Чи потрібен коту нашийник

Одним з атрібутів амуніції для дрібних домашніх тварин є нашийник. Він використовується з метою безпечного вигулу на вулиці. До нашийника пристібається повідець, і таким чином ми обмежуємо рух вихованця на певній ділянці. Кожен нашийник – річ індивідуальна. « Він підбирається з урахуванням розміру, віку, активності та породи тварини. »

Більшість домашніх котів утримуються безвигульно, тобто весь час знаходяться в квартирі або будинку. Коту достатньо моціону, який забезпечують йому власники на невеликому просторі. Тварина пристосовується до таких умов та не страждає від відсутності далеких походів. Тому нашийник для такого пухнастика не потрібен. Використовувати ж нашийник просто як аксесуар зовсім нема сенсу. По-перше, до нашийника слід привчати. Кіт може агресивно реагувати на будь-який новий «одяг». По-друге, постійне носіння нашийника псує шерсть навколо шиї. Особливо це стосується довгошерстих та виставкових котиків.

Якщо мова йде про іменні нашийники або нашийники з QR-кодом, то їх можна використовувати епізодично, при перевезенні кота, літньому перебуванні на дачі, продажі, зміні власника або перетримці. Таким чином підвищуються шанси знайти тварину при її загубленні. Це в разі, якщо нашийник не зніме сам кіт або інші тварини. Більш гарантований метод – мікрочіп, який присутній під шкірою все життя.

Категорично заборонено використовувати для котів нашийники з електроуправлінням. Деяких службових або занадто великих собак привчають до такої амуніції з метою дресерування, корекції поведінки та агресивності, для запобігання небажаним звичкам та безприпинного лаю. На відміну від них, коти сприймають такий тип управління як насильство, та їх неадекватна поведінка тільки погіршується.

Інший тип нашийників – заспокійливі. Вони виробляються з м’якого пластику, гуми або каучуку, просочених спеціальними речовинами: ефірні масла лаванди, м’яти або феромони материнського молока котів. Нашийники мають певний термін дії та застосовуються лише в період стресів, транспортування, агресії. Заспокійливі нашийники чинять дуже м’яку короткочасну заспокійливу дію, але можуть викликати загальні алергічні реакції (кашель, чхання, сльозотеча, млявість) або місцеві (почервоніння та свербіж шкіри в ділянці шиї). При появі будь-яких симптомів слід одразу ж звернутись до лікаря.

Нашийники протипаразитарні – сучасний та досить ефективний метод профілактики зараження блохами, кліщами та волосоїдами. Це вважається ветеринарним засобом певного терміну дії (від 1 до 8 місяців). Залежно від нанесеного препарату, нашийник профілактує / знищує певний вид комах. Найслабшу дію мають нашийники з рослинних компонентів (чистотіл, лаванда, мікс ефірних масел), найпотужнішу – нашийники на основі імідаклоприду та / або флуметрину. Слід бути уважним при потраплянні кота з протипаразитарним нашийником під прямі сонячні промені. Діюча речовина може підвищити свою активність, що призведе до небажаних загальних або місцевих реакцій.

« При короткочасному вигулі на вулиці нашийник повинен бути лише на період прогулянки. » Якщо для собаки між нашийником та шиєю допускається вміщувати два людські пальці, то коту слід затягувати амуніцію міцніше. Це пов’язано з більш гнучким хребтом та зв’язками котиків, вони легко позбавляються такого атрибуту при прогулянці. Обирайте матеріал для нашийника свідомо. Він повинен бути з тканини, гуми, пластику, шкіри; гіпоалергенний, без сторонніх хімічних запахів, без легкозмиваємих барвників, без шипів та отворів, легкий та одночасно міцний. Якщо кіт занадто противиться носінню нашийника або має вади шийного відділу (занадто коротка шия, нестабільність шийних хребців, травми шийної ділянки, травми нижньої щелепи), краще застосовувати шлейку для котів.

Нашийники заспокійливі та протипаразитарні повинні бути непротерміновані, зареєстровані в Україні, мати сертифікат якості та безпеки; кожен упакований у герметичну індивідуальну упаковку з зазначенням виробника, серії та номеру партії.