Корисні ласощі для собак

« Собаки потребують різноманітного харчування. » Тому для розваг, прорізування та росту зубів, дресирування, навчання та просто підгодовування смачненьким власники вигадують ласощі для своїх пухнастиків. Дуже важливо, щоб це були не кістки, ковбасні обрізки, зіпсовані продукти, цукерки, недоїдки зі столу, хліб, а корисні продукти.

Для правильного власноруч приготовленого смаколика застосовуємо наступні інгредієнти:

  • Субпродукти (легені, печінка, рубець, курячі шлунки) та м’ясо.
  • Суглоби та сухожилля.
  • Частини тіла продуктивних тварин (пеніс, вуха, хвости, курячі лапки без кігтів, трахеї).
  • Овочі (гарбуз, яблуко, морква).
  • Зернові (рис, вівсянка).
  • Молочні продукти (сир) та яйця.

 

Дозволяється давати сушені, в’ялені субпродукти, сухожилля або м’ясо, кульки з рисової або вівсяної крупи, сирні кульки, сушені та в’ялені овочі, мікс м’яса, овочей та круп. Також пухнастикам подобається печиво з м’ясної обрізі, круп, яйця. Той чи інший смаколик власник обирає, покладаючись на смак свого вихованця.

Кожен продукт має свою технологію вироблення. Ласощі з м’яса та субпродуктів потребують тривалого висушування при температурах не вище 50˚С у духовці протягом 12-15 годин. Овочі та фрукти піддаються сушінню на спеціальних сушарках або на печі (в сауні). Перед кожним сушінням м’ясо, сухожилки та субпродукти вимиваються, очищаються від жиру та плівок, вимочуються декілька годин у воді. Продукти не містять сторонніх запахів хімічної речовини, затхлості, плісняви, ознак розкладання або прогіркання.

Рисові кульки виготовляють з вареного рису з додаванням невеликої кількості тертої моркви або яблук. Такими ласощами можна пригощати собаку 2-3 рази на тиждень невеликими порціями. Сирні кульки готуються з нежирного натурального сиру з додаванням жовтка, вершкового масла, вівсяних пластівців. Далі продукт обробляється в пароварці протягом 10-15 хвилин.

« Ласощі – це не заміна основному раціону. » Давати такий продукт слід в дуже невеликій кількості лише після основного прийому їжі. Важливо, щоб смаколики були не тільки корисними та смачиним, але й безпечними. Наприклад, не радимо згодовувати рисові шарики з морквою тваринам, що мають закрепи або інші розлади шлунково-кишкового тракту. М’ясо та субпродукти не повинні бути сильно подрібненими. Такі продукти заковтуються без розжовування та можуть стати причиною подразнення / запалення стравоходу, шлунку.

Власноруч виготовлені ласощі необхідно зберігати в холодильнику не більше 2-х тижнів. Якщо нема можливості самостійно висушувати продукти, в зоомагазинах завжди є готова заміна – промислові ласощі. Технологія їх виробництва розроблена таким чином, що при максимальному висушуванні та помірній консервації продукт зберігає свій колір, аромат та корисні властивості. Такі ласощі не вимагають температурного режиму, є безпечними та смачними.