Коли в домі з'являється маленьке чотирилапе цуценя, це завжди знаменна подія. І ми одразу мчимо в зоомагазин - за мисками, кормами, лежанками та іграшками для нового члена сім'ї. Хтось відразу записується на грумінг і до ветеринара, а найвідповідальніші господарі планують провести і протипаразитарну обробку.

Всі перераховані процедури цуценяті часто в дивину, і щоб воно не боялося їх надалі, краще привчати до цього з юного віку. Згодом тварина перестане побоюватися всіх маніпуляцій.

Чим загрожують паразити для цуценят

Науково обґрунтовано, що дорослішання собаки - це перші 12 місяців з моменту народження. А саме дитинство дуже індивідуальне і може залежати від породи вихованця.

Якщо ви бачили новонароджене цуценя, то знаєте, що у світ воно приходить практично лисим і абсолютно сліпим. Перші дні та тижні життя маленький собака дуже погано орієнтується в просторі та нездатний вижити без мами або людини. У дитячі місяці організм цуценяти продовжує свій розвиток, а в шлунку може перетравлюватися тільки молоко. А ось паразити здатні серйозно похитнути здоров'я і слабкий імунітет тварини і навіть спровокувати летальний результат.

Незважаючи на материнську опіку, цуценя не надто захищене від паразитів, наприклад, бліх, - і навіть мама не може вберегти дитя від цих неприємних істот.

Блох запросто може принести додому і господар - з шерстю заражених тварин. Вони з радістю виберуть собі за мету молодий щенячий організм, тому що малюки ще нездатні з ними боротися через неповороткість.

Симптоми паразитарного зараження

Візуально виявити бліх можна, якщо розглянути на шерсті невеликі чорні точки. Нерідко господарі думають, що це просто бруд. А щоб перевірити, чи правдиві ваші здогадки, досить вичесати шерсть цуценяти. Зніміть шерстинки з гребінця і викладіть їх на щільну серветку або ганчірочку білого кольору. З'явилися плями? Їхній темний колір вказуватиме на те, що цуценя вже примудрилося підчепити бліх. Ще симптоми можуть мати такий характер:

  1. Часте дряпання і чухання шкіри, особливо в області шиї, грудей, живота і основи хвоста.
  2. Поява червоних, запалених ділянок шкіри або висипу на тілі цуценяти.
  3. Відсутність апетиту, різке схуднення.
  4. Неспокійна поведінка, агресія або дратівливість.
  5. Підвищена стомлюваність і сонливість.
  6. Наявність чорних крапок (це фекалії бліх) у шерсті цуценяти.
  7. Відсутність блиску і здорового вигляду шерсті цуценяти.

На замітку! Часто супутники бліх - глисти. Тому що блохи нерідко є їхніми переносниками.

Якщо присутні гельмінти, то до симптоматики можуть додатися:

  1. Підвищена стомлюваність і сонливість.
  2. Втрата ваги.
  3. Відсутність блиску і здорового вигляду шерсті цуценяти.
  4. Блювота і діарея, іноді з кров'ю.
  5. Поганий апетит.
  6. Набрякання живота і підвищена чутливість у ділянці живота.
  7. Чесання ануса і поява червоних, запалених ділянок навколо ануса (цуценя буде "їздити" попою по підлозі).
  8. Нервозність і неспокійна поведінка.
  9. Поява черв'яків або яєць черв'яків у калі цуценяти.
Ще одні можливі неприємні "гості" - це кліщі. Але крім дискомфорту вони можуть нести в собі величезну небезпеку. Усе тому, що кліщі здатні переносити на собі низку захворювань, включно з небезпечним піроплазмозом. Навіть дорослий собака може померти буквально за кілька днів після зараження, не кажучи про цуценя, у якого не сформований сильний імунітет.
Якщо ви помітили всі перераховані вище ознаки, не ігноруйте головне правило і вирушайте з малюком до ветеринара.

Види протипаразитарних засобів

Перш ніж купувати препарати від глистів для собак, отримайте консультацію ветеринарного лікаря. Те ж саме стосується бліх і кліщів. Адже для цуценят дуже важливе дозування, тому що вони ще мало важать, а їхній організм слабкий. Бажано, щоб лікар ще й взяв аналізи на паразитів у вашого цуценяти - це потрібно, щоб виключити інші хвороби.

