Кіт та собака

Ми не хотіли починати цю статтю із заїждженої фрази «Як кішка з собакою», але ж цей штамп міцно засів в умах у багатьох. Але кішка і собака – це тварини, які цілком можуть стати якщо не затятими друзями, то хоча б добрими товаришами. Але щоб собака з котом як мінімум не конфліктували, потрібно докласти чимало зусиль, щоб скоригувати поведінку обох вихованців. І якщо ви хочете знати, як подружити собаку та кішку, цей матеріал з корисними порадами для вас.

Чому собаки не люблять кішок

Казки і міфи тут взагалі ні до чого – неприязнь цих тварин один до одного ґрунтується на досить логічній причині. Кіт – це хижак, тому до тварин, що перевищують його власний розмір, ставляться з побоюванням. При цьому коту необхідно багато особистого простору, саме тому вони «гуляють самі собою». Вони завжди напоготові, тому не особливо в захваті, коли чекає знайомство з новими речами, людьми та тваринами.

Чорний кіт та рижий пес

При цьому собака – істота дуже соціальна, яка легко йде на зближення хоч із сусідським бобиком, хоч із домашнім півнем. Коли собака бачить кішку, їй цікаво, що це за істота. При цьому кіт намагається в цей момент втекти, тим самим провокуючи собаку «відкрити полювання». Кіт може навіть випустити пазурі і дати боляче лапою по дружньому та цікавому носу.

Все перераховане може стати причиною величезної ворожості один до одного як одного вихованця, так й іншого.

Особливо видно, які вони різні, коли йдеться про вираження емоцій. Радуючись, собака виляє що є сили хвостом, а на «котячому» цей жест – агресія та неспокій. Або якщо пес притискається до підлоги та пригинає вуха – це поза підпорядкування, а кішка може розцінити це як атаку.

З огляду на все це, чи є шанси зрозуміти, як подружити кота та собаку? Звичайно ж є, тим більше якщо в будинку кіт і собака, подружити їх потрібно обов'язково.

Як подружити собаку з кішкою

Щоб максимально пом'якшити можливість конфлікту між вихованцями, важливо ретельно підготуватися до знайомства, першої зустрічі собаки та кота. Зверніть увагу на дрібниці, і тоді на успіх операції більше шансів.

  1. Перевірте сумісність вихованців. Пройти тест? Ні, мова про те, що ви повинні поцікавитися у попередніх господарів тварини, яких заходів соціалізації вони вже вживали і чи траплялася агресія. Нерідко заводчики дозволяють привезти із собою іграшку чи підстилку домашнього вихованця, щоб подивитися на реакцію собаки чи кішки. Якщо реакція не видасться вам агресивною, шанс на дружбу зростає..
  2. Якщо у вас є кіт, а ви тільки плануєте завести собаку, то врахуйте, що тер'єри та хорти з котами не надто уживаються. Це буває тільки в тих випадках, коли цуценя та кошеня ростуть з дитинства разом, якщо ні – контакт налагодити буде нелегко. Максимум, чого можна досягти – стриманого відношення та поділу території, але дружба – на жаль, практично неможлива.
  3. Звільніть поверхні, що знаходяться вище. Це поверхня шаф та полиць, антресолі, перила, підвіконня тощо. Якщо таких поверхонь небагато, встановіть ігрові комплекси для котів, купіть спеціальні лабіринти та полиці для лазіння чи модульні будиночки для котів. У кішки має бути можливість «ходити» по будинку навіть без спуску на підлогу, щоб тварина не відчувала зайвого занепокоєння.
  4. Убезпечте собаку. Якщо кішка потрапила в будинок раніше, підстрижіть їй пазурі – так ви вбережете цуценя від травм.
  5. Забезпечте і кішку, якщо вона приходить до будинку пізніше за собаку. Потренуйтеся з собакою поблизу подразників – вихованець повинен беззаперечно слухатися заборонених команд. Запитайте у знайомих, які вже завели кота та собаку, чи можна прийти в гості з вихованцем, щоб він «протестував» подібний досвід.

Міні Бультер'єр та кіт

Правила підселення собаки/кішки до кішки/собаки

Як подружитися з котом собаці та як подружитися з собакою коту? Важливе правильне підселення:

  • У кожного має з'явитися своя територія, тож розмежуйте простір. Нехай вихованці будуть ізольовані декілька днів з моменту заселення нового мешканця. Це допоможе адаптувати тварин до нових життєвих умов та почути один одного з безпечної відстані.
  • Потім можна знайомити із запахами один одного. Трюк із різнокольоровими шкарпетками ще нікого не підводив – одним погладьте собаку, іншим – кішку, а потім поміняйте шкарпетки і дайте вихованцям їх понюхати.
  • Обмін кімнат. Щоб закріпити ефект попереднього досвіду, поміняйте тварини кімнатами, але так, щоб вони не зустрілися.
  • Перша зустріч має бути лише візуальною. Кішка повинна бути вищою за собаку на безпечній відстані, а собака – на повідку і в спокійному стані (це неважко, якщо пес дорослий).
  • І лише після всіх етапів можна робити першу зустріч без обмежень. Але все одно будьте насторожі.

Вирішення конфліктів

Розбираючись у тому, як подружити цуценя з котом, проблем не уникнути. Але якщо щось пішло не так, повертайтеся на етап обміну запахами.

Якщо ситуація повторюється, спускайте собаку з повідця або кішку з шлейки – дивлячись хто саме агресор.

При будь-якому негативному маркері поведінки, робіть крок назад і починайте вивчення запахів.

Також щоб знизити збудження тварин, агресора поверніть спиною до іншої тварини і покладіть на спину, доки не заспокоїться. А закріпити спокій можна, наприклад, ласощами чи ласкою.

Тепер ви знаєте набагато більше про те, як примирити кішку із собакою. Недостатньо побризкати феромонами та думати, що все утвориться. Нічого саме не трапляється, тому доведеться виявляти ініціативу, враховувати вік, а може й переносити лоток. Але краще нехай адаптація не буде простою, зате, коли конфлікти минуть, собака з кішкою гратимуть як найкращі друзі!