Прикро, що деякі хвороби проявляються в пізньому віці починаючи від одного року, коли застосовувати коригуючі заходи немає сенсу. Кардіоміопатія (НСМ) взагалі тривалий час ніяк не показує себе, та все закінчується раптовою смертю улюбленця від ускладнення, наприклад, тромбозу. Наразі на допомогу ветеринарним лікарям прийшла генетична діагностика тварин, схильних до тієї чи іншої патології. Ми можемо заздалегідь піклуватися про здоров'я тваринки: вилучити її з розведення, профілактувати наслідки генетичної мутації та покращити якість життя.

Остеохондродисплазія британських та шотландських котів – одна зі спадкових хвороб. Як правило, її симптоми вже помітні з дитинства: кульгавість, неможливість повноцінно стрибати; хвіст має вкорочену потовщену та нерухому анатомію; кінцівки часами теж вкорочені або мають Х-подібну поставу. Здебільше власники помічають вади розвитку виходячи зі скутості рухів малюка. Трапляються випадки, коли остеохондродисплазія проявляється у старшому віці. В таких випадках великі суглоби потовщуються, артрити переходять в артрози, відмічається скутість та болісність при ході; можуть вражатись елементи хребців та міжхребцевих дисків; порушується амортизаційна здатність хребта. Для того, щоб віддеференціювати спадкову остеохондродистрофію від набутих артритів/артрозів/дискоспондилітів (вірусної або бактеріальної природи, порушень обміну речовин), слід провести генетичний скринінг крові тварини.

Для покращення якості життя котів зі спадковими вадами опорно-рухового апарату, набутими патологіями кісток та суглобів, віковими змінами хрящової тканини, « рекомендується спеціально розроблений раціон супер-преміум сегменту для британських та шотландськх порід. » Рецептура містить природний колаген, хондроїтин та глюкозамін, видобутий з шкіри та хрящів морської риби та панцирів ракоподібних шляхом ферментативного гідролізу. Саме така технологія дозволяє отримати пептиди колагену. Дана формула є набагато активніша за нативний колаген. В раціоні використовуються пептиди колагену 1-г та 2-го типів – 90% його входить до складу сухожилків, кісток, суглобів, шкіри. Крім того, морепродукти містять метилсульфанілметан (МСМ) – специфічна формула органічної сірки. Комплекс МСМ + глюкозамін + хондроїтин + Омега-3 і -6 сприяють більш швидкому відновленню суглобового хряща, зменшенню появи остеофітів та скорочують реабілітаційний період після травм. Невисокий відсоток кальцію та фосфору раціону представлений хелатною (органічною) формою нутрієнтів, а це дає змогу швидко засвоюватись та не затримуватись у депо (нирки, кістки, кров). Таким чином, зменшуються маркери запалення, відновлюється структура хрящової тканини, знижується в’язкість суглобової рідини та покращується рухливість. Вишукане поєднання м’яса індички та телятини, а також свіжого бульйону, надає корму не тільки чудовий смак, але й робить його максимально поживним та корисним.

Ветеринарні лікарі відмічають, що брахіцефалічні (короткоморді) породи котів більш схильні до утворення зубного каменю. Британські та шотландські коти – не виключення. Тому « форма гранули корму спеціально розроблена з урахуванням фізіологічних особливостей щелепного апарату » цих улюбленців. Процес утворення каменю – неминучий для всіх порід. Але корм з індичкою та телятиною значно уповільнює утворення пришийкового зубного нальоту. Розгризання спеціальної гранули чинить рівномірний тиск на всі жувальні зуби, зберігаючи їх здоровими на довгі роки.