Чим годувати кошеня?

У період активного зростання кошеня на системи організму чиниться високий тиск. Харчування в цей період кошеняті потрібне повноцінне та збалансування. У раціоні необхідно враховувати потреби організму, який ще не зміцнів. Корм повинен включати необхідні нутрієнти, вітамінно-мінеральний комплекс та інші компоненти у правильних пропорціях. Таким складом можуть похвалитися покупні корми вищих класів. У такому раціоні виробник враховує потреби організму, що зростає. Але що ще потрібно знати про харчування кошенят і підбір корму?

Правила раціону для маленьких кошенят

Кота потрібно не лише любити і весь час фотографувати, а й правильно годувати. Для правильного розвитку необхідні корисні речовини, мінерали, мікроелементи, вітаміни, амінокислоти тощо. Все це впливає на здоров'я, блиск шерсті, здоров'я зубів і кісток, зір та всі системи котячого організму.

З урахуванням хижої природи котів, головне, чому має відповідати раціон - відсоток входження білка:

  • Кошенятам потрібно щонайменше 30% білка.
  • Дорослим особам – від 50%.

Корисні речовини містяться в молочних продуктах, яйцях, бульйонах, деяких овочах, але все це складно прорахувати, якщо готувати кошеня самостійно.

Вирушайте на консультацію до ветеринара – він допоможе скласти план харчування та розповість про джерела необхідних нутрієнтів, а також підкаже, які продукти варто виключити, щоб уникнути алергії.

Заборонені продукти для кошенят

До списку табуйованих входять такі продукти:

  • Жирні сорти м'яса – свинина, баранина.
  • Смажене м'ясо (а також котлети, відбивні та інше) – такий продукт навряд чи засвоїться в організмі тварини.
  • Сире м'ясо небезпечне зараженням гельмінтами та потраплянням в організм патогенних інфекцій.
  • Копченості, ковбаси та напівфабрикати не підходять кошенятам – у них багато солі, спецій, нерідко присутній рослинний білок та інші невідповідні інгредієнти.
  • Кістки можуть пошкодити внутрішні органи і навіть викликати смерть.
  • Велика кількість риби в раціоні може порушити фосфорний баланс, через що є ризик розвитку сечокам'яної хвороби.
  • Жирні кисломолочні продукти (сметана, сир тощо).
  • Печінка може спричинити хвороби суглобів та кісток.
  • Томати, виноград та баклажани токсичні.
  • Картопля та бобові культури викликають утворення газів та порушують травні процеси.

До цього списку можна включити солодощі, шоколад, випічку, цибулю та часник, кофеїн та алкоголь – про всяк випадок, якщо ви не знали.

Перелічені продукти можуть викликати харчові отруєння, алергічні реакції, нудоту та блювання, діарею, запор.

Молоко. До 8 місяців можна сміливо пригощати кошеня молоком – воно чудово засвоюється невеликим організмом. Пізніше здатність перетравлення лактози у кішок втрачається.

Види кормів для кошенят

Сухі та вологі покупні корми вибирають не просто так – це корисно, зручно та збалансовано. Види кормів за класами:

  • Економ – дешеві корми, які можна зустріти на полицях супермаркетів. Активно рекламуються на ТБ, часто в привабливій упаковці. Ці корми не можна назвати хорошими, особливо для кошенят. Склад дешевий, часто спирається на сою, целюлозу, хрящі. У списку інгредієнтів зустрічаються барвники, антиоксиданти, консерванти, підсилювачі смаку та інші.
  • Корма класів преміум та супер-преміум. Продаються в зоомагазинах та ветеринарних аптеках, практично не зустрічаються у супермаркеті. Якість у рази краща, близька до ідеалу. У них чудовий вітамінно-мінеральний комплекс, більше м'яса, менше шкідливих добавок.
  • Холістик. Це найвищий сегмент – у таких кормах немає шкідливих добавок. Склад натуральний, вітаміни та мінерали у достатній кількості, висока поживність. Кошеня наїдається меншою порцією корму, що компенсує високу вартість.

Скільки разів на день годувати кошеня?

