У літніх собак не такий активний спосіб життя, як у молодих – сповільнюється обмін речовин. З роками вихованець може набирати вагу. Тому з настанням старості тварини, варто знижувати калорійність раціону. Як правильно організувати харчування літнього собаки, щоб він постарів без серйозних захворювань і у відмінному самопочутті?
Що потрібно знати про корм?
На запитання «Чим годувати літнього собаку?» немає однозначної відповіді. Щоб забезпечити тварині баланс поживних речовин у поєднані із невисокою калорійністю, варто обрати спеціалізований корм. Це корми класу супер-преміум і холістик – в них крім життєво важливих жирних кислот та антиоксидантів містяться добавки, що підтримують здоров'я суглобів та імунної системи.
Літній пес вже не такий активний як у молодості і може мати проблеми зі здоров'ям, які впливають на пересування. Багато старіючих собак страждають на остеоартроз. Ці фактори можуть викликати набір ваги, а повнота – низка серйозних захворювань. Зайві кілограми для собаки – навантаження на суглоби. Потрібно не тільки правильно організувати годування старих собак, а й регулярно стежити за їхньою вагою.
Як уникнути набору ваги?
Щоб контролювати вагу вихованця, що ступив на поріг старості, можна:
- Вибирати корми, розроблені для старіючих собак. Вони багато білка, але менше вуглеводів і жирів і нижче калорійність.
- Обговорюйте проблеми ваги із ветеринарним лікарем – він підкаже вам порядок дій. Причина може бути у перегодовуванні тварини або в наявності не діагностованого захворювання.
- Потрібно скоригувати рівень фізичних навантажень, особливо при захворюваннях опорно-рухового апарату. Прибирати навантаження із життя собаки не потрібно, завжди є безпечна альтернатива (гідротерапія тощо).
Як перейти на новий раціон?
Не можна різко змінювати харчування для літніх собак – зробіть перехід комфортним та поступовим. Нове харчування підмішуйте до старого протягом кількох тижнів, щодня збільшуючи відсоток нового корму у пропорції.
Уникайте різкої зміни раціону, інакше можна нашкодити системі травлення тварини.
Правила годування
Якщо раніше ви годували вихованця двічі на день, то раціон літнього собаки може змінитися. У похилому віці вони потребують частого харчування невеликими порціями.
Корм привабливий собакам, коли він кімнатної температури - врахуйте це, якщо у вихованця з'являться проблеми з апетитом. Підігрівати їжу з холодильника не обов'язково - достатньо діставати її за кілька годин до годування. Чи не встигаєте? Використовуйте мікрохвильову піч на слабкій потужності, інакше тварина може обпекти мову або стравохід.
Сухий корм варто зберігати у сухому та чистому місці. Щоб гранули залишалися смачними, не викидайте герметичну упаковку з зип-замком або придбайте контейнер із кришкою, що щільно прилягає.
Як годувати літнього собаку?
Заповітна година їди настала? Кличте собаку трапезувати в відокремлене місце - ніхто не повинен відволікати вихованця, поки він їсть. Домашня метушня – зайві хвилювання для вашого собаки. У вас не один собака? Годуйте вихованців у однакові години, але нарізно, щоб вони не намагалися позаратися на їжу в чужій мисці.
Важливий момент! Якщо у собаки діагностований артрит, їй може бути нелегко нахилятися до миски, тому придбайте підставку або високу спеціальну мисочку.
Скільки корму потрібно старому собаці?
Щоб не перегодовувати тварину зі зміною корму, дотримуйтесь інструкцій із упаковки – кожен виробник сам визначає розмір порції з урахуванням складу харчування. Але вказівки – не постулати, їх можна порушувати з урахуванням ваги та індивідуальних особливостей вихованця. Організуйте також цілодобовий доступ до свіжої та чистої питної води, яким би типом корму ви не годували улюбленого вихованця.
Читайте склад корму
Корм не просто насичує і радує тварину, а й дбає про її здоров'я. Перед вибором і купівлею нового корму завжди вивчайте його склад і звертайте увагу на ті компоненти, які необхідні собаці, що старіє. Це такі речовини:
- Вітаміни Е та С, бета-каротин та мінеральний комплекс – цей набір елементів допоможе підтримати імунітет та сформує стійкість до інфекцій у поважному віці.
- Цинк, масло огірковика – потрібні для підтримки здоров'я шкіри та вовни, адже з роками вони втрачають еластичність та блиск.
- Хондроїтин, глюкозамін та ЕПК/ДГК (кислоти) допоможуть продовжити рухливість суглобів. Якщо тварина страждає на артрит, для нього важливі ці добавки. Щоб організм тварини отримав ці корисні речовини, виробники кормів додають у харчування екстракти куркуми, колаген та інші природні компоненти.
- Мідь, цинк та марганець – ці метали також відмінно впливають на шерсть. А якщо у складі корму будуть органічні солі, будьте впевнені, що вони засвоюються краще за мінеральні і благотворно впливають на травлення та ШКТ в цілому.
- Поліненасичені кислоти необхідні будь-якому організму, а тим більше старіють. Тому в складі корму ви можете зустріти риб'ячий жир, соєву олію і т.д. Зазвичай жирні кислоти виробляються в організмі тварини самостійно, але з віком цей процес погіршується.
- Псу у віці потрібно трохи більше клітковини, ніж раніше. Вона допомагає уникнути запорів, що виникають через зниження активності тварини.
Ще враховуйте можливі проблеми із зубами – розміри та твердість гранул мають бути меншими, ніж раніше.
Коригуйте харчування, контролюйте вагу, заглядайте до ветеринара і постарайтеся забезпечити чотирилапому другові щасливу старість.