Як правильно годувати вагітну собаку

Вагітний собака, як і вагітна жінка, потребує комфорту та підвищеної уваги, особливо до харчування. Вагітність – непростий та енерговитратний період у житті собаки, тому потрібно приділити увагу меню вагітного собаки. Далі ви дізнаєтеся про те, як і чим годувати вагітну собаку, щоб цей біологічний процес протікав легко та правильно.

Особливості годування собаки, що очікує на потомство

На ранніх термінах годування вагітних собак не відрізняється від того раціону, яким собака харчувалася до в'язки. З 3-5-го тижня потрібно розпочинати зміни якості та режиму харчування.

Враховуючи, що основний приріст у вазі цуценят відбувається останніми тижнями вагітності, до цього моменту енергетичні потреби собаки не змінюються. Тому важливо не поспішати оточувати зайвою турботою тварина - перегодовування обернеться набором зайвої ваги та ускладненнями під час пологів.

Збільшуйте енергетичну цінність харчування поступово. З 5-го тижня вагітності потрібно додавати 15% корму до раціону – так, щоб до пологів собака їла на 60% більше, ніж до вагітності. Живлення вагітного собаки можна організувати за допомогою спеціального корму.

Що ще врахувати?

При організації годування собаки, яка чекає на потомство, врахуйте 2 моменти:

  1. До моменту пологів собака не повинна бути перегодована.
  2. Тварина має зберегти добрий апетит.

Проблеми з апетитом можуть виникнути як на початку вагітності під час токсикозу, так і в кінці. У собак з багатоплідною вагітністю та великим животом не тільки знижується активність, а й пропадає апетит – зазвичай це відбувається за 7-10 днів до пологів. Тоді оптимально пропонувати собаці невеликі порції корму, наприклад – вологі готові смаколики в баночках, їх тварини їдять охоче. Щоб пробудити апетит, можна посилити запах їжі, трохи підігрів її.

Чи можна поєднувати сухий та вологий корм під час вагітності? Ветеринари не протестують проти такого харчування – воно допомагає урізноманітнити раціон та знизити ризики повної відмови від їжі.

Чи потрібно давати вітаміни?

У консервах і сухих кормах вищої якості (класи супер-преміум, холістик) зазвичай достатньо всіх вітамінів і мінералів, але вагітній собаці їх потрібно набагато більше. Тому під час вагітності та при лактації необхідно додати до раціону тварини комплекс вітамінів. Зверніть увагу на такі складові, як вітаміни А, С і В, а також глюконат кальцію, магній та інші елементи, включаючи жирні кислоти та амінокислоти.

Бажано порадитись з ветеринаром, перш ніж вводити до раціону собаки вітамінні добавки. Потрібно врахувати породу, вагу та особливості здоров'я тварини.

Скільки собаці потрібно прийомів їжі?

Якщо у собаки спостерігається зайва вага, зверніться до ветеринара, щоб він склав правильний раціон та режим годування. На перших тижнях вагітності, якщо у собаки відмінний апетит і вона їсть свою збільшену на 15% порцію, частота годівлі може залишитися звичайною.

  • На 4-7 тижні спостерігається активне зростання плодів, тому собаці в буквальному значенні потрібно харчуватися не просто за двох, а за всю сім'ю. Щоб собака не переїдала, її добовий раціон ділять не на 2 звичних, а на 3 годівлі.
  • Коли з 7-го тижня плоди починають давити на внутрішні органи, у тому числі шлунок та сечовий міхур, навантаження на організм потрібно знизити. Потрібно збільшити частоту годівлі до 4-5 разів на добу із збереженням калорійності та обсягу раціону як на перших тижнях «цікавого» становища.

Знаючи основні тонкощі про те, як годувати вагітну собаку, ви уникнете ряду проблем. Головне - радьтеся з ветеринарним лікарем і вибирайте найякісніші корми не нижче супер-преміум класу, адже собака, особливо вагітна, заслуговує на найкращий.