Правильне годування - одна з головних умов для здоров'я і довгого життя вашого кота. Дефіцит або надлишок корисних речовин може спровокувати розвиток захворювань у тварини. Промислові корми розроблені для того, щоб забезпечити вихованців необхідними вітамінами і мінералами. Вибравши продукцію преміум-класу і правильно розрахувавши порцію, господар може бути впевнений, що його улюбленець отримує найкраще харчування. Розповідаємо, як розрахувати норми годування для котів.

Яка кількість сухого корму потрібна кішці на день

Майже всі виробники вказують приблизні добові обсяги порцій для годівлі кішок. Розробляються вони з урахуванням рекомендацій ветеринарів. Але кожна кішка унікальна. При визначенні добової норми сухого корму враховують вік кішки, масу її тіла і особливі потреби. Залежно від цього порції будуть відрізнятися:

  1. Для дорослих котів. Їхня вага часто становить 3-5 кг. Так, на 3 кг ваги - потрібно 25 г корму, на 4 кг - 40 г, на 5 кг - 55 г. Якщо вага перевищує 6 кг, розрахунок йде по 12 г на кожен кілограм. Для літніх вихованців норма зазвичай нижча і розраховується індивідуально.
  2. Для кошенят. У період інтенсивного росту потрібно більше корисних речовин: на 2 кг ваги - 35 г, на 3 кг - 50 г, на 4 кг - 70 г, на 5 кг - 85 г.
  3. Для вагітних тварин. Дрібним породам (до 5 кг) потрібно 55 г корму, а великим - 12 г на кілограм ваги.
  4. Для кішок у лактаційний період. Добові порції будуть відрізнятися залежно від того, скільки кошенят перебувають на грудному вигодовуванні. Якщо їх менше 3, знадобиться 60-160 г корму на день. Годування 3-4 малюків вимагає від 80 до 255 г їжі. Для вигодовування понад 4 кошенят варто забезпечити кішку нормою, яка становить 90-280 г корму.

Обсяг порції буде також залежати від активності тварини. Кішки, які гуляють на вулиці, витрачають більше енергії порівняно з тими, що сидять вдома. У таких тварин кількість споживаних калорій на день має бути різною. Якщо кішка під час вагітності їсть більше, ніж звичайна, то стерилізована потребує меншої кількості корму.

Що ще потрібно знати про годування кота сухим кормом

Щоб забезпечити гарне самопочуття своєму улюбленцю і, відповідно, гарний його настрій, потрібно дотримуватися низки правил. Основні з них:

  1. Не поєднувати натуральну їжу з промисловим кормом. Для травлення різних продуктів потрібні різні ферменти і кислотність шлунка. При поєднанні домашньої їжі і сухого корму організм тварини не встигає перебудовуватися, що негативно впливає на травлення.
  2. Купувати корм з урахуванням індивідуальних особливостей організму вихованців. Компанії-виробники випускають свою продукцію для тварин різного віку. Враховувати треба також той факт, чи є тварина стерилізованою або кастрованою. У продажу є лікувальні корми, а також для літніх, ослаблених вихованців.
  3. Забезпечити кішці доступ до чистої питної води. Її кількість має приблизно в 3 рази перевищувати обсяг з'їдених гранул.

При годуванні кішок сухим кормом важливо враховувати, що продукція преміум-класу містить більше корисних речовин. Тому її потрібно менше, щоб тварина отримувала всі необхідні для здоров'я компоненти, і додавати вітамінні та мінеральні комплекси не буде потрібно.

Спочатку порція може здатися занадто малою. Але навіть кілька сухих гранул замінюють істотний обсяг домашньої їжі або вологого корму. Тому не потрібно перевищувати рекомендовані дозування під час годування вихованця. В іншому разі він може набрати зайву вагу, що негативно позначиться на його здоров'ї.