Как измерить температуру коту

Власникам кішок слід з особливою уважністю ставитись до здоров'я своїх улюбленців. Найменша зміна у поведінці має насторожити господаря. Наприклад, втрата апетиту, млявість, тремтіння, прискорене дихання, виділення з очей, теплі на дотик вуха та підвищений серцевий ритм. Зниження та підвищення температури тіла також свідчать про те, що у кішки почалися проблеми зі здоров'ям. Тому кожен господар повинен знати, як правильно виміряти температуру коту та вчасно виявити захворювання на початковій стадії.

Чому у кішки підвищується температура

Норма температури у дорослих котів становить 38-39°C, а у кошенят - 39,6°C. Істотне підвищення або зниження температури тіла тварини (нижче 37,5 або вище 39°C) може сигналізувати про можливі хвороби вихованця.

Можна виділити основні причини гіпертермії:

 • перенесений тваринам стрес (візит до ветеринара, поїздка в машині, поява нового вихованця);
 • перегрів у спекотну року або тривале перебування у задушливому приміщенні;
 • різноманітні вірусні, бактеріальні, грибкові захворювання;
 • алергічна реакція на продукти харчування чи лікарський препарат;
 • побічний ефект після проведеної вакцинації;
 • післяопераційний період;
 • патології внутрішніх органів;
 • доброякісні чи злоякісні пухлини.

Чим виміряти температуру кішці

Для вимірювання температури у кішки застосовують ректальний або вушний термометр. Точнішими вважаються термометри для ректального застосування. Вони випускаються у двох видах: цифрові та ртутні. За допомогою цифрових визначення температури проводиться за короткий час, роблячи для тварини процедуру менш неприємною. Ртутний прилад виготовлений зі скла, тому необхідно бути дуже акуратним при проведенні виміру у тварини, яка при неприємній процедурі намагається вирватися.

Для тварин та для людей у будинку мають бути різні термометри.

Як визначити температуру у кішки в домашніх умовах

Щоб тварини без проблем переносили процедуру, їх привчають до цього раннього віку. Найпоширенішим способом вимірювання є введення термометра у пряму кишку. Щоб безпечно провести процедуру в домашніх умовах, слід дотримуватися певних правил:

 1. Вимірювання проводити не самостійно, а попросити когось із членів сім'ї тримати тварину в нерухомому стані та відволікати лагідними словами.
 2. Загорнути кота в рушник, залишивши стирчать тільки хвіст і попу.
 3. Людині, що утримує кота, одягнути щільні рукавички, щоб уникнути укусів і подряпин. Кота краще притримувати за загривок.
 4. Перед процедурою термометр слід продезінфікувати, змастити кінчик вазеліном або гелем.
 5. Кінчик градусника ввести у пряму кишку трохи більше, ніж 2 см. Електронний утримувати до звукового сигналу, а ртутний – 3-4 хвилини.
 6. Відпустити тварину та порівняти показник температури з нормою.
 7. Градусник після використання обов'язково помити у теплій воді з милом та провести дезінфекцію (протерти спиртом або іншим антисептиком).

Щоб виміряти температуру вушним термометром, слід:

 1. Зручно взяти кішку та зафіксувати її голову у нерухомому стані. Можна взяти її за загривок.
 2. Вставити вушний термометр у вухо та притримувати його у горизонтальному положенні. Глибина введення обмежується будовою термометра, тому можете не турбуватися, що пошкодите коту барабанну перетинку.
 3. Дочекатися звукового сигналу та витягнути термометр.
 4. Перевірити значення температури та зіставити його з допустимими нормами.

Головне – під час процедури не нервувати, не робити різких рухів та не підвищувати голос на вихованця.

Поради

Якщо тварина нервує і не дає провести вимірювання, слід відкласти процедуру або відвезти до ветеринарної клініки, довіривши це завдання професіоналам.

При правильному вимірі температури значення вушного та ректального термометра мають мало чим відрізнятися один від одного. Тому при можливості перші пару процедур вимірювання температури слід проводити двома градусниками. У разі отримання однакових даних, надалі користуватися тільки вушним, щоб уникнути неприємних відчуттів у вихованця.

Після закінчення процедури обов'язково похваліть кота, попестите і дайте улюблені ласощі. Якщо процедуру проводити правильно, дотримуючись всіх рекомендацій, тварини переносять її майже безболісно.