Шотландська висловуха кішка: догляд та годування

Зовнішній вигляд шотландської висловухої кішки

Шотландська висловуха кішка (Scottish Fold) відрізняється міцною статурою, великими лапами, невеликою округлою мордою з трохи витріщеними очима. Найвідоміша риса цієї породи — загнуті вперед мініатюрні вуха. Особливості шотландських кошенят у тому, що в ранньому віці їхні вушка практично не відрізняються від інших порід. Але після третього тижня вони поступово опускаються. До того ж, в одному посліді можуть бути кошенята як висловухі, так і з прямими вухами.

Забарвлення у пушистиків шотландської породи може бути різним. Найчастіше зустрічаються однотонні (солід): чорні, попелясто-бурі, блакитні (холодного сірого тону), персикові, білі, гірчичні, бузкові. Також є скоттіш-фолди багатобарвні, з візерунками та різноманітними поінтами.

Кішка породи шотландська вислоуха має деякі стандарти:

  • Норма ваги приблизно 4 кг. Самці, як правило, більші, їх вага може становити 8-10 кг.
  • Тулуб з непоганою мускулатурою, міцна шия та масивні лапки.
  • Хвіст досить короткий, широкий на початку і звужені до закінчення.
  • Ніс розширений, трохи сплющений та горбатий; щічки великі та пухкі; підборіддя масивне.
  • Очі широко поставлені; їх колір поєднується з забарвленням вовни.
  • Шерсть густа та плюшева.

Характер та особливості породи

Характер шотландської висловухої кішки є її головним плюсом: це дуже добрі та віддані створіння. Вони врівноважені, не дуже активні, величні та доброзичливі. Скоттіш-фолди не виносять самотності! Тому вони ходитимуть по п'ятах господаря, з добротою ставитимуться до всіх членів сім'ї та дітей. Але довго лежати на руках такі кішки не стануть. Якщо власникам доведеться часто залишати вихованця самого, то необхідно купити котику іграшки, щоб він не нудьгував за їх відсутності.

Шотландці не подають голосу просто так. Їхнє нявкання буває або дуже тоненьким, або трохи скрипучим. Вони чудово ладнають з іншими тваринами (кішками та собаками), а ось з гризунами можуть виникнути проблеми.

Скоттіш-фолди легко піддаються навчанню. Вони розуміють, що можна, а що не можна. Якщо господарі приділятимуть достатньо часу вихованню улюбленця, то жодних складнощів з ним не виникне. Шотландська порода котів ідеально підходить для тих, хто не звик до метушні, живе розмірено, неспішно та спокійно.

Звички шотландських висловухих кішок

Шотландські коти сильно прив'язані до будинку, тож переїзд для них буде великим стресом. Пушистики настільки звикають до обстановки, що іноді навіть болісно сприймають ремонт чи просто перестановку меблів. Насправді кішки цієї породи часто досить егоїстичні, тому сприймають будинок як свою власність. І будь-які зміни в ньому стають для них замахом на особистий простір.

Незважаючи на те, що скоттіш-фолд — не найактивніша порода, її представники є дуже добрими мисливцями. Котики можуть годинами сидіти в засідці, терпляче вичікуючи здобич.

Які потрібні умови утримання

Котики-шотландці не примхливі. Їм вистачить акуратної обстановки, чистої свіжої води та якісної їжі. Скоттіш-фолди досить охайні, вони стежитимуть за своїм зовнішнім виглядом дуже ретельно. Також необхідно заздалегідь купити кігтеточку та показати її вихованцю, щоб він не чіпав меблі.

Як доглядати за шотландською висловухою кішкою

Порода кішки шотландська висловуха невибаглива у догляді. Вичісувати довгошерстих вихованців слід декілька разів на тиждень, короткошерстих — рідше. 2-4 рази на місяць необхідно чистити вуха за допомогою спеціального розчину та вушних паличок. Якщо утворюються темні виділення у очей, їх треба забирати вологою серветкою. Купати шотландців слід за потребою. Ці пушистики легко привчаються до лотка.

