Кошенята

При годуванні кошенят слід враховувати певні фізіологічні аспекти зростаючого організму. По-перше, ми тільки відлучили малюка від мами. Коли він харчувався материнським молоком, то отримував з ним необхідні антитіла. Вони захищали від інфекцій, з якими зустрічається новонароджений. « В періоді між 1-м та 2-м місяцем життя кошеня розпочинає самостійно харчуватися ». Та саме в цей період його імунітет дуже вразливий: антитіл мами вже нема, а щеплення робити ще зарано.

По-друге, зростаючий епітелій шлунково-кишкового тракту ще не достатньо сформований, він не містить необхідну кількість імуноглобулінів для захисту. Залози зовнішньої секреції (слинні, залози шлунку, підшлункової залози та печінка) не функціонують так, щоб в повну міру перетравлювати амінокислоти, жири та, тим більше, рослинну клітковину.

Щелепний апарат кошеняти слабкий та вразливий. Лише до 2-місячного віку у пухнастика виростуть 26 молочних зуба. А у віці 4-5 місяців вони ще починають змінюватись, та тільки до 7-8-го місяця повністю формуються всі 30 зубів. А до того часу ясна можуть бути подразненими. Для прорізування та росту зуба малюку необхідна щільна, але одночасно повітряна гранула певного розміру.

Дуже важливий момент – ріст та розвиток сполучної тканини (кісткової, хрящової, кровоносної). При годуванні лише м’ясом, зерновими та овочами досягти потрібного рівня кальцію / фосфору / вітаміну D3 в організмі неможливо. Іх треба додавати окремим преміксом та в певній концентрації до повного фізіологічного дозрівання кошеняти (тобто, до 12 місяців). До того ж, при нестачі вітаміну D3, навіть кілограми введеного кальцію не засвоюються організмом. Їх дефіцит призведе до потовщення суглобів кінцівок та ребер, кульгавості, нерівномірного росту тваринки. А надлишок – порушить роботу паращитоподібної залози, призведе до отруєння та кальцифікації важливих органів.

« Молоді котики – це суцільна енергія, безкінечні ігри, стрибки з висоти. Тому зв’язковий апарат повинен бути не тільки міцним, але й еластичним ». Амортизаційна функція міжхребцевого диску, суглобів кінцівок та усього звязочного апарату котика перевищує за людську в сотні разів. Це одразу помітно за «плавністю ходи», легкому приземленню, діапазону повороту голови. Тому так важливо додавати до раціону найкраще джерело природного колагену та хондроїтину – витяжку зі шкіри та хрящів морської риби.

Чудовим вибором корму, що покриває фізіологічні потреби зростаючого малюка від 1-го до 12-го місяців життя, є раціон для кошенят «Ягнятина з рисом». Він є повністю збалансованим, тому пухнастики набирають вагу рівномірно, пропорційно віку. Енергії вистачає на максимальну активність улюбленця. Дієтичне м’ясо ягнятини багате на незамінні амінокислоти, вітаміни (А, D3, Е, С) та мінерали (кальцій, залізо, фосфор), що зміцнюють імунітет та сприяють розвитку кошеняти. З одного боку, мананоолігосахариди та інулін забезпечують формування пристінкового кишкового імунітету, сприяють культивації власних корисних бактерій кишківника. З іншого – до раціону вже введений готовий пробіотик, який допоможе легше перейти на самостійне харчування, уникнути проносів або закрепів, профілактувати кишкові інфекції кошеняти. Важливо, що в кормі є органічні (хелатні) форми кальцію та фосфору. Такі нутрієнти краще засвоюються та не накопичуються у «певних депо».

Дикий нешліфований рис – один з найкращих джерел вітамінів групи В та чудовий складний вуглевод. Завдяки неалергенним зерновим, бобовим (сочевиця), вдало підібраній суміші корисних рослин (ехінацея, шипшина, фенхель, фітоформула АМРОЛ) та життєвоважливих елементів (йод, селен) зміцнюється імунітет пухнастика, вірно формується його ендокринна система, збільшується сила та витривалість, профілактуються бактеріальні та вірусні інфекції, з якими малюк зустрічається в перший рік життя.