У цьому питанні важливим є баланс. Кошеня не повинно голодувати і переїдати. Обсяг порції залежить від віку кошеня:

  • Кошенятам до місячного віку потрібно 7-8 годівель на добу. Нічні годування – обов'язкові.
  • 1,5-2-місячним кошенятам кількість порцій знижують до 6-7. Один нічний прийом їжі можна прибрати.
  • У 2-3-місячному віці варто скоротити раціон ще на одну порцію.
  • У віці від 4-х місяців до півроку кошеняті ідеально п'ятиразове харчування.
  • У віці 6-9 місяців можна обмежитися 3-4 годуваннями.
  • З однорічного віку молодого кота можна годувати тричі на день. Цього вистачить, щоб «закрити» всі потреби вихованця.

 

Складаючи раціон кошеня, також потрібно дивитися на вік:

  • До місяця кошенятам нічого не потрібно, окрім молока матері. Якщо матері немає, купіть замінник.
  • Місячні кошенята потребують додаткової їжі. Починається прикорм. М'ясне пюре, нежирний або напівжирний сир, варені та протерті овочі – найкращий вибір.
  • У двомісячному віці кошеняті не варто кардинально змінювати меню. Але вже можна включати до раціону сухі корми високих класів (не економ). Якщо обираєте преміум корм, заглядайте до складу – там не повинно бути шкідливих синтетичних добавок. Доповнити раціон можна філейною частиною нежирної морської риби, пророщеною пшеницею чи вівсом, нежирними молокопродуктами. З м'яса та овочів можна не робити пюре.
  • З 3-х місяців починають формуватися зуби та прикус, тому пюре та дрібно нарізана їжа не підходять. Вводьте до раціону невеликі шматочки твердої їжі – це допоможе виробитись жувальному рефлексу.
  • 4-6-місячні кошенята стрімко набирають вагу і йдуть у зростання, тому збалансований раціон – необхідність. Підходить сире та відварене м'ясо, вибірково овочі, нежирна риба без кісточок, нежирні молокопродукти, каші зі злаків – ідеальний раціон у цьому віці. А великі шматочки їжі сформують правильну котячу щелепу.
  • З півроку до року кошеня набирає необхідну йому дорослу масу. Активність знижується, з раціону прибирають молоко та зменшують кількість прийомів їжі – так ви захистите кошеня від ожиріння.

Який корм вибрати – покупний чи натуральний?

Якщо кошеня потрапило до вас не відразу від кішки, а ви взяли його вже підрослим у інших власників, запитайте, чим він харчувався. Якщо різко змінити корм, це загрожує розладами травлення. Тип харчування слід змінювати повільно. Додавайте потроху новий корм до звичного, підвищуючи щодня його частку порції.

Натуральний корм підходить не всім. Скласти раціон без професійних навичок складно. Потрібно вирахувати відсоток усіх поживних речовин, забезпечити зростаючий організм мінералами та вітамінами. У домашньої їжі є такі мінуси:

  • Дорожнеча. До здорового раціону потрібно включити вітамінно-мінеральні добавки, це коштує грошей. Потрібно купити таурин, біотин, Омега-3 та Омега-6, аргінін та інші речовини або їх комплекс.
  • Термін зберігання. Натуральне харчування не можна зберігати тижнями – готувати треба щодня. Несвіжа їжа спричиняє розлади, а в подорожі проблема наростає.
  • Важко врахувати мінливі потреби. У готових кормах враховані потреби за віком, породою, особливостями організму. Самому відстежити такі моменти та скоригувати раціон буде нелегко.

Тому збалансований повнораціонний корм – найкращий вибір. Вам не доведеться купувати вітамінні комплекси та мінеральні добавки. У готовому харчуванні для кошенят є все необхідне. З покупним кормом не буде дефіциту та профіциту корисних речовин.

Простежте за твариною. Здорове кошеня буде вгодоване в міру, шерсть блищить. Активність, грайливість, бадьорість на висоті. Стул добре оформлений, має відтінок між світло- і темно-коричневим кольором. Якщо все перераховане відповідає дійсності, харчування вибране правильно, і кошеня росте здоровим та щасливим.