Догляд за довгошерстими породами собак

Довгошерсті породи собак частіше привертають увагу. Структура шерсті такого улюбленця може бути різною: кучерява, як у пуделя або бішона, довга та густа, як у афганів, за типом «волосся», як у йорків. Більшість вихованців потребують постійного грумінгу, починаючі із 2-3 місячного віку. Особливістю цих порід є те, що вони не так інтенсивно линяють, як їх короткошерсті сородичі. Шерсть росте все життя. Лише в 7-13-місячному віці спостерігається заміна цуценячого пуху на дорослий покрив. Та сам в цей період починаються перші проблеми – ковтуни. Справа в тому, що гоління «під ноль» не є виходом для таких собак. По-перше, вони будуть виглядати неестетично. По-друге, це порушує теплообмін, що особливо актуально для зростаючих цуценят та старіючих собак. Таким чином, « єдиний спосіб догляду – купання, вичісування, тримінг або стрижка. » Якість шерсті вкрай важлива для тих вихованців, що приймають участь у виставках.

Отже, вже з 2-3 місячного віку власник повинен привчати малюка до купання, сушіння та вичісування. Не рекомендується гребінцями чи пуходерками вичісувати суху та брудну шерсть. Таким чином ми можемо пошкодити, вирвати занадто велику кількість шерстин та травмувати шкіру. Найкращий алгоритм грумінгу наступний: легкими руками за допомогою спеціальних засобів або олій для грумінгу розбираємо великі ковтуни. Далі купаємо тварину. Шампунь слід обирати саме для довгошерстих порід перевірених виробників. Після промивання наносимо відновлюючу маску або бальзам. Рекомендується витримати бальзам/маску/кондиціонер на шерсті 5 хвилин. Потім змиваємо. Бажано, щоб шампунь та кондіціонер були одного бренду, спеціальні для шерсті певної структури та кольору. Якщо ковтунів дуже багато, то, як фініш, рекомендується наносити спеціальну кондиціонуючу пінку. М’яким рушником промокуємо шерстний покрив по всьому тілу.

Далі – сушіння. Важливо протягом сушіння повністю вичесати та розрівняти шерсть, акуратно розібрати всі ковтуни. Якщо мова йде про собак з закрученою шерстю, то підійде пуходерка. Вона повинна бути безпечною та ефективною. Довжина зубців залежить від густоти та довжини шерсті. Для прямого волосся краще застосовувати спеціальний гребінець або м’яку щітку. Обирайте сушарки потужні (2-3 кВт), спеціальні для собак. Вони не пересушують шкіру та скоротять процес. Після сушіння на собаці не повинно залишитись жодної сирої ділянки. Якщо тварина має тенденцію до сухості, наприклад, часто застосовується шоу-косметика, білі породи, нестача певних нутрієнтів в раціоні, то вимиту вологу шерсть обробляють спеціальною грумерською олією, а потім висушують. Далі наддовгі пасми заплітають у папільйотки. Подібний прийом забезпечить добре зволоження шкіри та волосся, буде протидіяти надмірному сковтуненню, відновить пошкоджені ворсинки. Але слід пам’ятати, що подібна маніпуляція вимагає більш частого миття, бо оброблена олією шесть швидко забрудниться.

Тримінг, стрижка або просте укладання шерсті проводять одразу після сушіння. Важливо користуватись безпечними, безшумними, потужними машинками, бажано із змінними ріжучими ножами. Обирайте професіональні ножнички із високоякісної сталі перевірених виробників. Від цього залежить не тільки гармонійний образ улюбленця, але й здоров’я шкірних покривів.

Власники часто питають наскільки часто можна купати довгошерстого улюбленця. Звичайно, це залежить від рівня забруднення. Наприклад, афганських хортів, які мешкають у розпліднику та регулярно відвідують виставки, купають раз в 10 днів. В іншому випадку, тварина втрачає свіжий вигляд, шерсть збивається та вичесати її можна лише за допомогою ковтунорізів. Для собак таких порід брудна шерсть набагато гірше за часте купання. Тобто кратність грумерських процедур може бути від 7 до 30 днів.

« Не останню роль в догляді найкрасивіших порід відіграє харчування. » Нестача певних елементів (поліненасичених жирних кислот, біотину, вітамінів групи В, жиророзчинних вітамінів, тощо) негативно впливає на якість шкіри та її похідних. Та які б бальзами ми не наносили, « здоров’я підтримується з середини. » Погіршення раціону, стреси, занадто холодний або спекотний клімат, часті виставки, вагітність та лактація, старіння значно погіршують стан волосяного стрижня та цибулини. Шерсть обламується, надмірно випадає, втрачає пігмент, закручується або випростовується. З метою запобігання цих процесів був розроблений спеціальний засіб – дієтична добавка до основного раціону на основі 3-х рослинних олій (лляна, конопляна, кунжутна) та гепатопротекторного нутрієнту – розторопші. Високий вміст ненасичених жирних кислот з родини Омега швидко відновлює пошкоджену шкіру та шерсть, надає їй блиску. Випробування довели, що щоденне додавання олії «Сезам» до основної їжі протягом 1,5-2 місяців до ймовірної виставки повністю реконструює волосяну цибулину, шкіра насичується вологою, стає більш еластичною, зникають кірочки, лусочки, лупа. Таких собак легше підготувати до шоу. Завдяки детоксикаційній та жовчогінній дії розторопші покращується функція печінки, зменшується неприємний запах шкіри, скорочується линяння, пришвидшується ріст шерсті.