Стрес у собак та котів

Стресова ситуація у наших улюбленців запускає такі ж біохімічні процеси в організмі, як і у людини: виділяються гормони стресу – адреналін, норадреналін та кортизол. При виділенні кортизолу організм здатний існувати у напружених обставинах. Адреналін активує організм, розширює зіницю, бронхи та серце. Завдяки цим гормонам фізичні можливості тварини суттєво збільшуються; короткочасний поодинокий стрес навіть активує імунітет та покращує когнітивні функції. Але « якщо продукування гормонів занадто потужне, тривале або повторюється більше 2-х разів на рік, то це завдає неабиякої шкоди організму: » зменшується чутливість ниркових канальців, знижується імунітет, збільшується ризик появи екзем, виразок, запалень, значно посилюється линяння, з’являються нервово-обумовлені розлади травлення. За останні роки збільшились випадки серцевої нестачі у тварин. До того ж такі стани «помолодшали». І це пов’язано не тільки зі зміною балансу статевих гормонів, але й з частими епізодами надвисокого нервового напруження.

Що може стати причиною нервового напруження або нервового виснаження? Це зміна обставин (переїзди, транспортування, зміна господаря, виставки, ремонт в помешканні, поява нових членів родини або нових тварин, занадто бурхливі та гучні свята). Неабияким стресогенним фактором є відвідування ветеринарного лікаря або грумера. Звичайно, ви можете сказати: «Заспокойся, малий, лікар тільки подивиться!», намагаючись запевнити пухнастика у безпеці. Але кора головного мозку собак та котів побудована таким чином, що реакція «бий або тікай» набагато сильніша за раціональний аналіз ситуації. Вони більше користуються інстинктами. Тому немає нічого протиправного у тому, коли занадто збудливій тваринці при стандартних маніпуляціях (чистка зубів, невеликі хірургічні операції, взяття біологічного матеріалу, стрижка, перевезення у транспорті) пропонують седацію. Бо шкода від стресу перевищує шкоду від седації у кілька сотень раз. Наприклад, звичайна гігієнічна стрижка може закінчитися серцевим приступом, а перевезення літаком – епіподібними нападами.

Не ризикуйте! « Якщо ваш улюбленець має занадто збудливу нервову систему, зверніть увагу на рослинні засоби для заспокоєння ». По-перше, вони не містять штучної хімічної формули та не здатні викликати патологічні зміни внутрішніх органів (йдеться про центральну нервову систему та серце) або звикання. Рекомендуємо звернути увагу на рослинні збори комплексної дії.

Вдале поєднання певних рослин повинно зміцнювати серцево-судинну систему та одночасно мати помірну седативну дію. Саме такою властивістю володіє екстракт «Фітогама», який містить: екстракт кореня валеріани, плоди глоду, квітки календули, кропиви та м’яти, йод, селен. Багато клінічних випробувань підтверджують, що основний механізм дії валеріани полягає у зниженні рефлекторної збудливості ЦНС. Це позитивно впливає на сон та рівень артеріального тиску. Листя м’яти мають загальнотонізуючу, антистресову та антидепресивну дію. Ментол є антисептиком проти багатьох кишкових патогенів. Діючі речовини глоду знижують збудливість нервової системи та серцевого м’язу, покращують кровообіг, нормалізують серцевий ритм, знімають спазми головних судин. Квітки календули за рахунок спазмолітичних властивостей знімають больові відчуття у шлунково-кишковому тракті, викликані стресом.

Нерідко вихованці під час надмірного збудження або страху відмовляються робити «свої справи». Це супроводжується тривалими закрепами або, навпаки, підсилюється перистальтика кишківника. Календула м’яко тонізує ШКТ та має жовчогінну дію. Ця рослина також корисна при тривалій аритмії та купірує головний біль. Кропива разом з йодом та селеном нормалізує обмін речовин, тонізує нервову систему; вдало застосовується при істерії, епілепсії, запаленнях та серцево-судинних нестачах.

Цей збір не є фармацевтичним препаратом. Якщо напередодні Новорічні свята, а ваш пухнастик «не переносить феєрверки», треба піклуватися про його нервову систему заздалегідь. Максимальна терапевтична дія екстракту проявляється не відразу, вам знадобиться 7-10 діб застосування фітозбору, щоб улюбленець заспокоївся. Деякі фізіологічні стани (вагітність, пологи, вік від 1 до 6 місяців) не є перешкодою для приймання екстракту, але потребують узгодження з вашим ветеринарним лікарем.

Рекомендовані товари:

Екстракт «Фітогама» для собак

Натуральний екстракт кореня валеріани, плодів глоду, квіток календули, кропиви та м’яти

Детальніше
Екстракт «Фітогама» для котів

Натуральний екстракт кореня валеріани, плодів глоду, квіток календули, кропиви та м’яти

Детальніше