Як правильно доглядати за літніми тваринами?

Старіння у собак зазвичай починається у віці 7-8 років, у котів – на 1-2 роки раніше. Професор Мечніков так охарактеризував старість собаки: «В 12 років для собаки настає старість. Ця остання сходинка в його житті виявляється в загальному вигляді та у всіх органах. Шерсть втрачає блиск, сивіє на морді та лобі, зуби стираються та випадають. Собака стає малоактивним, часто втрачає зір та слух. Собаки часами досягають віку 26-30 років, але це виключення». « Боротьба з передчасним старінням у наших пухнастиків повинна починатись задовго до поважного віку. » Характер годування дуже відображається на літньому організмі.

Наразі існує більше 300 теорій старіння, але основними є: атеросклероз, хвороби серця, шлунково-кишкового тракту, печінки та нирок. При атеросклерозі змінюється еластичність стін судин, клітини перебувають у стані кисневого голоду, утворюється надмірна кількість вільних радикалів та шкідливих продуктів обміну речовин, а це призводить до інтоксикації. З віком також послаблюється активність ферментів травного тракту. Наприклад, зменшується кислотність шлункового соку, знижується кількість секрету підшлункової залози. Через це не розщеплюються білки, жири та вуглеводи, уповільнюється всмоктування поживних речовин та вітамінів в кишківнику, падає антитоксична функція печінки; нирки недостатньо фільтрують та очищують кров. При розрахунку раціону старіючих та ослаблених вихованців слід враховувати, що потреба в енергії у них знижена, активність травних ферментів мінімальна, але потреба в білку, вітамінах та мінеральних речовинах збільшена.

Для складання ідеального раціону літнього пса або кота завжди треба враховувати загальноклінічні показники: загальний та біохімічний аналіз крові, аналіз сечі. Господарям слід пам’ятати, що, починаючи з 8-річного віку тварини, ризик хвороб обміну речовин та онкопатологій збільшується в рази. Тому радимо проводити обстеження організму мінімум раз на рік (аналізи крові + УЗД внутрішніх органів та серця).

Для попередження передчасного старіння розроблена велика кількість методик. У ветеринарній медицині для профілактики та лікування гіповітамінозів, хвороб шкіри, обміну речовин, ожиріння, цукрового діабету, серцево-судинної патології використовуються лікарські речовини окремо та у вигляді зборів. Особливою популярністю та високим ступенем науковості користується антивікова теорія про ненасичені жирні кислоти родини ώ. З цього боку вдало продемонстрували себе: олія глибоководних північних риб, криля, олія насіння льону та олія з високим вмістом канабідіолу. Аналогічну дію показала амарантова олія. Продукт містить близько 77% поліненасичених жирних кислот. Найбільш активними є фітостероли, що беруть участь у синтезі холестеролу та профілактують обмінні та серцево-судинні хвороби тварин, пов’язані з надмірною кількістю шкідливого холестерину крові. В клінічних випробуваннях доведено достовірне зниження рівню шкідливго холестерину в крові та печінці при додаванні в раціон амаранту протягом 28 діб.

Вміст сквалену – найбільш активного антиоксиданту та участника синтезу стероїдніх гормонів, – 3.8-6.7%. Завдяки йому регулюється ендокринна функція організму. Є дані про виражений сперматогенний ефект амаранту. Силимарін та високий вміст каротиноїдів чинять гепатопротекторну, антигепатотоксичну, ранозагоювальну, анальгетичну, репаративну, імуностимулюючу дії. Доведена позитивна дія фосфоліпідів та інших біологічно активних речовин олії при: порушенні ліпідного обміну, новоутвореннях, ураженнях слизових оболонок та шкіри, терозивно-виразкових запаленнях ШКТ. Енергетична цінність продукту сприяє збільшенню активності літніх тварин.

Японські вчені вводили зерна амаранту та їх олійну фракцію в експериментальні дієти тваринам-діабетикам старшої вікової групи протягом 3-х тижнів. Добавка значно знижувала рівень глюкози в сироватці крові, підвищувала рівень інсуліну, попереджала діабетичні ускладнення у старіючих тварин.

Отже, олія «Амарант» є ефективним та безпечним біологічно-активним засобом, що попереджає старіння та відновлює захисні функції організму наших літніх пухнастиків.

Рекомендовані товари:

Олія «Амарант» для собак

Натуральний мацерат амаранту на олії розторопші холодного віджиму

Детальніше
Олія «Амарант» для котів

Натуральний мацерат амаранту на олії розторопші холодного віджиму

Детальніше