Вигулювати скоттіш-фолдів немає потреби. Тому власнику варто вирішити одразу, чи його улюбленець буде гуляти на вулиці. Якщо так, то треба привчати кошеня до цього з раннього дитинства, щоб не наражати вже дорослу тварину на зайвий стрес.

Правила годування скоттіш-фолдів

Власникам скоттіш-фолдів слід враховувати, що представники цієї породи не дуже помірні в їжі, тому необхідно стежити за харчуванням улюбленця. Обов'язково варто проконсультуватися із ветеринарним лікарем. Він зможе розповісти все про кішок шотландської породи, а також підбере раціон для вашого котика.

Якщо ви вирішили годувати вихованця власне приготовленою їжею, слід враховувати, що шотландським висловухим не можна давати їжу з жиром і сіллю. Перелік корисних продуктів, які можна включати до раціону:

  • філе індички;
  • телятина;
  • риба з низьким вмістом жиру;
  • цілісні злаки (рис, вівсяні пластівці);
  • кисломолочні продукти;
  • яєчний білок.

Але краще обирати готові сухі раціони із збалансованим складом. У таких кормах містяться інгредієнти, багаті на необхідні поживні речовини. Для скоттіш-фолдів потрібен раціон на основі легкозасвоюваного м'яса та з підвищеним вмістом хондропротекторів. Повнораціонний корм HOME FOOD «Індейка та телятина» ідеально підходить для котів британських та шотландських порід. Форма гранули розроблена спеціально з урахуванням фізіологічних особливостей щелепного апарату представників цих порід.

Здоров'я та хвороби у породи

Шотландці мають міцне здоров'я. Проте деяких тварин можуть турбувати спадкові хвороби. Наприклад, проблеми зі суглобами. Адже опущені вуха дісталися цій породі високою ціною: ген вислоухости пов'язаний з дефектом хрящової тканини. Це відображається не тільки на вушках, а й у опорно-руховому апараті загалом. Такі захворювання притаманні недобросовісним заводчикам, які не дбали про питання генетики та схрещували хворих кішок чи носіїв неповноцінних генів. Тому рекомендується перед придбанням кошеняти перевіряти родовід нового члена сім'ї та купувати його у перевірених заводчиків. Скільки живуть шотландські висловухі? При належному догляді ці кішки можуть прожити зі своїм господарем близько вісімнадцяти років.

На що звернути увагу при покупці шотландської висловухої кішки

Якщо ви купуєте кошеня у заводчика наживо — це дуже добре, бо ви можете розглянути всі нюанси на власні очі. Якщо такої можливості немає, то не соромтеся попросити у заводчика надіслати більше відео та фото кошеняти крупним планом при денному світлі.

Можна виділити декілька показників, які допоможуть визначити здорове кошеня:

  • Двомісячне маля важить не менше 1000 г і має відмінний апетит.
  • Здорове кошеня відрізняється рухливістю, жвавістю, цікавістю, рухається з піднятою головою.
  • Перевірте тварину на відсутність бліх та шкірних захворювань: розсуньте шерсть кошеняти в кількох місцях та огляньте шкіру. Здоровий шкірний покрив без гребінців, почервоніння, болячок і плеші.
  • Огляньте вушка, чи немає темного нальоту та виділень, що вказують на наявність вушного кліща.
  • Очі у малюка мають бути ясними, добре відкритими, чистими, без гнійних виділень каламутного зеленого кольору.
  • Також необхідно оглянути ротову порожнину. Слизова оболонка повинна бути чистою і рожевою, не мати виразок, запалення ясен або зубів, що неправильно розвиваються.
  • Зверніть увагу на будову хвоста та кінцівок: лапи не повинні стояти буквою О або Х; хвіст в ідеалі довгий і гнучкий, легко згортається щонайменше в одне кільце.

Підсумовуючи, можна сказати, що шотландська порода котів — ідеальний варіант для будь-якої сім'ї або самотньої людини. Якось, поглянувши у вічі цьому чарівному створінню, ви не зможете розлучитися з ним ніколи!