Захистит улюбленця від бліх та кліщів

З приходом весни розквітає все навкруги, природа оживає разом із своїми найдрібнішими організмами – блохами та кліщами. І тоді виникає питання – чим та як захистити пухнастика. Мова йде не тільки про собак, які гуляють на вулиці. Часто в групі ризику знаходяться і коти. « Якщо тварина не оброблена спеціальними засобами та проживає у квартирі, це не означає, що вона не може заразитись. » Личинки бліх може принести власник на взутті або інших предметах. Собака, який вигулюється, є потенційним джерелом зараження для кота. Блохи не тільки викликають розчісування, свербіж та подразнення шкіри, але й є джерелом паразитів, наприклад, гельмінтів.

Кліщі швидко розмножуються, як тільки зникає мінусова температура. Необроблений вихованець має всі шанси «начепити» такого співмешканця не тільки в лісі та на полі, але й у місті. Не кожен кліщ є джерелом загрозливих інфекцій (бабезіозу, бореліозу, ерліхіозу), а тільки той, що заражений. Та саме таких кліщів більше в місті, де велика кількість собак. Зараження кровопаразитарними хворобами відбувається через укус кліща. При відсутності лікування тварина може загинути.

В останні десятиріччя іншою загрозливою проблемою є комари. Разом із слиною до тіла теплокровних організмів вони заносять небезпечного паразита – дирофілярію. Це гельмінт, який мешкає в крові та шкірі тварини у вигляді личинок та статевозрілої особі. Діагностувати дірофіляріоз можливо лише лабораторними методами. Власники не одразу помічають, що їх улюбленець хворіє. Таким чином, діагноз встановлюють, коли дірофілярія вже нанесла певну шкоду організму. Отже, « важливо своєчасно обробляти своїх улюбленців перевіреними та якісними речовинами ».

Часи, коли в якості репелентів застосовувались дустове мило або розчин оцту зі спиртом, давно минули. Фармацевтична промисловість разом із ветеринарами за останнє десятиріччя створили грандіозну лінійку інсектицидів, від звичайних шампунів до пероральних таблеток. Потужність та термін дії шампунів дуже мала, на відміну від сучасних таблеток з флураланером та нашийників (імідаклоприд + флуметрин).

Оскільки виробників протипаразитарних засобів велика кількість, для вибору засобу зручніше користуватись спеціальними таблицями (таб. 1, 2). Обирати препарат слід орієнтуючись на діючу речовину, термін дії на шкірі тварини, безпечність для цуценят та кошенят. При реалізації ідеї «як захиститись від паразитів» слід пам’ятати, що дія кожного препарату стає слабкіше наприкінці його строку дії на тварині. Тому в останні тижні / місяці рекомендуємо застосувати додаткові засоби захисту. Наприклад, краплі діють 1 місяць, на 4-му тижні – додаткове обприскування шерсті фіпронілом.