виє собака

Собаки у своєму спілкуванні з людиною здатні використовувати як гавкіт, так і виття. Сучасний «лексикон» будь-якого собаки рясніє гавканням, скигленням, мімікою і виттям. І навіть якщо ви вже до нього звикли, ваші сусіди (якщо вони є) точно будуть не в захваті. Якщо хочете дізнатися, чому виє собака і що робити, щоби ці «концерти» припинилися, читайте цей корисний гайд.

Що провокує собаче виття

Виття – це реакція на подразник. Найчастіше виють ті собаки, які погано соціалізовані. Також це може бути особливістю породи.

Перша причина: інстинкти

Якщо виття інстинктивне, воно означає захист території або спілкування з іншими собаками на відстані. Помічали, що у вию є ланцюгова реакція? Коли один собака завиє, швидше за все, решта в окрузі теж підхопить цю «пісню».

Чому виникає інстинктивне виття? Згадайте, хто є предок собаки. Правильно – вовк. Тому якість дикого вовка «вити на місяць» дісталася кожному, навіть самому одомашненому собаці.

Щоб вирішити проблему, займіться впритул дозвіллям вашого улюбленця. Приділяйте більше часу прогулянкам та активним іграм, навчайте командам.

Відучити «повторюшку» від вию також можна. Ви повинні навчити собаку подавати голос і замовкати за командою. І коли почуєте голос іншого собаки, чергуйте команди «голос» та «тихо». Для початку закріплюйте результат ласощами, потім зводячи смаколики нанівець, довівши виконання команд до автоматизму. У майбутньому при колективному виборі інших собак, достатньо буде сказати тільки слово «тихо».

Якщо виття доноситься через стіну багатоквартирного будинку, треба розмовляти із сусідами. Якщо мирно вирішити питання не вдасться, пишіть заяву – поліцейський уповноважений оштрафувати таких господарів у разі бездіяльності.

Причина друга: собака не терпить самотності

Виття може бути наслідком страху або тривоги. Наприклад, ви пішли з дому, а вихованець залишився один. Ви можете навіть встановити камеру, щоб подивитися, як тварина починає метушитися, коли ви йдете. Після марних спроб відшукати господаря, тварина може зірватися на гавкіт, що переростає в жалібне і монотонне виття. Супроводжуватися такий протест може псуванням меблів та наведенням суцільного бедламу у вашій оселі.

Якщо цуценя було рано відлучене від матері або відразу залишилося одне, потрапивши у ваш будинок, воно неодмінно завиє.

Також може нагадати про себе раніше пережитий негативний досвід. Якщо ви колись йшли з дому, забувши наповнити миски водою та їжею, тварина може боятися, що така ситуація повториться.

Щоб вирішити ситуацію, підготуйте вихованця до вашого уходу. Прогуляйтеся довше, добре нагодуйте та дайте улюблені іграшки. Особливо ті, які можна довго гризти, щоб тварина не робила замах на меблі та речі. Також не створюйте сумну ситуацію – не потрібно звертати увагу на вихованця, якщо збираєтеся йти. Обмежте тривалий контакт і не ведіть розмови. Фраза «довгі проводи – зайві сльози» якнайкраще описує те, що відбувається.

Причина третя: собака привертає увагу

Чому собака виє, навіть якщо господар поряд? Вона може будити рано-вранці або «співати» ночами. Причин багато: голод, нудьга, образа, роздратування.

А якщо вихованець звик з дитинства використовувати виття як маніпуляцію, він збереже цю модель поведінки, будучи вже дорослим. Вони немов маленькі діти закочують істерику, якщо щось іде не так, як їм хотілося б.

У цьому випадку варто всіляко ігнорувати навіть найтужливіше виття. Потім скомандуйте «тихо», похваліть і пригостити улюбленця смаколиком. Таким чином ви «зламаєте» алгоритм дій – тварина зрозуміє, що хвалять та пригощають за тишу, а не за виття.

Четверта причина: подразники ззовні

Буває, коли вихованець починає гавкати і вити, відповідаючи на гучні чи незнайомі йому звуки. Поїздка в новій машині, сильна буря за вікном – це може спровокувати некоректну поведінку. Гучний сміх, плач, спів, автосигналізація – все це з таких причин.

Тварина боїться невідомості чи просто наділена музичним слухом. Є породи собак, які можуть підвивати прямо по нотах – таких відео ставку в мережі.

Якщо тварина просто підспівує вам чи почуті музики, використовуйте команду «тихо». Або виключіть музику та спів у присутності собаки. Адже при добре розвиненому музичному слуху зупинити «спів» буде досить складно.

