Який лежак обрати для кота

Кожна тварина, яка мешкає поруч з людьми, потребує мати свою зону відпочинку. Невірно думати, що кіт чи собака мусять спати поруч з нами на ліжку або кріслі. Звісно, кіт – волелюбна тварина, заборонити йому ходити та спати там, де він бажає, неможливо. Але від дитинства котик повинен зрозуміти, що є місце його власного простору. Для цього ми купуємо лежаки, будиночки, тощо.

« Лежаки слід обирати виходячи з розміру вихованця та зручності їх прибирання/чищення. » В ідеальній ситуації місце відпочинку повинно бути таким, щоб витягнувшись кіт міг ледь торкатись кінчиками лап бортиків, якщо вони є. Або лапки та голова не звисали на підлогу. З другого боку, лежак повинен викликати відчуття захищеності. Тобто мати обмеження – стінки, бортики, м’які валики такої висоти, щоб кіт міг вільно покласти на них голову та бачити, що відбувається навкруги. Якщо лежак досить глибокий та виконаний з занадто ворсистого, пухнастого матеріалу, це заважає тварині вільно дихати та викликає перегрів у спекотну погоду.

Відомо, що коти полюбляють все м’якеньке. На твердій та вугловатій поверхні він навряд чи забажає відпочивати. Наповнення для спального місця обираємо м’яке, зручне для чищення або прання. Шви та стики матеріалу повинні бути якісні, міцні та не містити залишків наповнювача, ниток, довгих ворсин. Здебільше лежаки мають основну частину та додаткову подушечку. Таким чином їх буде легше очистити від бруду та шерсті. Тип матеріалу обираємо за двома принципами: екологічність та легкість у застосуванні. З точки зору екологічності це повинна бути міцна бавовна, фланель, льон. З метою легкості прибирання можна обрати будь-яку синтетичну тканину, перевірену на якість та безпечність та затверджену Держпродспоживслужбою України (мати відповідний сертифікат).

Не бажано використовувати лежаки з натуральної шкіри. Виглядає естетично як для людини, але коти не сприймають подібні речі як спальне місце. А штучна шкіра викликає перегрів тіла тваринки та швидко псується котячими кігтиками.

Будиночки – один з різновидів лежака. Вони мають повністю закритий простір із віконечком. В якості теплозбереження та схованки – ідеальна річ. Але в спекотну пору – не досить вдале рішення. Матрац такого будиночка повинен бути м’який, не занадто товстий, легкодоступний.

Не радимо купувати речі, просочені будь-якими хімічними сполуками, ефірними маслами, травами. Це може викликати алергічну реакцію, запалення шкіри або коньюнктиви. Для котів довгошерстих порід слід обирати гладку поверхню лежака з метою попередження скуйовдження шерсті.

Особливої уваги заслуговують лежаки з електропідігрівом або охолоджуючі. Якщо в помешканні холодно, власники намагаються обігріти тваринку за допомогою електролежаків. Робити цього однозначно не треба. Такі лежаки є небезпечними: важко встановити оптимальну температуру, можливе розгризання та травмування електрострумом. В таких випадках краще обрати місце більш закритого типу із теплозберігаючими властивостями. Інша річ – спека. Досить часто влітку за відсутності примусового охолодження помешкання коти перегріваються, може виникнути тепловий напад. Тут на допомогу приходять лежаки охолоджуючого типу. Вони виконані зі спеціального холодоагенту поміщеного у надміцний та щільний контейнер. Як правило, мають вигляд звичайного килимка, зручного для відпочинку. Тварини швидко пристосовуються до подібної конструкції. При занадто вологій та спекотній погоді, охолоджуючі лежаки зберігають життя.

« Кожен лежак повинен піддаватись мийці, пранню, чищенню хоча б один раз на пів року. » Для цього радимо використовувати неагресивні миючі речовини без віддушки, ветеринарні антисептики, оцет.