Харчування порід собак, схильних до набору вагиЗберегти та вийтиЗберегтиСкасувати

Як і людина, собака може страждати від ожиріння. Причому проблема особливо зачіпає деякі породи собак, які часто схильні до набору ваги. Варто дізнатися, чи схильна ваша собака до ожиріння, і, якщо ви знайдете в списку породу свого вихованця, дізнатися, як скоригувати її раціон, щоб подолати зайву вагу.

Які породи собак схильні до ожиріння?

Схильність до ожиріння закладена генетично, адже в одних собак набір ваги відбувається згідно з нормами, а інші вихованці мають від народження невгамовний апетит, завдяки якому можуть набирати вагу. Зазвичай це такі породи:

  • Мопс. Через особливості фізіології цим собакам протипоказані тривалі фізичні навантаження, тому часто ведуть «тепличне» життя. Від прогулянок ці тварини не в захваті, тому за відсутності активності господарям потрібно виявляти підвищену увагу до раціону мопсів.
  • Англійський бульдог. Цей собака сам по собі не стрункий, тому помітити зайву вагу, до якої вона схильна, часом дуже важко. Також бульдог має такий самий породний дефект, як і у мопсів – він не любить вправи. Щоб допомагати вихованцю спалювати калорії, з ним треба більше гуляти.
  • Бігль. Початкова діяльність біглей (на зорі появи породи) – гонитва за кроликами. Це допомагало їм стежити за фігурою. А в міських умовах біглям зі своїм нешвидким обміном речовин витрачати калорії нелегко. Рятують збалансовані преміум корми у суворих дозуваннях.
  • Золотистий ретривер, лабрадор. Схильність до ожиріння цих порід досить висока. Якщо у вас ретривер та лабрадор, ожиріння у вихованця може початися через часті частування. Адже їм так важко відмовити, коли вони випрошують смакоту. Але завдяки високій активності собаки, з нею потрібно багато гуляти, і це може вирішити проблему.

Лабрадор-ретривер

Якщо ветеринарному лікарю вдалося діагностувати ожиріння у лабрадора, знайте, що це перший дзвіночок можливих хвороб. На фоні високої маси тіла може виникати сильне навантаження на суглоби та їх запалення. Щоб допомогти тварині розлучитися з жиром, треба діяти так:

  1. Годуйте лабрадора не частіше 2-х разів на день – вранці та ввечері. Меню повинно складатися з м'яса та субпродуктів – по 15 грамів на кожен кілограм ваги, вуглеводи (каші) – по 5 грамів на кілограм, жири – максимум по 2 грами на кілограм.
  2. Якщо ви використовуєте для годування сухий корм, слідкуйте за нормами, прописаними на упаковці виробником харчування.

Лабрадор-ретрівер

Англійський бульдог

У породи англійський бульдог ожиріння – генетичний фактор. Годувати цього собаку потрібно якісним кормом двічі на добу. Строго дотримуйтесь дозування, рекомендовані фірмою-виробником корму, а також враховуйте вік вихованця.

Англійський бульдог

Так само, як і у лабрадора, ожиріння створює навантаження на суглоби, а тривале зношування суглобів – причина багатьох захворювань.

Мопс

У породи мопс ожиріння – дуже часта проблема. Якщо у тварини діагностовано гіпотиреоз (хворобу щитовидної залози) чи інше захворювання, складання раціону варто доручити ветеринару. Зменшувати порції при проблемах зі здоров'ям – не вихід. Краще вибрати корм, який підійде для дієти з відповідним маркуванням.

Але якщо дозволяє здоров'я, контролювати вагу собаки потрібно всіма шляхами – скорочувати кількість годування та знижувати обсяг порції. При цьому перекушування між «сніданком» та «вечерею» – суворе табу.

Для маленької мордочки порцію варто зрізати поступово, по 10%. Також можна займатися дробовим годуванням, додаючи кількість прийомів їжі та зменшуючи порцію, але в цьому випадку потрібен суворий контроль ваги та спостереження у ветеринара, бо такий тип харчування може не підійти.

Мопс

Якщо тема ожиріння стосується вашого собаки, не варто чекати, поки у неї буде утруднене дихання та почнуться хвороби. Забирайте подалі ласощі, обирайте дієтичний корм, змінюйте характер повільних прогулянок на активні. Саме таким чином можна допомогти вихованцю стати менше, легше та здоровіше.