Профілактика сечокам’яної хвороби у котів

Для того, щоб мати уявлення як профілактувти сечокам’яну хворобу (СКХ) у котів, давайте розберемося, яким чином утворюється камінь. Сечовивідні органи (нирки, сечовідники, сечовий міхур, уретра) молодого здорового кота не мають запалень та містять невелику кількість умовно-патогенної нешкідливої флори. рН сечі коливається в певних межах (5 -7,5) та має світло-жовтий прозорий колір. Для формування кристалів необхідна наявність 2-х факторів:

  1. Запалення та збільшення слизу в сечі.
  2. Порушення обміну речовин (здебільше білкового обміну), збільшення в сироватці крові певних електролітів та продуктів обміну (кальцій, фосфор, азотисті сполуки); зміна реакції сечі.

Шляхом фільтрації крові нирками, надлишок елементів виводиться з сечею. Далі такий елемент обволікається шаром слизу, а зверху знов нагромаджується шар електролитів. Таким чином з маленького кристала поступово виростає пісок, а далі камінець.

Кислотність сечі залежить від типу харчування та підтримує «ріст» певного виду піску. Наприклад, фосфати «живуть» в лужному середовищі, тоді як оксалати полюбляють кислу рН. Вважається, що до групи ризику СКХ входять коти:

  • кастровані/стерилізовані;
  • з ожирінням;
  • з малорухливим способом життя.

Але наразі недостатньо клінічних досліджень, які це доводять.

«Власники домашніх тварин здебільше звертаються за допомогою, коли камінь вже є». Для того, щоб проблему вирішувати комплексно, по-перше, необхідно позбавитись від конкрементів (катетеризація, уретропластика, цистотомія). А далі починаються заходи по виявленню причини: біохімія сечі та крові, тести на гормони (щитоподібної, паращитоподібної залоз, наднирників), бактеріальні посіви сечі, виявлення внутрішньоклітинних збудників (хламідія, мікоплазма), УЗД внутрішніх органів, аналіз раціону, аналіз води. При цьому епізоди обструкції сечових шляхів можуть повторюватись знову і знову, доводячи улюбленця до виснаження. Та навіть при адекватно підібраному лікуванні та дієті організму потребуються роки для переналаштування обміну речовин. Якщо до того ж під’єднується ниркова недостатність, то прогноз стає неблагоприємний.

Таким чином, берегти здоров’я пухнастика треба «з молоду». Для цього важливо діяти на основні ланки потенційно можливих причин СКХ:

  • Включати до раціону дорослого статевозрілого кота корм із нормальним або зменшеним вмістом дієтичного білку, збалансованим процентом кальцію та фосфору, підвищеним вмістом поліненасичених жирних кислот.
  • Слідкувати за водним балансом, застосовувати тільки свіжу фільтровану воду зі сталим електролітним складом та кислотністю.
  • Час від часу профілактувати запалення, діурез, дисбаланс гормонів та електролітного складу крові шляхом додавання до основного раціону сукупності певних речовин (екстракти кореня солодки, суниці, липи, берези, смородини, кропиви, хвоща + йод + селен).

Всі ці корисні рослинні компоненти входять до складу екстракту «Ренавіт». Солодка, крім своєї протикашльової властивості, має потужний імуностимулюючий ефект, м’яко формує імунітет проти бактеріальних та вірусних збудників. Смородина у поєднанні з суницею стимулюють відтік сечі, виводять надлишок мікроелементів. Липа має протизапальну та знеболюючу дію. В листях берези багато нікотинової кислоти, яка стимулює обмінні процеси та сприяє зниженню ваги. Завдяки високому вмісту антиоксидантів берези та кропиви зберігається цілісність слизової оболонки сечового міхура та зміцнюються стінки кровоносних судин. Хвощ здатний впливати на водно-сольовий обмін, підсилювати виведення з організму шкідливого холестерину. Йод та селен, крім своєї імунотропної дії, регулюють гормональний фон.

«Тільки комплексний підхід допоможе впоратися з проблемою сечокам’яної хвороби у котів».

Рекомендовані товари:

Екстракт «Ренавіт»

Натуральний екстракт кореня солодки, суниці, липи, берези, смородини, кропиви, хвоща

Детальніше