А ви знали, що собака за один присід може з'їсти порцію, що дорівнює до 1/5 частини своєї ваги? Цю особливість він успадкував від своїх предків - вовків. У природі суворі закони - насититися потрібно ґрунтовно і про запас, інакше не вижити. Але у домашніх собак такої потреби немає зовсім. Тому-то так важливо контролювати раціон вихованця, щоб він не набрав зайву вагу, через яку можуть виникати проблеми зі здоров'ям і самопочуттям.

Загальноприйняті норми харчування собак

На те, скільки їжі потрібно вашому собаці, впливає ціла низка чинників - вік, особливості породи, фізична активність, вага і фізіологічний стан. Так, харчування зазвичай змінюють при появі захворювань, вагітності та лактації і не тільки.

Виробники комерційних кормів часто враховують всі деталі. Так, на будь-якій упаковці корму ви знайдете зазначену норму - скільки собака має з'їдати за 1 раз або день. А ось "на око" покладатися не варто, це загрожує переїданням або недоїданням.

Як годувати собаку, залежно від віку і способу життя? Є загальні рекомендації:

  1. Дорослим особинам достатньо 2-х прийомів їжі на добу. Головне, щоб за одне годування вихованцеві був запропонований один тип корму - не змішуйте сухі та вологі!
  2. Активним собакам можна збільшувати порцію - підібрати точне дозування раціону вам напевно допоможе ветеринарний лікар.
  3. Цуценятам допустимо харчуватися частіше. І зазвичай чим молодше цуценя, тим частіше воно їсть. З урахуванням цього в продажу є спеціальні корми для цуценят, а норми прописані на упаковці.

Звичайно ж, якщо є проблеми з масою тіла (як у плюс, так і в мінус), раціон має бути переглянутий. Бажано звернутися до ветеринарної клініки, щоб фахівці врахували всі нюанси.

І не забувайте про розмір. Звичайно ж, йоркширському тер'єру знадобиться у багато разів менше корму, ніж лабрадору або вівчарці. У маленьких собак - маленькі шлунки, тому вони з комфортом харчуються більше 2-х разів на день, але дрібними порціями.

На замітку! Якщо ваш собака не доїдає порцію, прибирайте її. Вологий корм викидайте, а сухий відправляйте назад у ємність для зберігання або упаковку.

Графік годування собаки

Досвідчені собаківники і ветеринари рекомендують годувати вихованця за графіком. Гуляти, їсти, спати, грати - все це комфортно, коли є система. Режим має бути зручний і вам, і вихованцеві. А ось грубе його порушення буде стресом для тварини.

Так, дорослих собак варто годувати двічі на день. Інтервал може становити 11-12 годин.

Годувати краще після прогулянки, адже на повний шлунок важко бути активним, бігати за м'ячиком і приносити господареві найкращі палички.

Виняток можна зробити лише тоді, коли вихованцям не можна гуляти голодними за станом здоров'я. Наприклад, собакам із діабетом або гіпоглікемією краще поїсти перед активними іграми.

У таблиці нижче ви зможете докладніше ознайомитися з нормами годування собак.

Таблиця годування собак по вазі

Вага собаки, кг Норма годування в день, г 
Низька активність Звичайна активність Висока активність
2-5 46-92 54-107 73-145
5-10 92-155 107-204 145-244
15-20 210-260 204-243 244-331
20-25 260-308 302-356 411-486
25-30 308-353 356-409 486-557
30-40 535-438 409-507 557-692
40-50 438-518 507-600 692-818
50-60 518-594 600-687 818-937

Як правильно годувати цуценят?

Перший рік життя цуценя витрачає на інтенсивне зростання. У перший місяць воно, звичайно ж, харчується материнським молоком, яке допомагає сформуватися міцному імунітету. А з місяця можна вводити прикорм. Підходять розмочені у воді гранули сухого корму або вологий корм (обов'язково для цуценят). А на готові корми повністю можна перевести вже на третьому місяці життя. З цього часу і до 1 року годувати цуценя слід виключно спеціальним кормом, що містить весь необхідний вітамінно-мінеральний комплекс.

Частота годувань цуценят, віком до року:

Вік, місяців Приблизний графік
1-2 5-6 разів на день для дрібних порід собак, 4 рази - для великих; інтервал: 3-4 години
2-3 5 разів на день з інтервалом 3 години (1 раз вранці, 2 рази вдень, 2 рази ввечері)
3-4 4 рази на день з інтервалом у 4 години (1 раз вранці, 2 рази вдень і 1 раз увечері)
5-6 3-4 рази, поступово зменшуючи одне годування
6-10 3 рази в день
11-12 2 рази в день - вранці та ввечері

По досягненню однорічного віку, можна переводити на доросле харчування - двічі на день.

Чому варто купувати спеціальні "щенячі" корми? Тому що вони розроблені з урахуванням усіх особливостей організму, що росте:

  1. Більш калорійні. Малюки витрачають багато енергії порівняно з дорослими собаками.
  2. У них більше білка, кальцію і фосфору, необхідних для росту кісток і м'язів.
  3. Вітамінно-мінеральний комплекс, підібраний спеціально з урахуванням інтенсивного росту цуценяти.
  4. Відповідний розмір гранули.

Як годувати вагітну собаку або собаку, що годує?

Вагітність - напружений період, коли у собаки збільшується не тільки живіт, а й апетит. Перший місяць може протікати без змін у схемі харчування. А ось з 5-го тижня варто підвищити денну норму корму на 15% - це може бути просто третій прийом їжі. До закінчення вагітності додайте ще один прийом.

Під час лактації важливо стежити за тим, щоб їжа постійно була в мисці, адже на її основі організм матері виробляє молоко.

Ви можете на період вагітності та годування звичне харчування замінити кормом для цуценят. Річ у тім, що він більш калорійний і містить оптимальний набір вітамінів, мінералів і мікроелементів.

Як правильно вибрати собачий корм?

Вибір корму для собаки може бути складним з огляду на різноманітність пропозицій на ринку, але головне - вибрати клас.

Економ-клас

  • Опис: найдоступніший за ціною клас кормів, часто містить простіші та дешевші інгредієнти.
  • Характеристики: може містити заповнювачі, штучні барвники, ароматизатори та менш якісні джерела білка і жиру.
  • Рекомендації: використовувати тільки в разі відсутності можливості купівлі корму більш високої якості.

Преміум-клас

Опис: корм для собак преміум класу - найкраща якість інгредієнтів, зазвичай не містять штучних добавок.
Характеристики: високоякісні джерела білка і жиру, менше заповнювачів і використання натуральних інгредієнтів.
Рекомендації: хороший вибір для більшості собак.

Супер-преміум

Опис: корма для собак супер-преміум класу - це корми високої якості з поліпшеним поживним складом і більш преміальними інгредієнтами.
Характеристики: зазвичай містять додаткові білки, вітаміни та мінерали, спеціальні добавки для здоров'я собаки.
Рекомендації: рекомендуються для собак з особливими потребами, такими як висока активність, чутливий шлунково-кишковий тракт або специфічні захворювання.

Холістик

Опис: корм холістік класу для собак орієнтований на природні та збалансовані рецепти з мінімальними хімічними добавками.
Характеристики: використання натуральних, органічних інгредієнтів, відсутність штучних консервантів, барвників та ароматизаторів.
Рекомендації: підходить для собак із чутливим травленням і власників, які віддають перевагу натуральним продуктам для свого улюбленця.

Отже, ми з'ясували, що харчування - це основа здоров'я та активності, а отже суворий графік і вибір правильного корму - наше все.