Які іграшки обрати для кота?

Коти – наші пухнасті улюбленці, які є незалежними та водночас дуже активними та грайливими істотами. Прийнято вважати, що собака більше віддає перевагу іграшкам, ніж кіт. Але це не зовсім так. Собака більш прямолінійне створіння: «Бачу іграшку – буду грати, а потім її погризу, а потім її з’ім». Психологія котика трохи інша: «Бачу іграшку – хай лежить. А бачу іграшку, яка розміщена в цікавому місці, до якого ще треба добратись, то моє». Виходячи з цього і самі іграшки у них інші.

Перше та найголовніше – іграшка повинна бути безпечною, зробленою з екологічного матеріалу, не алергенною, не гострою, не занадто м’якою. Важливо також знати, що додаткові атрибути іграшки повинні бути міцно закріплені. Дуже часто причиною сторонніх тіл у шлунку та кишківнику стають саме вони: пір’я, дрібні м’ячики, частини кріплення.

По-друге, іграшка має бути цікава: зі звуком, з шелестінням, з ароматом (екологічним, звісно). Таким речам котик буде віддавати перевагу довше.

Як показує досвід, кулькі, м’ячики або якісь пластикові фігурки не так цікавлять пухнастика, як пакети, обгортки від цукерок, пір’ячко або кумедні мишки, що рухаються.

Безпечними є лазерні вказівки із зображенням рибки, мишки. Обирати такі предмети слід лише в зоомагазині або ветеринарній аптеці, вони пристосовані до зору улюбленця.

Остатнім часом на ринку з’явились так звані інтерактивні або інтелектуальні забавки. Деякі котики не втрачають в них зацікавленості роками. Це дозволяє не тільки привернути увагу улюбленця, але й краще розвинути нейронні зв’язки головного мозку.

Будиночки, будиночки з лежаками або гірками теж є своєрідними іграшками. До них ще добудовуються кігтеточки. В результаті все це перетворюється в своєрідне «місце сили» для кота.

Деякі вихованці сприймають готові котячі смаколики як іграшку, яку потім з’їдають. Не слід зловживати такими речами, дозволяється давати їх котам не частіше 2-х разів на тиждень.

Обирайте іграшки за смаком вашого улюбленця. Ці речі дуже індивідуальні. Намагайтесь частіше самостійно грати з котом, так швидше виробляється довіра, прив’язанність до вас, відчуття захищенності.

Доведено, що котики, які перебувають у самотності або відчувають прохолодне ставлення збоку власника, частіше ковтають сторонні предмети. Бували випадки, коли вихованець, весь час перебуваючи в замкненому просторі наодинці, почав гратись з наповнювачем, наївся його та загинув. Уважно ставтесь до психологічного стану кішки. Ніякий предмет не замінить живу істоту. Тому люди заводять двох, трьох котиків, часами ще й собачку, які товаришують між собою, в них налагоджуються міжвидові зв’язки та спілкування, за якими дуже цікаво спостерігати.

Буде помилкою вважати, що старіючі тварини не граються. Якщо кіт або кішка відносно віку здорові та в них є бажання рухатись, то їх можна зацікавити комп’ютерною плаваючою рибкою, пошуком улюбленого смаколика, захованого у кількох однакових коробочках, рухливою штучною мишкою.

Коти досить жваво реагують на звук. Звуки природи, диких котів, пташок є своєрідним заняттям для кота, якого залишили на деякий час наодинці.