Особливості харчування собак-юніорів

До якої вікової категорії відносять собак-юніорів? Це вихованець у віці від 9 до 18 місяців. Тобто тварина, у якої статеве дозрівання вже майже закінчилось, але повна фізіологічна зрілість ще не настала. Такий собака виглядає досить сформованим, кістяк має правильну анатомічну будову, м’язи досить розвинуті згідно віку та фізичному навантаженню, зуби змінилися на постійні, шерстяний покрив не має «цуценячого пуху».

Для юніорів ще досить необхідним є корм з підвищеною енергетичною цінністю. Але слід зауважити, що в якості харчування не слід використовувати раціони, призначені для зростаючих цуценят або для вагітних/лактуючих самок. Надлишок калорій, білку, багатьох мінеральних речовин, в тому числі кальцію та фосфору, чинять негативний вплив. А при тривалому застосуванні в якості основного харчування можуть призвести до ожиріння. Якщо собака отримує раціон, незбалансований за вмістом енергії, то може з’явитися дефіцит усіх поживних речовин. Найчастіше цей дефіцит спостерігається у юніорів. Для забезпечення потреби в енергії тварина вимушена з’їдати великий об’єм порції, тому постійно виглядає голодним. В результаті відвисає живіт, затримується розвиток, порушується екстер’єр, проглядаються кути кістяка, тварина може виглядати недорозвинутою.

Якість білка раціону залежить від амінокислотного складу. Для юніорів слід обирати корми, де перетравлення білка складає 80-90%. Слід відмітити, що занадто потужна теплова обробка при виготовленні корму знижує рівень особливо важливих амінокислот: лізину, метіоніну, лейцину та триптофану. Тому радимо обирати корми супер-преміум класу з витриманою технологією вироблення продукту. Саме до них відноситься сухий повнораціонний корм для активних собак та юніорів «Ягнятина з рисом».

Ягнятина багата на значну кількість незамінних амінокислот, вітамінів (А, D, групи В) та мінералів, що позитивно впливають на здоров’я тварин. Жир ягнятини майже не містить холестерину та має багато лецитину, що нормалізує обмін речовин та профілактує судинні хвороби. Великий вміст фтору у м’ясі чудово захищає емаль зуба ще зростаючого улюбленця. Пектини фруктів та овочів стимулюють кишківник та захищають від токсинів, пестицидів і радіонуклідів. Хондроїтин та глюкозамін сприяють росту хрящової тканини, запобігають утворенню остеофітів та покращують амортизаційні властивості міжхребцевих дисків.

В період від 8 до 20 місяців часами спостерігається ситуація, коли м’язи достатньо сформовані, але кістяк ще продовжує рости. При цьому основне навантаження припадає на зростаючі суглоби. Через перенавантаження вони запалюються та збільшуються в розмірі. Це призводить до дисплазій, кульгавості, нерівномірного тиску на різні групи м’язів. Особливо це стосується собак крупних порід. Тому так важливо збільшити в раціоні джерела природних глюкозаміногліканів (витяжки з хрящів та шкіри риби).

Амінокислоти м’яса ягнятини у поєднанні з олією лосося сприяють правильному розвитку залоз внутрішньої секреції (щитоподібна, наднирники, статеві), виробленню гормонів, що важливо для статевозрілих тварин. Корм є чудовим вибором для собак з високою фізичною активністю, хондродистрофоїдним породам, при підготовці до спарювання та пологів. Раціон також підходить вибагливим молодим тваринам або тим, хто «страждає» на поганий апетит. Тут використовується основний принцип дієтотерапії таких пацієнтів: спочатку задовольнити потребу організму в енергії та тільки потім – в білку. Тому продукт містить достатню кількість тваринних жирів та вуглеводів. При їх нестачі вихованці використовують білок у якості енергетичного матеріалу. У собак від 25% до 50% добової потреби в енергії задовольняється завдяки жирам. Тип та кількість жиру значно впливають на смакоароматичні властивості корму. М’ясний бульйон, свіжовитоплений жир та вишкварки ягнятини підвищують смакові якості та привабливість корму, додають йому особливого пікантного смаку та задовольняють навіть найвибагливішого юніора.