Особливості догляду за собакою навесні

Більшість власників вважають, що догляд та годування домашніх тварин протягом року є сталим, але це не так. « В залежності від зміни клімату, вологості, температури повітря, а також світлового дня обмінні процеси в організмі людини та тварини також піддаються змінам. » Не всі власники знають, що собаки не можуть виробляти вітамін D3 під впливом ультрафіолетового опромінення, як людина. Наприклад, якщо взимку всім людям, що мешкають на території Східної та Західної Європи, не вистачає вітаміну D3, то із збільшенням сонячного опромінення додавати останній до основного раціону немає сенсу. Короткочасне (до 30 хв) сонячне опромінення еквівалентне 200 МО вітаміну D3. Тваринам, особливо зростаючим, слід збільшити вміст жировмісних вітамінів в раціоні навесні. Так, потреба зростаючого цуценяти у ергокальциферолі (вітаміні D3) повинна складати 20 МО на 1 кг ваги. До жиророзчинних вітамінів також відносяться – вітамін К, А, Е. Їх вміст в готовому раціоні собак повністю покриває всі потреби тварини навесні. Але слід зазначити, що засвоюваність останніх підвищується за рахунок поліненасичених жирних кислот родини Омега. До джерел Омега-3 і -6 належать риб’ячий жир, олія льону, коноплі, амаранту.

Вологе та прохолодне повітря, вітер, сніг, зливи значно погіршують шкірний та шерстний покрив улюбленців. Тому додаткове додавання Омега-3 і -6 жирних кислот поліпшує засвоєння жиророзчинних вітамінів та тим самими відновлює волосяну цибулину, стрижень шерстини, прискорює регенерацію сухої, тьмяної або пошкодженої шкіри. Одночасно не слід забувати й про весняний грумінг. Відомо, що в зимовий період власники рідко підстригають своїх довгошерстих пухнастиків. А це сприяє скуйовдженю шерсті, утворенню ковтунів, появі екзем, алопецій, лупи. Тому радимо з приходом весни привести екстер’єр до ладу:

  • Застосовувати зволожуючі та відновлюючі шампуні.
  • Реконструювати структуру шерстини за допомогою поживних масок, бальзамів та кондиціонерів.
  • Сушити та вичісувати шерсть одночасно.
  • Підстригати улюбленця лише після купання та сушіння.
  • Проводити експрес-линяння до купання.
  • Використовувати відновлюючі олії для шерсті в період між купанням (особливо це стосується виставкових порід з довгим волоссям).

Застосовуйте профілактичні та лікувальні шампуні / бальзами (з кетоконазолом, дьогтем, лідокаїном, хлоргексидином, гідрокортизоном або антиалергійними компонентами) при схильності або клінічних проявах алергії, сезонного або атопічного дерматиту, грибкових ураженнях тулуба та міжпальцевого простору, свербежу невиявленої етіології, облисінні, екземах, демодекозі.

У період з кінця зими та до настання літа надзвичайно розповсюджуються вірусні, бактеріальні, грибкові та паразитарні хвороби. Заздалегідь піклуйтесь про планову вакцинацію пухнастика. Особливо уважними слід бути власникам мисливських порід собак: сказ ніхто не відміняв! Дикі тварини – основне джерело сказу у природі, тому радимо робити щеплення лише перевіреними високоефективними антирабічними вакцинами. За 10-14 діб до щеплення слід провести антигельмінтну обробку. З приходом першого тепла все оживає, кліщі та блохи не є виключенням. Ретельно слідкуйте за графіком протипаразитарної обробки. Звісно, що наразі немає протикліщових засобів, що демонструють 100% ефективність, але в будь-якому разі профілактика збереже життя вашому вихованцю.

Гормональні функції у тварин, як і у людей, завжди активуються після зими. Тому найчастіше тічка у самок приходиться на весняний період. В той же час рівень тестостерону самців підвищується починаючи з березня. Якщо вихованець готується до розмноження, весна – час піклуватися про майбутнє репродуктивне здоров’я: зробити плановий візит до лікаря, пройти профілактичне УЗД, провести щеплення, укріпити імунітет (подовжити прогулянки, застосовувати лікарські трав’яні збори, покращити щоденний раціон харчування). Собаки, які не реалізують свою статеву функцію, рано чи пізно потрапляють до груп ризику по деяким хворобам (простатит та рак яєчка у самців, полікістоз яєчників та запалення матки у самок). Тому радимо таких тварин стерилізувати. Ця маніпуляція є швидкою, безболісною, здатною продовжити життя вашому улюбленцю.

« Поради на теплий період року для всіх власників собак »: більше гуляти на свіжому повітрі з пухнастиком, збагатити раціон клітковиною, високопоживним білком, поліненасиченими жирними кислотами, ретельно дбати про шерсть та шкіру, піклуватись про репродуктивне здоров’я улюбленців.