Собака з температурою

Температура – такий собі маркер здоров'я, причому і у людей, і у багатьох тварин. І якщо у людини нормальним вважається показник у районі 36,6-36,9°C, то приміряти наші норми на собак ніяк не можна. У цьому матеріалі власники собак можуть дізнатися, яка температура у собак вважається нормальною, як її правильно виміряти та в яких випадках контроль гостро необхідний?

Уу собаки температура

Нормальна температура

Як правило, температурна норма у собак в такому діапазоні: 37,5-39°C, але варто врахувати і «габарити» вихованця:

  • У декоративних (малих – той-тер'єр, чихуахуа) – 38,5-39°C.
  • Для середніх (такса) порід норма – 37,5-39°C.
  • У великих та особливо великих (вівчарка, лабрадор) – від 37,4 до 38,3°C.

Якщо вам здалося, що у собаки підвищена температура, спочатку виключіть ймовірність перегріву. Адже собаки не пітніють, як і коти, тому можуть швидко перегріватися та навіть заклопотати тепловий удар.

Собака п'є воду

А якщо показники впали, собаку знобить, вона намагатиметься зігрітися, ви можете помітити тремтіння. У зниженої температури можуть бути різні типові та нетипові симптоми:

  • Слабка активність, блювання.
  • Втома, небажання грати та слухатися.
  • Голодування.

Висока температура може бути результатом стресової ситуації, надмірного навантаження на тренуванні і не тільки. Симптоми можуть бути такими:

  • Утруднене дихання.
  • Гарячий ніс, вуха та подушечки лап.
  • Собаку може каламутити, його залишать сили.

У багатьох власників відразу ж виникає цілком закономірне питання (особливо, якщо показник температури високий): а чи може собака хворіти на грип та інші застудні віруси? На жаль, може – братам нашим меншим не чужі ті ж захворювання, яким схильна людина, у тому числі багато вірусних. Такі підозри – сигнал звертатися до ветлікаря по лікування.

Причини температури у собаки

Що робити, якщо у собаки температура? Все залежить від причини, через яку вона виникла. Так, у цуценят (не важливо якої породи) до півроку температура тіла може бути трохи підвищеною. На неї впливають і зуби, що ростуть, і стрес, і часті вакцинації, й інтенсивне зростання, а також налагодження механізму терморегуляції.

У дорослих собак стрибки температури бувають внаслідок таких причин:

  1. Перегрів. Це може бути від тривалого перебування на спеці або після перебування під замком у задушливому приміщенні (автомобілі). Реагувати потрібно негайно: відвезти вихованця у прохолодне місце та дати прохолодну воду. Якщо собака має тепловий удар, необхідна допомога медика.
  2. Вакцинація. Собакам ставлять пристойну кількість вакцин, але після будь-якої з них протягом перших декількох днів може спостерігатися зростання t. Це нормальна реакція на препарат, зазвичай причин для занепокоєння немає.
  3. Отруєння. Якщо собака щось з'їсть або вип'є, що не було б, то температура – ​​одна з побічних реакцій організму, поряд із блювотою чи проносом. Організму вихованця потрібна детоксикація.
  4. Стреси. Ненадовго може зростати стовпчик термометра, якщо собака має сильний стрес. Це може бути втома, зміна місця проживання, відвідування ветлікарні або розлука з коханим господарем. Все, що потрібно, щоб збити температуру, – спокій.
  5. Інфекції. Абсолютно будь-який тип інфекції може спровокувати зростання t – грибок, вірус чи бактеріальна інфекція. Тут кожен випадок є індивідуальним.
  6. Кліщ. Укус кліща може бути причиною лихоманки, та без лікарської допомоги не обійтися. І добре, що температура – ​​перша ознака укусу, тварині можна ефективно допомогти, якщо вчасно помітити цей симптом.

Температура у собаки перед пологами

Є у житті собаки такий період, коли контроль температури – необхідність, причому регулярний. І це – вагітність. Так, починаючи з 57-го дня цікавого стану, потрібно виміряти температуру щодня вранці та ввечері. У нормі показник – близько 38,5°C, але перед пологами може опускатися до 36,5-37°C. Щойно температура знизилася, найближчої доби розпочнуться пологи.

Цуценя

Важливо! Якщо знижена температура тримається понад 24 години, а схваток немає, собаці потрібен лікар. Якщо температура зростає вище 39°C, також викликайте допомогу, адже це може бути симптомом загибелі плода.

Як перевірити у собаки температуру

Перед тим, як перевірити у собаки температуру, потрібно його підготувати до цього, адже процедура не з приємних. Заспокойте тварину та покладіть її на бік. Потім слідує найнеприємніше: потрібно підняти хвіст тварини та ввести ректальний термометр у пряму кишку. Градусник заздалегідь змастіть вазеліном (підійде дитячий крем). Не перестарайтеся: максимальна глибина – 2 сантиметри.

Перевірити у собаки температуру

Якщо ртутний термометр, тримайте його мінімум 3 хвилини, тоді результат буде точний. А електронний запищить сам, коли виміряє показники. Будьте готові до того, що вихованець може вириватися та навіть пустити в хід зуби, тому краще заручитися допомогою другої людини.

Дуже важливо! Краще не використовувати ртутні термометри через високий ризик поломки градусника під час процедури. Можна не лише травмувати тварину, а й отримати отруєння парами ртуті. Найкращий варіант – електронний градусник, який дуже м'яко вводиться завдяки адаптованому для цієї процедури наконечнику.

Тепер ви точно знаєте, як у домашніх умовах визначити низьку чи високу температуру та дізнатися, скільки градусів на термометрі. Якщо собака не виглядає здоровим, у нього збивається пульс, не вдається годувати, спостерігається зниження активності, гаряча морда (ніс) і жоден засіб не допомагає – міряйте температуру та звертайтеся за допомогою до лікаря. Здоров'я вам та вашому вихованцю!