Что значит холистик?

Перший прикорм цуценят – гарантія правильного розвитку собаки, міцного здоров'я та прекрасного самопочуття на довгі роки. За допомогою прикорму плавно переводять тварину з молока матері на дорослий раціон. Якщо зробити прикорм цуценят комфортним, то маленький організм не отримає стресу і насититься вітамінами, мінералами та поживними речовинами для відмінного метаболізму. Докладніше – у статті від наших експертів.

Підгодовуємо щенят правильно

Перед тим як підгодовувати цуценят, запам'ятайте, що будь-які коливання раціону можуть спричинити розлад системи ШКТ навіть у дорослого здорового пасу. Ризикувати травленням неокрепшего організму цуценя не можна.

До 2-місячного віку найнеобхідніше для цуценя – це материнське молоко, але починати підгодовувати варто раніше за умовну відправну точку в доросле життя.

Якщо цуценя, яке харчувалося молоком матері, відразу почати годувати іншими продуктами, його організм отримає стрес. Імунітет знизиться і організм ризикує не встояти перед великою кількістю інфекцій.

Молодому щенячому організму потрібен вітамінно-мінеральний комплекс, а до 2-х місяців материнське молоко не може забезпечити щеняти всім необхідним.

Прикорм для цуценят вирішує кілька завдань:

  1. Підготовка до переходу на постійний раціон.
  2. Знайомить із новим харчуванням.
  3. Насичує організм, що росте, необхідними речовинами.

Коли можна розпочинати прикорм?

Підживлюють цуценят з 2-3-х тижнів - з того моменту, як відкриються очі і вушка. До цього часу щенятам вистачає природного харчування. Не поспішайте, але й не відкладайте прикорм, щоби не затягнути з переходом.

Якщо почати підгодовувати раніше належного, то у матері вироблятиметься менше молока, через що порушиться природний цикл харчування і може виникнути недоїдання. А якщо запізнитися, організм цуценя уповільнить активне зростання – малюк буде болючим та слабким.

Що можна давати у рамках прикорму?

Розбираючись, чим підгодовувати щенят, відштовхуйтеся від корму, який ви купуватимете надалі.

Якщо харчування буде натуральним, використовуйте для прикорму натуральні продукти. Якщо ви новачок у цій справі, важливо не помилитися та вибрати відповідні продукти.

Ідеальний баланс корисних компонентів самостійно забезпечити складно, тому без вітамінних комплексів та мінеральних добавок не обійтися.

Найоптимальніший варіант - готові збалансовані корми. Якщо ви вибираєте корми для цуценят класів супер-преміум та холістик, то отримуєте якісний продукт із перевірених інгредієнтів з усіма вітамінами, мінералами, амінокислотами, жирними кислотами тощо.

Важливо! Корм для першого прикорму може називатися «Стартер» або шукайте напис «Для цуценят».

"Стартовий" корм: що це?

Ці корми призначають цуценятам, починаючи з 14-20 днів життя. Вони враховують потреби організму, що росте, і чудово збалансовані. Від стартового корму не засмутиться травлення малюка і його організм отримає суцільну користь – насититься натуральними добавками, правильно розвиватиметься.

Відмінності стартових кормів для цуценят:

  • Багато білка, головного будівельного матеріалу для м'язів тварини.
  • Кальцій, фосфор, хондроїтин, глюкозамін у складі – у пропорціях, необхідних організму цуценят (беруть участь у формуванні опорної системи, хрящів, кісток).
  • X.O.S. Допомагає сформувати та зміцнити імунітет вихованця.
  • Використовується м'ясо (свіже та якісне – яловичина, кролик, качка), яке дуже легко засвоюється.
  • Якщо вибираєте "Стартер", купувати окремо вітаміни та мінерали не потрібно.
  • Використовувати такі корми можна як прикорм для цуценят та як раціон для собаки-мами в період вагітності та лактації.
  • Рослинні екстракти та витяжки (трави, квіти, фрукти, овочі).
  • Немає синтетичних добавок, ароматизаторів, стабілізаторів та іншого.

Важливо! Не поєднуйте різні типи живлення. Тільки натуральна їжа чи готовий раціон. Правило універсальне для цуценят та дорослих собак.

Займаючись підгодовуванням малюків, ставте питання ветеринарам та досвідченим господарям собак. Від того, як пройдуть перші місяці життя цуценят, залежить їхнє здоров'я та активність протягом усього життя. Головне – не затягуйте, буквально з 2-х місяців малюки мають бути готовими до «дорослої» їжі. Купуйте корми класів супер-преміум та холістик і не заощаджуйте на найдорожчому – на здоров'ї братів наших менших. У добрий щенячий шлях!