Кормление животных со стола

Для того, щоб розібратися чому не варто годувати наших улюбленців зі столу, давайте візьмемо невеликий приклад. Припустимо, ми маємо собаку породи пудель, вагою 4,5 кг, абрикосового окрасу, не стерилізована 5-місячна дівчинка. Це цуценя до 6 місяців повинно отримувати в сумі їжі на добу – 7% від своєї ваги тіла. З них – 50% м’ясо, 30% – молочні продукти, 20% – каші + овочі (клітковина). Кратність харчування – 4-5 разів на добу. До 6-місячного віку кратність необхідно зменшити до 3-х разів на добу, до 1 року – до 2-х разів. Отже, приблизний раціон нашої красуні повинен бути наступним:

Час доби Основний раціон Додаток до раціону / заміна
Ранок. 6-9 годин 50-60 г твердого сиру (якщо нема проносу, можна давати жирний 5-9%), можна для енергії додати ½ ложку меду. У сир 2 рази на тиждень додати сире куряче яйце або 2 перепелиних.
Полудень, 11-12 годин 2-3 невеликих печива, сухарик або хрящ кістки. Можна замінити на готові «смаколики»
Обід, 14-16 годин М’ясо (варена або облита окропом телятина, варена курятина або індичка), маленькими кусочками – 150-175 г. На м’ясному бульйоні, готуємо крупи (гречка, рис, вівсянка) 50-70 г. В цю суміш додаємо сіль, ½ - 1 ч.л рослинної олії та 60 г овочів (морква, зелень, кабачок, починаємо додавати варені або тушені овочі та поступово переводимо на сирі терті). 2 рази на тиждень замінюємо м’ясо на рибу: морську, варену, по вазі 150 г. До 8-9 місяців додаємо або готові вітаміни для цуценят, або глюконат кальцію + вітамін Д3 приблизно 400-500 ОД в день. З 6-місячного віку можна давати варені субпродукти.
Вечір Кефір, ряжанка – 30-50 мл. Велика не розрублена кість с суглобами, щоб цуценя був занят чимось до сну 2-3 години. Можно дати погризти ½ невеликого яблука або невеликий шматочок червоного болгарського перцю – паприки (тільки для кольорових собак). Іноді даємо варене куряче яйце.

До цього ще треба буде вирахувати загальну енергію їжі – сума жири + вуглеводи + протеїн. Оскільки цуценя пуделю є надрухливою породою, то енергія повинна складати не менше 400 ккал на 100 г їжі. Врахуйте, що в цьому віці тварина витрачає 50% енергії на ріст та розвиток, 50% – на активність та рух. А з 8-місячного віку загальна кількість іжі вже повинна складати 3,5% від ваги тіла. Дуже складно врахувати пересічному господарю всі параметри, енергію, мінерали та жири.

Тому у зростаючого організму з’являється потреба чимось «заїдати», малий просить смаколик. Ну як не пригостити красунчика смаженою свининою, курячою кісточкою, цукерочкою, тістечком або ковбаскою? І тут до недостатньо збалансованого раціону сумується додатковий трансжир від ковбаски – підшлункова залоза пуделя не справляється та виникає пронос. 1-2 тістечка на тиждень начебто небагато, але легкі вуглеводи вмить нарощують жирову тканину, а зайва вага цуценяти вже має свій вплив на зростаючі суглоби. Що вже казати про курячі кістки, які часто закінчуються терміновою лапаратомією.

Отже, не експериментуйте. Якщо готуєте раціони своєму улюбленцю самотужки, то ретельно вираховуйте всі компоненти або чітко дотримуйтесь основ системи харчування «Biologically Appropriate Raw Food». « Найкращий спосіб задовільнити усі потреби пухастика та забезпечити йому правильний ріст, розвиток – надавати готовий сухий корм-раціон », розроблений для певного віку / породи / ваги / фізіологічного стану. Собака або кіт – це не свинка, домашні улюбленці не вирощуються на сало або м’ясо. Їх задача – бути членом родини, жити довго, радувати нас своїм здоров’ям та активністю. Будь-яка підгодівля зі столу може закінчитись неприємністю: від легкої нудоти до тяжких дегенеративних змін у внутрішніх органах. Як людина, так і тварина потребує уважного відношення до раціону!