Кішки - надто охайні. Щодня вони можуть багато часу приділяти тому, щоб вилизати свою шерсть. Але в регулярному "вмиванні" є свої підводні камені. Звичайно ж, добре, що вихованець сам піклується про свою чистоту. Але ось злизана з "шубки" шерсть незмінно потрапляє в шлунок, де накопичується і забиває кишечник.

Шерсть у шлунково-кишковому тракті завдає кішці чимало дискомфорту. І вихованцеві відомий тільки один спосіб, щоб позбутися настирливої грудочки - кашель, а частіше дещо більш неприємне. Але рештки шерсті все одно залишаються в шляхах травної системи, чим серйозно їй шкодять. У чому ж шкода і як її мінімізувати?

Привід бити на сполох

Шерсть, що застрягла в шлунку, хоч і не видно, але визначити можна легко. У вихованця будуть такі симптоми:

  • Блювота. Це той самий неприємний спосіб. Частина волосся дійсно виходить.
  • Сухий кашель. Блювоту можуть у себе викликати не всі кішки, тому багато вихованців просто кашляють.
  • Зміни апетиту. Якщо шерсть забила ШКТ, кішка буде підходити до миски з кормом, але ось поїсти не зможе. 

Болі в шлунку можуть бути причиною зниклого апетиту.

  • Закрепи та здуття. У кишечнику шерсть перемішується з калом, через що виникають запори, і як підсумок - здуття.
  • Слабкий стан, апатія, сонливість і багато слини. Також можлива інтоксикація, на тлі якої вихованець багато спить.
  • На жаль, шерсть у шлунку - це проблема, що стосується всіх котів без винятку. І позбутися її раз і назавжди неможливо. Але профілактика і деякі процедури допоможуть полегшити стан вихованця.

Як допомогти кішці, яка наїлася своєї шерсті?

Перш за все, від вас вимагається підвищена увага до здоров'я кішки навесні і восени, в період линьки. Особливо, якщо ви щасливий господар кішки довгошерстої породи. Ось що може входити в профілактику:

  • Постійне вичісування шерсті. А пух можна видаляти пуходерками і фурмінаторами. Котів з довгою шерстю чешіть щодня, інших - через день.
  • Посадіть травичку. У природі кішки їдять зелену траву, щоб поповнити запаси вітамінів і позбутися шерсті. Посійте трохи вівса або пшениці та запропонуйте вихованцеві соковите частування.
  • Закупіть ласощі або спеціальні препарати, які сприяють виведенню шерсті зі шлунка і кишечника. Але перш ніж купити той чи інший засіб, краще проконсультуватися з фахівцем.

Які засоби для виведення шерсті вибрати?

Якщо профілактичних заходів недостатньо, переходьте до "важкої артилерії":

  • Паста проти утворення грудок шерсті. Існують спеціальні пасти для котів, які допомагають запобігти утворенню грудочок шерсті в шлунку і полегшують їх виведення з організму.
  • Спеціальні корми для контролю шерсті. Деякі виробники пропонують корми, збагачені волокнами та іншими компонентами, які сприяють поліпшенню процесу перетравлення шерсті та зменшенню утворення грудок у кишечнику.
  • Ласощі для догляду за шерстю. Деякі ласощі містять волокна та інші компоненти, які допомагають поліпшити стан шерсті та полегшують виведення грудок шерсті з кишечника.

Кішка їсть шерсть: причини

РХП, тобто розлад харчової поведінки - розлад не тільки людський. Можливі відхилення можуть штовхати вихованців на дивні смакові пристрасті. Так, деякі кішки навмисно їдять шерсть або вироби з вовни. Чи шкідливо це? Однозначно!

Причиною некоректної поведінки можуть бути травматичні ситуації або ж просто нестача певних вітамінів у їжі. До того ж, нерідко пристрасть до шкідливої звички буває у кошенят, яких рано розлучили з матір'ю. Маленька істота відчуває стрес і намагається його якось компенсувати. 

Якщо ви помітили, що кішка або кіт намагаються з'їсти щось неїстівне, краще покажіть тварину ветеринару.

Тепер ви точно знаєте, що робити, щоб поліпшити якість життя свого вихованця. І головне - не будете прокидатися від моторошних звуків, якими супроводжуються спроби позбутися шерстяної грудочки.