А якщо виття – реакція на звуки на вулиці, спробуйте переключити увагу. Використовуйте команди «тихо» та «ні», встановіть зоровий контакт, і, якщо виття не буде, пригостіть смаколиком. В результаті такого дресирування, вихованець буде дивитися на вас, перш ніж завити на незрозумілий звук.

Важливо! Не гладьте, не хваліть і не частуйте собаку, поки він виє. Це сформує розуміння, начебто хвалять саме за «високі ноти».

П'ята причина: порушення здоров'я

Зрозуміти, чому пес виє, якщо йому боляче, зовсім нескладно. Тварина може бути агресивною, сумною або просити ласки, а також вити. Як правило, про хворобу будуть говорити й інші симптоми – слабкість, поганий апетит, коливання температури, кашель або чхання, сльози, підвищення слиновиділення тощо.

У такій ситуації зверніться до фахівця. Потрібна діагностика, огляд, аналізи та, при необхідності, лікування.

Важливо! Перевірте здоров'я вихованця, адже виття може говорити про хвороби ШКТ, кісток, м'язів та внутрішніх органів.

Які породи собак схильні до вою

Виття – це природна поведінка собак, яка є частиною їхнього комунікаційного репертуару. Однак деякі породи собак більш схильні до вою, ніж інші. Ось кілька порід, які можуть вити більше і частіше за інших:

 • Гончаки відомі своїм пронизливим голосом, і вони часто виють, коли чують запах видобутку або просто висловлюють своє задоволення.
 • Вовчі собаки мають ширший діапазон звуків, ніж інші породи собак, і вони часто використовують виття, щоб привернути увагу своїх господарів або висловити радість.
 • Сибірські хаски відомі своїми вовчими голосами і часто виють, щоби привернути увагу господарів або своїх товаришів по зграї.
 • Маламути також відомі вовчими голосами і можуть вити, коли їм нудно або щоб привернути увагу.
 • Шпиці виють, щоб привернути увагу або висловити своє задоволення, але ця поведінка може бути пов'язана з деякими проблемами зі здоров'ям, такими як хвороби зубів або горла.
 • Біглі наділені пронизливим голосом, і вони часто виють, коли чують запах видобутку або просто радіють.

Хоча виття може бути частиною природної поведінки собак, це може стати проблемою, якщо собака виє занадто голосно або занадто часто. У таких випадках необхідно звернутися до ветеринара або собачого тренера для отримання рекомендацій щодо вирішення проблеми.

Як відучити собаку вити

Знаючи, чому собаки виють, ви можете зрозуміти, як діяти, щоб усунути цю проблему. Спробуйте дотримуватися таких порад:

 • Отримайте консультацію ветеринарного лікаря, щоб унеможливити хвороби.
 • Подбайте про комфортне зовнішнє середовище для тварини. Вчасно годуйте вихованця, забезпечте доступ до чистої та свіжої води для пиття. Не лінуйтеся міняти воду в мисці щонайменше двічі на день.
 • Соціалізуйте тварину. Собак не повинен лякати зовнішній світ. Знайомте улюбленця із запахами, звуками, предметами. І займайтеся цим із самого дитинства. Тоді звичайний звук дверного дзвінка або працюючого двигуна автомобіля не спричинять виття.
 • Якщо цуценя тільки з'явилося в будинку, не залишайте його на самоті як мінімум тиждень: у перші дні тварина дуже потребує підтримки.
 • Зменшіть рівень стресу. Якщо самотність дається тварині насилу, купіть ще іграшок, які відвернуть тварину від смутку. Іноді виходом стає ще один вихованець.
 • Дресируйте тварину. Собака, який знає команди «ні» і «тихо» не витиме з кожного приводу. Чим більше команд знає тварина, тим легше їй пережити стрес.

Отже, виття - це природна поведінка собак, яка допомагає їм комунікувати з навколишнім світом. Він може виражати радість, невдоволення, страх чи бажання привернути увагу. Деякі породи собак більш схильні до вою, ніж інші, і це має бути враховано при виборі породи.

Однак, виття може стати проблемою, якщо собака виє занадто голосно або занадто часто, що може призвести до подразнення оточуючих або стати сигналом проблем зі здоров'ям собаки. У таких випадках необхідно звернутися до ветеринара чи собачого тренера, щоб встановити причину виття та розробити план дій.

Незважаючи на все, виття у собак – це частина їхньої унікальної особистості та один із багатьох способів, якими вони висловлюють свої емоції та пізнають світ навколо себе.