Укріплення імунітету тварин в осінньо-зимовий період

Не є новиною, що зміна погоди та світлового дня в осінньо-зимовий період може негативно впливати на стан імунної системи і людини, і тварини. Це насамперед пов’язано із зміною температури, вологості та зменшенням сонячного випромінювання. Наші улюбленці витрачають більше енергії на обігрів тіла, нестача деяких вітамінів для тварин (наприклад, вітаміну D) та біологічно активних речовин знижує гормональну функцію; система імунітету стає більш вразлива до бактерій, вірусів та грибів. В період підвищеної вологості «розквітають» більшість патогенних чинників в природі. Особливо небезпечна різка зміна погоди.

Із взрослінням тварини імунна система також формується та зміцнюється, поступово виробляються антитіла до чужорідних агентів. Стреси та зміна раціону вже не так впливають на загальний стан. Але часом бувають «пробої» в імунітеті, на жаль, від цього ніхто не застрахований. За статистикою таке трапляється частіше в осінньо-зимовий період та особливо стосується:

  • Домашніх улюбленців після хвороб;
  • Самок після вигодовування малюків;
  • Цуценят та кошенят до 6-8 місячного віку;
  • Старіючих собак і котів.

Також цьому сприяє незбалансоване або одноманітне харчування, велике скупчення тварин, часті переїзди. Розбалансування імунної системи проявляються шлунково-кишковими розладами, зміною структури та густини шерсті, проявами інфекційних хвороб, затяжними респіраторними хворобами, надмірним подовженням або скороченням періодів між тічками, в’ялістю, зниженням апетиту та активності. І тоді ми звертаємось за допомогою до ветеринарного спеціаліста.

Що нас очікує? Загальний та біохімічний аналіз крові, імунограма, а також наступні діагностичні та лікувальні заходи згідно стану улюбленця. Все це затягується на місяці. Але, як відомо, профілактика хвороби завжди ефективніша за лікування! Насамперед слід пам’ятати, що «перші помічники у профілактиці зниженого імунітету – антиоксиданти або їх комбінація».

Дія таких речовин повинна бути направлена на:

  • Зменшення вільних радикалів;
  • Покращення властивостей крові та лімфи;
  • Стимулювання органів імунного захисту (печінка, селезінка, тимус, червоний кістковий мозок);
  • Зниження утворення імунних комплексів.

Комбінація фітокомплексів – олія «Криль» + екстракт «Ехінацея» – ефективно охоплює всі ланки імунної недосконалості у пухнастиків. Чому ці продукти поєднуються? Справа в тому, що олія криля вважається найбільш легкозасвоюваним джерелом Омега-3 жирних кислот, дякуючі наявності в ньому астаксантину. Завдяки останньому, всмоктування та трансформація DHA, EPA в організмі підвищується в рази. Поєднання з олією лосося допомагає швидко відновити стінки судин і серця, знизити рівень поганого та підвищити рівень корисного холестерину крові. Також олія «Криль» покращує тонус та зволоження шкіри, шерсті, слизових оболонок та їх місцеву відпірність, а також є профілактикою запальних процесів сечостатевої, травної та опорно-рухової систем.

Імуномодулюючий ефект екстракту «Ехінацея» обумовлений високим вмістом антиоксидантних вітамінів та активних речовин (бетаїн, рутин, ензими). Під їх впливом специфічні клітини крові збільшують вироблення інтерферонів, які нейтралізують віруси та бактерії. Екстракт розмарину стимулює вироблення жовчі та захищає шлунково-кишковий тракт, ефективно нівелює стрес, покращує кровообіг та тонізує організм в цілому.

Рекомендовані товари:

Олія Криль
для котів

Натуральна олія криля з олією атлантичного лосося

Детальніше
Екстракт Ехінацея
для котів

Натуральний екстракт
з ехінацеї

Детальніше
Олія Криль
для собак

Натуральна олія криля з олією атлантичного лосося

Детальніше
Екстракт Ехінацея
для собак

Натуральний екстракт
з ехінацеї

Детальніше