Одні собаки раді будь-якій їстівній речі, якою пригощає їхній господар, інші ж вибагливі й обережні. Але і нерозбірливим, і ласунам часом важко дати ліки, особливо у формі таблетки або капсули. Силою тут не допоможеш, бо з переляку улюблений улюбленець може показати кігті або зуби, а негативний сценарій "ліки - це погано" тільки закріпиться в пам'яті тварини. Тому варто користуватися деякими хитрощами, щоб давати домашнім вихованцям таблетки проти глистів для собак або інші ліки.

Як правильно давати таблетку своєму домашньому улюбленцю?

Якщо це перший прийом ліків у житті собаки, важливо не налякати його. Тому сила, тиск і примус - не ті методи. Утримувати тварину, розкривати насильно їй пащу і запихати туди таблетку - вкрай нерозумна поведінка. Так ви назавжди можете закріпити в поведінці тварини негатив до ліків.

Ніжність і хитрість - ось найкращі інструменти під час приймання собакою ветеринарних медикаментів. Зробіть так, щоб тварина навіть не здогадалася, що вона проковтнула. І в цьому вам допоможуть три вірних способи.

Перший. Таблетка за язиком

Покласти таблетку за язик неважко:

  1. Натискати трохи двома пальцями (вказівним і великим) на щілину між зубами. Це спровокує відкриття пащі.
  2. Дуже швидко, але при цьому акуратно і без різких рухів покладіть ліки ближче до кореня язика.
  3. Підніміть голову тварини і зробіть кілька погладжувань по горлу - тоді запуститься рефлекс ковтання.
  4. Похваліть вихованця і почастуйте, якщо це допустимо в інструкції із застосування ліків.

На замітку! Якщо у вас є кіт або кішка, цей спосіб дачі таблеток підходить і для цих вихованців.

Якщо руками не виходить або страшно, придбайте таблеткодавач. Це спеціальний пристрій, який візьме неприємну процедуру на себе. Допомагає, якщо лізти в пащу тварини ви побоюєтеся. Ще він називається інтродьюсер. Виглядає як шприц, а продається в найближчій ветаптеці.

Другий. Сховайте в їжу або ласощі

Мабуть, найпростіший спосіб, який також працює, якщо засовувати руки в пащу собаки страшно. Спосіб убезпечить вас, якщо вихованець поводиться агресивно і не підпускає до себе.

Просто покладіть таблетку в сухий або вологий корм. Звичайно, може бути і як у фільмі - ковбаса зникне, а таблетка залишиться. Але щоб уникнути такої ситуації, просто гарненько сховайте таблетку глибше в їжу. Ідеально підходить твердий сир - його собаки часто дуже люблять і з'їдять з апетитом, тому навряд чи помітять "підставу".

Якщо все ж тварину обдурити не виходить, можна спробувати й іншу альтернативу. Скомандуйте тварині "сидіти", "лежати" або іншу команду. І потім нагородіть шматочком ласощів із пігулкою - улюбленець чекатиме на звичайну нагороду і проковтне, не помітивши ліків.

Третій. Розтовчіть ліки

Іноді хитрість не працює, тоді можна спробувати потовкти таблетку і змішати порошок з їжею. Підмішати порошок краще в кефір або вологий корм, щоб тварина точно не помітила підступу. Але дуже важливо врахувати, чи можна давати ліки разом з їжею.

Як давати рідкі ліки

Багато ліків для тварин випускаються в більш зручній формі суспензії. З такими ліками вам буде простіше. Знадобиться тільки шприц, який найчастіше вже поставляється в комплекті з ліками. Дійте так:

  1. Наберіть шприцом ліки.
  2. Кінчик шприца (звісно ж, без голки) введіть у самий куточок пащі, намагаючись вставити його між зубами, а не перед ними.
  3. Повільно вводьте суспензію, щоб тварині було зручно її ковтати. А якщо швидко впорснути цілий шприц, частина точно проллється (а то й потрапить у дихальні шляхи).

Правильно дані ліки - здоровий вихованець

Який би спосіб ви не обрали, дійте впевнено і не хвилюйтеся, інакше тварина це обов'язково помітить і про довіру не буде й мови. Покладіть таблетку на язик, підмішайте в корм, сховайте в ласощі або потовчіть на порошок і додайте в кефір. Вибирайте найробочіший метод, безпечний для вас і комфортний для вашого вихованця. І враховуйте допустимість змішування ліків з їжею.