Протипаразитарні препарати можна зустріти в продажу в різних формах:

  • Таблетки. Це одна з найпоширеніших форм протипаразитарних препаратів для цуценят. Вони приймаються всередину і потрібні для знищення внутрішніх паразитів, таких як гельмінти.
  • Краплі на холку. Ці препарати наносяться на шкіру цуценяти між лопаток і підходять для боротьби із зовнішніми паразитами, такими як блохи та кліщі.
  • Шампуні та спреї. Спеціальні косметичні засоби і для боротьби із зовнішніми паразитами можуть бути використані для очищення шерсті або профілактики. Як лікування вони малоефективні.
  • Ін'єкції. Деякі препарати для лікування гельмінтозу можуть бути введені внутрішньом'язово або підшкірно.

Використовуючи ті чи інші ліки, суворо дотримуйтесь приписів ветеринара, а також звертайте увагу на рекомендації виробника в інструкції до засобу.

Правила протипаразитарної обробки цуценят

Через те, що цуценята перші тижні життя проводять поруч із матір'ю та харчуються виключно її молоком, багато господарів помилково вважають, що це вірний захист від паразитів. Але першої протипаразитарної обробки цуценя потребує вже через три тижні від народження (за умови, що воно вже важить половину кілограма). Наступна обробка слідує через 1,5-2 місяці - приблизно за кілька тижнів до вакцинації.

Кошенята можуть підхопити паразитів ще будучи в утробі, а цуценята легко заражаються паразитами з молоком. Тому вагітних самок також рекомендовано обробляти спеціальними препаратами - зазвичай це краплі на холку.

Якщо ж ви вибрали краплі на холку для обробки цуценяти, то засіб потрібно наносити ближче до центру лопаток. Також не купайте малюків протягом 3-х днів після обробки. І не забудьте змінити або гарненько обробити речі цуценяти.

Також обов'язково дотримуйтесь правил щодо обробки:

  1. Дотримуйтесь інструкції з упаковки препарату або рекомендацій ветеринара.
  2. Засіб має відповідати віку - у жодному разі не використовуйте препарати для дорослих собак на цуценятах.
  3. За будь-якої побічної реакції терміново організуйте візит із цуценям до ветеринарного лікаря.

Способи боротьби з паразитами у цуценят до 2-х місяців

Для зовсім крихітних цуценят блохи - явище характерне, а ось способів боротьби з ними раз-два і обчелся. Найчастіше власники вибирають краплі, які підходять навіть для таких ранніх періодів життя. Але ветлікарі зазвичай рекомендують протипаразитарні шампуні або засоби, що відлякують - більшість з них підходить для зовсім маленьких цуценят, але додатково переконайтеся в цьому, прочитавши інструкцію. І врахуйте, що найімовірніше, повністю перемогти паразитів одними шампунями не вдасться.

Тому найкращий спосіб захисту цуценяти від непрошених гостей з лапками - це своєчасна обробка мами, бажано ще до в'язки.

Цуценя до року: як можна усунути паразитів?

З 2-х місячного віку боротися з паразитами вже не так важко. А число засобів для боротьби з блохами розширюється. Але все ще препарат має бути розрахований на вік.

Способи протипаразитарної профілактики цуценят

З моменту народження цуценят, дотримуйтесь низки правил:

  • Регулярне прибирання і чистка місця проживання. Воно охоплює прибирання і миття підлоги, а також чищення килимів, м'яких меблів і килимових покриттів.
  • Прибирання та чищення місця, в якому цуценя проводить більшу частину часу. Це може бути його лежанка, кошик або будиночок.
  • Регулярний огляд і чесання шерсті цуценяти дадуть змогу швидко виявити і видалити бліх, перш ніж вони встигнуть розмножитися.
  • Уникайте контакту з хворими або потенційно заразними тваринами. Блохи можуть передаватися від тварини до тварини через шерсть, яку ви приносите додому на собі, тому уникайте контакту з хворими або невідомими тваринами. Якщо в будинку підростає цуценя, варто тимчасово відмовитися від імпульсивного бажання погладити кішку, що пробігає повз.
  • Регулярні відвідування ветеринара. Спеціаліст може проводити обстеження і запропонувати рекомендації щодо профілактики бліх та інших паразитів.

Підсумок

Підбиваючи підсумки, можемо впевнено сказати про таке:

  1. Цуценя менш захищене перед загрозою паразитів, ніж дорослий собака.
  2. Головними симптомами зараження блохами і гельмінтами вважаються нестерпний свербіж, лисі ділянки шкіри, ранки, пронос і блювота, відсутність апетиту і млявість.
  3. Як лікування варто використовувати призначений ветеринаром препарат: краплі, таблетки, шампуні або спреї.
  4. Маленьке цуценя складно вилікувати від паразитів повністю, оскільки багато засобів використовувати ще не можна.
  5. Найкраща профілактика - обробка матері перед в'язкою.

І, звичайно ж, вчасно обстежуйте цуценят у ветеринарних установах і уважно спостерігайте за своїми улюбленцями.