Багато господарів задаються питанням про те, чи потрібно взагалі мити котів і якщо так, то як часто це необхідно робити? Кішки самі по собі дуже охайні, але все ж періодично мити їх потрібно. Як же правильно це робити, щоб і домогтися гарного результату, і щоб тваринами не нашкодити? Про це і поговоримо в цій статті.

Навіщо потрібно мити кота?

Багато хто міркує, що якщо кіт не виходить не вулицю, значить він не має можливості так сильно бруднитися, щоб його потрібно було б часто купати. До того ж кішки самостійно за собою доглядають. Однак все одно на шерсті накопичується пил і бруд, який потрібно періодично змивати.

Ба більше, купання допоможе уникнути деяких інших проблем:

  1. Можна легко позбутися підшерстя. Це м'яка шерсть, яка відростає на зимовий період, щоб тварина не замерзала. Необхідно кішку часто вичісувати, оскільки підшерсток під час линяння починає збиватися в ковтуни, які не тільки надають неохайного вигляду тварині, а й приносять чимало неприємних відчуттів;
  2. Якщо періодично купати кішку, прибираючи підшерсток, можна захистити тварину від скупчення шерсті в шлунково-кишковому тракті. Під час процедури можна позбутися зайвої шерсті, а тому кішка не буде її заковтувати у великих кількостях.

Як часто можна купати кота?

Короткошерстих котів із темною шерстю можна купати рідко - достатньо їх протирати вологим рушником, щоб шерстка лисніла, на ній не було пилу. На білих тваринах забруднення більш помітні.

Довгошерстих тварин, особливо під час линьки, потрібно купати частіше - так можна допомогти позбутися підшерстя і линяємої шерсті, уникнути ковтунів. Але тут важливо не перестаратися - рухи під час процедури мають бути плавними і повільними, щоб нічого не плуталося.

Часто купають котів без шерсті, особливо влітку - такі тварини сильно потіють і потребують гігієнічних процедур на постійній основі.

Загалом ветеринари рекомендують не часто купати котів - не частіше ніж один раз на три місяці, тобто не більше 4 разів на рік. Це стосується тих тварин, які беруть участь у виставках. А тому все ж оптимальним варіантом є купання кілька разів на рік. Якщо ж тварина гуляє на вулиці, купати потрібно раз на чотири-п'ять тижнів.

Слід дивитися і на стан тварини, і на її настрій - стрес від купання може призвести до погіршення стану. Ба більше, часте купання призводить до пересушування шкіри, появи лупи, проблем із шерстю. Після процедури кішки зазвичай активно починають себе вилизувати - це пов'язано з тим, що мийні засоби змивають специфічний запах, і коти таким чином його повертають.

купання кота - фото 2

Як правильно мити кішку?

До купання потрібно привчати кішку ще з дитинства - у майбутньому тварина не боятиметься води. Коли потрібно це починати? Необхідно враховувати стан кошеняти - якщо воно здорове й активне, можна приступати до першого миття. Причому в рік, щоб кошеня звикло, його потрібно купати близько 6 разів.

Якщо ж уперше спробувати викупати дорослу кішку або кота, вони дуже голосно кричать, вириваються, дряпаються і кусаються - тварини так демонструють страх перед водою.

Щоб процес був простішим і менш емоційним для тварини, необхідно дотримуватися простих правил:

  • необхідно прибрати всі предмети, до яких може дотягнутися кіт - це будь-які флакони, мочалки, рушники;
  • заздалегідь підготуйте все, що вам буде потрібно. Відкрийте шампунь, покладіть поруч рушник, гребінець;
  • прогрійте приміщення ванної кімнати - температура в кімнаті має бути близько +22° С;
  • заздалегідь потрібно підготувати і місце, де ви будете сушити кішку. Там має бути теж тепло. Сушити потрібно феном на низькій потужності, щоб не було занадто багато шуму і сильного струменя повітря;
  • температура води має бути не більше +33° С. Напір має бути слабким;
  • необхідно акуратно намочити шерсть, уникаючи області вух і носа. Причому якщо кіт сильно кричить, не варто намагатися його намилити - краще довше поливати теплою водою, поки тварина не заспокоїться. Важливо ласкаво розмовляти з пухнастиком, гладити;
  • шампунь слід наливати на спинку і з цього місця й потрібно починати спінювати його. Далі переходити необхідно на лапки і животик, хвіст. В останню чергу мити потрібно голову між вушками;
  • після того, як кіт буде весь у піні і ви добре промиєте шерсть, можна змивати шампунь і загортати кота в рушник.

Фахівці рекомендують використовувати тільки спеціальні засоби для купання, які не будуть сушити шкіру і шерсть.

Як мити кішку, яка боїться води?

Уникайте гучних звуків і шуму, не робіть сильний натиск води. Якщо ж кіт боїться саме води, що ллється, слід попередньо її набрати у великий таз і вже в ньому купати тварину.

Не потрібно одразу ставити кішку у воду - слід зачинитися з нею у ванній, лагідно розмовляти, чухати за вушком. І коли тварина зрозуміє, що її ніхто не хоче образити, можна починати процедуру з усією обережністю та уважністю до стану тварини.

купання кота - фото 3

Вибираємо шампунь для купання кішки

У продажу є різні види шампунів:

  • для шерсті різної довжини;
  • для сухої або жирної шкіри;
  • для вирішення різних проблем, як, наприклад, виведення бліх, протигрибкові, від ковтунів, і багато іншого. Фахівці допоможуть вибрати відповідний варіант.

Як сушити кота після миття?

Відразу після купання кішку необхідно загорнути в м'який, великий рушник. Іноді потрібно кілька рушників, щоб більша частина вологи добре в них вбралася. Після цього шерсть потрібно досушити феном. Якщо тварина довгошерста, необхідно ретельно її вичісувати. Після цього її потрібно залишити в спокої, давши можливість відпочити і заспокоїтися.

Коли не рекомендується купати кішку?

Є випадки, коли тварину не можна купати:

  • після різних хірургічних втручань. Необхідно обов'язково це уточнити у свого лікаря, але зазвичай купати кішку можна не раніше, ніж через півроку після операції;
  • під час виношування кошенят. Процедура загалом безпечна для кішки, але через стрес можуть початися ускладнення, а також тварина може битися об бортики ванни, завдаючи собі ушкодження в ділянці живота.

Це важливо враховувати, щоб не нашкодити своєму коту або кішці.

Навіть у наших наймиліших домашніх тварин є свої власні потреби, які вимагають уваги і ретельного догляду. У даній статті ми ділилися рекомендаціями щодо купання котів, намагаючись розкрити ніжність і турботу, яку ми відчуваємо до цих вірних улюбленців. Пам'ятайте, догляд за котом - це не тільки обов'язок, а й можливість зблизитися з вашим чотирилапим другом.