Особливості сезонного линяння у собак і котів

Майже всі власники собак та котів зіштовхуються з проблемою линяння. Виключення складають лише ті, хто має собак із нелиняючим типом шерсті (пуделі, керрі-блю-тер’єри) або голих котів (канадський сфінкс). На жаль цей процес є неминучим природним явищем і пов’язаний із зміною пори року, світлового дня та біохімічними процесами в тілі тваринки.

«Процес линяння улюбленців, які мешкають поряд з людиною, відбувається 2 або 3 рази на рік, може затягуватись, скорочуватись або бути безкінечним протягом року».

Наразі існує декілька дієвих способів позбутися проблеми. Наприклад, ми можемо просто вичісувати собаку або кота кожен день спеціальним гребнем або щіткою, безкінечно прибираючи помешкання. Або оголити вашого вихованця «під нуль», що часто призводить до неабиякого стресу для тварини, а знову відрощена шерсть буде продовжувати випадати.

Останнім часом набула популярності процедура «експрес-линяння»: тварину на протязі декількох годин ретельно вичісують за допомогою фурмінаторів, тримерів, щіток; потім купають із застосуванням спеціальних косметичних засобів, ретельно висушують потужними сушарками. Та якщо собаку можна якось привчити до подібних грумерських маніпуляцій, то з котами «домовитись» буває складно та приходиться застосовувати седативні препарати. Хоча штучне линяння дає непогані результати: масажується шкіра, стимулюється ріст нової шерсті, а пух, старе підшерстя та ослаблі ворсини видаляються.

Звичайно, ми можемо вдаватися до всіх цих способів, але «найрозумніше діяти «із середини», тобто налагодити процеси в організмі таким чином, щоб линяння було не таким інтенсивним», мало певні короткострокові терміни, а нова шерсть відростала здоровою, мала міцні волосяні цибулини, здоровий та блискучий вигляд.

Довгий час вважалось, що рослинна олія (здебільше соняшникова) містить компоненти, які позитивно впливають на стан шкіри. Частково так і є, але збалансувати годування корисними поліненасиченими жирними кислотами рослинної олії досить складно. А їх невірне співвідношення (Омега-3/6/9) може призвести до негативних наслідків: запальні процеси, збільшення ваги, підвищення «поганого» холестерину. Тому як в гуманній, так і в ветеринарній медицині доведений факт вдалого застосування олій, отриманих з глибоководних північних риб (лосось, макрель, оселедець тощо).

Такий продукт містить ідеальне співвідношення поліненасичених жирних кислот Омега-6 до Омега-3 та складає приблизно 3:1. Раціони, збагачені такими оліями, стимулюють гормональну функцію, зміцнюють серцево-судинну систему, покращують тонус судин, сприяють підвищенню імунітету тварини, оновлюють стан шкіри, зміцнюють волосяну цибулину, стимулюють кровопостачання шкіри. Таким чином період линяння значно скорочується, шерсть збагачується необхідними поживними речовинами та вологою, стає менш ламка та тьмяна. Якщо мова йде про собак, що не втрачають шерсть, то після введення в раціон олії лосося відзначається більша пружність «волосся», набагато рідше утворюються ковтуни, така шерсть краще піддається розчісуванню та надовго зберігає доглянутий вигляд. Шкіра голих котів та собак стає менш чутлива до алергенів, бактерій та вірусів, нормалізується вироблення шкірного сала, зникають явища запалення.

Отже, вдалим та ефективним способом контролювати линяння нашого улюбленця є поєднання двох простих дій: правильний догляд за шерстю та шкірою (своєчасне купання, вичісування – привчайте вихованця до цього вже з малого віку) та додавання до раціону олій, що містять Омега-3-жирні кислоти (олія «Лосось»).

Рекомендовані товари:

Олія «Лосось» для котів

Натуральна олія атлантичного лосося з екстракт розмарину

Детальніше
Олія «Лосось» для собак

Натуральна олія атлантичного лосося з екстракт розмарину

Детальніше