Пухнастик в родині — це не тільки справжнє щастя, але й велика відповідальність. Для того, щоб тваринка була здорова і соціально адаптована, необхідні ретельний догляд та виховання, особливо від самого дитинства.

Для початку підготуйте свою домівку до появи домашнього улюбленця:

 1. Приберіть небезпечні для тварини речі: дроти, електричні кабелі, розетки, дрібні та гострі предмети, побутову хімію та токсичні рослини.
 2. Не відкривайте повністю двері на балкон та вікна.
 3. Виділіть окреме місце в домі, де буде знаходитись пухнастик та його речі, або встановіть вольєр.
 4. Якщо в домі є діти, то знайомство з новим чотирилапим членом сім'ї повинно відбуватись поступово. Поясніть дитині, що песик чи котик — це не іграшка.

Після підготовки домівки подбайте про необхідні речі для хвостика, а саме:

 • миски та поїлки;
 • лежанка, будиночок або місце для сну;
 • пелюшки для цуценяти / туалет для котика;
 • нашийник та повідець;
 • переноска, щоб принести тваринку додому та водити до ветеринара;
 • різноманітні іграшки;
 • засоби для догляду (для протирання вух та очей, шампунь, зубна паста, тощо);
 • інструменти для догляду (щітка, гребінець, рукавичка для грумінгу, кусачки для кігтів).

Особливої уваги потребує вибір раціону для домашнього улюбленця. Купуйте збалансовані сухі корми тільки з натуральним складом та вмістом м'ясних інгредієнтів не нижче 50%. Правильне харчування — це запорука здоров'я та довголіття вашого пухнастика. Тому перед покупкою корму обов'язково ознайомтесь з його складом та відгуками від інших pet-батьків.

Найголовніше при появі пухнастого члена родини — це його адаптація до нового місця. Щоб хвостику швидше та краще пристосуватись до нової домівки, необхідні зусилля та терпіння від господарів. Створіть затишну та спокійну атмосферу, не сваріть улюбленця та приділяйте йому максимум уваги, особливо в перші дні. Бутьте готові, що адаптація не проходить швидко та просто! Песик або котик — це справжня окрема особистість, і тому їм потрібен час, щоб прийняти та пристосуватись до нової місцевості та нових людей.