Особливості харчування кастрованих котів та стерилізованих кішок

Стерилізація та кастрація домашніх тварин у сучасному світі – нормальна звична процедура. Як тільки коти досягають статевої зрілості, рівень гормонів підвищується, вони стають занадто збудженими, активними, часом навіть агресивними. Якщо вихованець не реалізує свою статеву функцію, то це може негативно вплинути на його ендокринну та нервову системи. Незапліднена яйцеклітина кота «без уваги гормонального збою» не залишиться: згодом почнуть утворюватись кісти яєчників, а далі запалення внутрішньої оболонки матки, і в цьому випадку ми говоримо про стерилізацію.

Якщо ваш пухнастик не являє племінної цінності, має певні генетичні вади або хронічні запальні процеси сечостатевої системи, чи ви просто хочете бачити біля себе врівноваженого, неагресивного, відданого друга, рекомендується кастрація/стерилізація.

Звісно, що видалення органів, продукуючих статеві гормони, змінює організм кота. В перші місяці після кастрації замісну функцію яєчок візьмуть на себе наднирники та гіпофіз, але згодом все це згасне, і обмін речовин почне перебудову. Так як чоловічі статеві гормони (тестостерон та ін.) сприяють розвитку м’язової маси, витривалості та міцності, то після їх зникнення організм не має потреби готуватись до котячих перегонів, боротьби за самку або з’ясовування стосунків із сусідом. Тому м’язова маса поступово заміщується на жир, як зовні так і всередині тіла.

Якщо господар не забезпечує улюбленцю активний моціон (ігри, будиночки для котів, прогулянки, спілкування з іншими тваринами), а раціон пухнастика далекий від ідеалу, то ожиріння неминуче. А згодом підтягнеться підвищений вміст поганого холестерину та діабет. Щодо раціону, то критерії вибору корму для стерилізованих котів повинні бути наступні:

  • Білок злегка знижений, але з високим вмістом повноцінних амінокислот – DL-метіонін, L-лізин, L-карнітин – та вологи (ідеальний варіант – м’ясо кролика).
  • Жир представлений сумою насичених, мононенасичених, поліненасичених жирних кислот у рівній кількості (жир кролика + жир птиці + жир лосося).
  • Збалансований вміст кальцію та фосфору.
  • Профілактичний вплив на появу та розмноження мікроорганізмів сечостатевих шляхів несуть нутрієнти природного походження (журавлина).
  • Загальнозміцнюючий та кроворозріджуючий ефект досягається за рахунок сукупності рослинних компонентів (ромашка + ехінацея + малина + шипшина).

Всі ці компоненти представлені в ідеальній пропорції в сухому повнораціонному кормі супер-преміум класу з кроликом та журавлиною для дорослих кастрованих/стерилізованих котів.

Слід пам’ятати, що питна вода з низьким ступенем мінералізації, бажано очищена промисловими фільтрами, повинна постійно бути свіжою, в достатній кількості та постійному доступі для вашого улюбленця. Високий рівень водного балансу в організмі – ще один з факторів профілактики сечокам’яної хвороби та ожиріння.

Сечовивідні шляхи кішки та кота різняться. Якщо у кота утворюються пісок або камінці, то при сечовипусканні вони, як правило, застрягають в уретрі, про що кіт одразу «сигналізує». Анатомія уретри кішки інша – вона коротша та ширша, тому конкременти спокійно виходять назовні з сечею до певного часу. Власник може довго не знати, що у його кішки така проблема. Тому радимо раз на рік проводити обстеження сечовивідних шляхів. Вже по загальному аналізу сечі зрозуміло, що не так.

«Повноцінне спеціалізоване харчування», активний спосіб життя, збереження водного режиму, відсутність стресів, переохолодження та інфекційних процесів – «це запорука здорової кастрованого кота та стерилізованої кішки».