Брахіцефали

Кількість порід собак збільшується, виводяться нові раси, ветеринарна селекція не стоїть на місці. Але разом із привабливою мордочкою та яскравим окрасом у тварин можуть бути генетичні недоліки або вади. « Зараз досить популярними є брахіцефалічні породи собак (пекінес, ши-тцу, мопс, бульдог, шарпей). Вони характеризуються вкороченим черепом, зменшеною лицьовою частиною ». Через таку будову голови для тварин притаманні й інші ознаки: вузькі ніздрі, вкорочене піднебіння, зміна вигину хрящів трахеї, звиття нососльозного каналу, нетипове викривлення носової перетинки та розростання носових хрящів.

Такі анатомічні особливості голови насамперед зменшують надходження кисню до легенів. Наслідок: хрипіння, сопіння, задишка, серцева нестача. Як правило, власники погоджуються на операцію з ринопластики (розширення ніздрів) та палатинопластики (відсікання частини м’якого піднебіння). Це значно полегшує ситуацію. Але навіть після хірургічного втручання такі собаки – у групі ризику. Насамперед це стосується накопичення зайвого внутрішнього та зовнішнього жиру. Брахіцефали схильні до ожиріння. Неприємності додає «диванний» спосіб життя. З одного боку, слід збільшити витрати калорій, тобто посилити фізичне навантаження. З іншого – надмірна активність призводить до кисневого голоду. Виходить порочне коло. Істина криється десь посередині: все добре в міру. Фізична активність повинна бути поміркованою, обмежуватись нетривалими прогулянками, а не бігом чи стрибками. Слід враховувати погодні умови: різкий перепад температури, вологи або атмосферного тиску відображається на стані брахіцефалів. Найгірше для них – волога та спека. Слід уникати тривалих прогулянок в таку пору: вони нерідко закінчуються тепловими ударами.

« Інший аспект збереження здоров’я – раціональне харчування ». Корм на основі м’яса телятини, яке є джерелом високозасвоюваних протеїнів з повним складом незамінних амінокислот, «Телятина з овочами» – розроблений саме для таких порід. Наявність овочів забезпечує необхідну кількість клітковини, яка позитивно впливає на ШКТ. Мананоолігосахариди містять комплекс ферментів (ксиланаза, протеаза, ліпаза), що необхідні для розщеплення основних нутрієнтів та попередження бродіння у кишківнику. Гречана крупа є найнизькокалорійною серед зернових, що актуально для цих порід. Жир лосося є своєрідним кардіопротектором. Цей унікальний нутрієнт відновлює внутрішню стінку судин, зменшує відкладання шкідливого холестерину, опосередковано знижує артеріальний тиск, інсулінорезистентність, покращує постачання тканин киснем. Природні хондропротектори захищають хрящову тканину собак від надмірного розростання та кальцифікації.

Брахіцефалічні породи також схильні до алергічних або інфекційних хвороб шкіри. Збільшена «складчастість» сприяє розвитку дріжджоподібної флори на шкірі. Це призводить до неприємного «кислого» запаху, свербежу, екзем, нашарування інших бактерій. Для тварин, схильних до алергій та атопічних дерматитів, підходять зелені овочі у поєднанні з поліненасиченими жирними кислотами. При постійному споживанні такого раціону та своєчасному догляді (грумінгу) брахіцефали мають здорову блискучу шубку.

Окрему увагу слід приділити щелепному апарату цих порід. Вони мають занадто короткі та масивні щелепи. Найчастіше відмічається недокус або щучий прикус. Це несе нерівномірний розподіл навантаження на зуби та, як наслідок, передчасне утворення зубного каменю, пародонтиту та випадання зубів. « Однорідна повітряна текстура гранули корму «Телятина з овочами» дозволяє краще вбирати в себе слину та розгризати, форма та щільність крокет відповідає силі та анатомії щелеп порід-брахіцефалів ». Завдяки розгризанню, а не ковтанню гранули, при споживанні даного корму зменшені випадки «зворотнього чхання».

Отже, щоб ваш брахіцефальчік виріс здоровий, радимо:

  1. Дотримуватись спеціального раціону з оптимальним вмістом високоякісного білку, нутрієнтів-кардіопротекторів, низькокалорійних вуглеводів та рослин-антиоксидантів.
  2. Контролювати вагу улюбленця.
  3. Дозувати фізичне навантаження.
  4. Хоча би раз на рік проводити огляд верхніх дихальних шляхів, УЗД серця, перевіряти стан шкіри та зубів.

Бажаємо здоров’я вашим короткомордим улюбленцям!