Особливості тічки у собак і кішок

Тічка – це фізіологічний процес, який наступає при статевій зрілості собаки або кішки. Саме в цей час рівень статевих гормонів суттєво змінюється, виділяються яйцеклітини та організм готується до запліднення. До періоду тічки організм максимально накопичує всі ресурси – мікро- та макроелементи, вітаміни, амінокислоти – для її вдалого протікання, підвищення шансів запліднення, виділення оптимальної кількості яйцеклітин, благоприємного виношування потомства та ефективної молоковіддачі. Такі ресурси швидко витрачаються насамперед в період підготовки до запліднення. Тому буває так, що при недостатньому рівні гормонів (статеві та гормони щитоподібної залози) настання вагітності неможливо. На характер тічки також впливає стан судинної системи та сполучної тканини: слизова оболонка родових шляхів має погану мікроциркуляцію, погано збагачується киснем, втрачає тонус та як наслідок – відсутність вагітності.

В сучасному світі розроблена велика кількість методик гормонального стимулювання. Але оскільки фізіологічні особливості домашніх тварин різняться за породою та вагою, підбір такого способу профілактики проблематичний, потребує постійного контролю показників крові та імунної системи. А для звичайного господаря це недосяжно. Тому «оптимальним рішенням є вивести стан організму тварини на такий рівень, щоб тічка перебігала з чіткими проміжками часу, не затримувалась, кровотечі були в межах норми».

Також важливим є період після тічки, коли не планується схрещувати самку: стан імунітету повинен бути на такому рівні, щоб запобігти запальним процесам в матці, зменшити або припинити явища «несправжньої вагітності». Така профілактика повинна бути м’яка, не мати різкого втручання в гормональний фон. З цією метою застосовуються добавки, які містять важливі органічні кислоти, флавоноїди, саліцилати, вітаміни групи В, А, С, Е та РР, певні мікро- та макроелементи. Досить вдалі результати показує екстракт «Малина», що отримується з листя малини та додатково містить йод і селен.

По перше, екстракт «Малина» підвищує тонус статевих шляхів та еластичність їх стінок, м’яко відкриває шийку матки. По-друге, біологічно активні речовини екстракту несуть користь організму тварини:

  • Антиоксиданти мають потужну знеболюючу та бактерицидну дію;
  • Р-активні речовини захищають капіляри;
  • Вітамін К сприяє згортанню крові;
  • Магній підтримує роботу серця та судин;
  • Вітамін С, крім своєї антиоксидантної властивості, укріплює кістки та зв’язки, що дуже важливо при виношуванні малюків та годівлі.

Листя малини характеризуються низьким вмістом вуглеводів, що допомагає регулювати цукор в крові, а разом з цим і рівень гормонів. Ендокринна система швидко приходить у норму, збільшується рівень прогестерону.

Важливу роль відіграють йод і селен. Поєднання цих мікроелементів важливо для фертильності, тобто вироблення повноцінних живих яйцеклітин в достатній кількості, а також стійкості їх до несприятливих факторів. Саме ці два компоненти грають першорядну роль у розвитку ембріону. «Відсутність генетичних вад напряму залежить від рівню йоду та селену в організмі самки». Тому важливо, щоб у період тічки самка вже мала достатній запас цих нутрієнтів.

Важливо враховувати вплив екстракту малини на стан матки у різні періоди життя репродукції. Так, в період тічки фітокомплекс є необхідний для вдалого запліднення, в той час як на перших етапах вагітності його застосування слід припинити. Та вже при підготовці до пологів знов ввести до раціону з метою підвищення тонусу матки, полегшення родового процесу та покращення якості грудного молока.

Таким чином, екстракт «Малина» - це запорука не тільки нормального перебігу тічки, а й збереження гормонального, імунного, репродуктивного здоров’я вихованця протягом всього життя.

Рекомендовані товари:

Екстракт Малина
для котів

Натуральний екстракт з листя малини

Детальніше
Екстракт Малина
для собак

Натуральний екстракт з листя малини

Детальніше