Що означає холістик?

Для тварин сьогодні випускають корми чотирьох класів – економ, преміум, супер-преміум та холістик. Щоб дати тварині найкраще, вибирайте найвищі класи. Пропонуємо дізнатися найнеобхідніше про корми класу холістик – плюси та мінуси, особливості складу та тонкощі переходу зі старого корму.

Що таке холістик (Holistic) корма

Корм холістик – це раціони, які враховують потреби тварин та забезпечують їх необхідними речовинами, які вони отримували б у дикій природі. У таких кормах не можна зустріти синтетичних добавок.

Кожен заводчик має вибір – купувати корми, розроблені в хімлабораторіях або раціони, створені на основі натуральних інгредієнтів. Здавалося б, вибір очевидний. Але це лише переконання виробників, а нам варто докопатися до істини і зрозуміти, в чому переваги кормів холістик і чи є у них недоліки.

Чим гарний корм холістик?

Корм холістик відрізняється достоїнствами:

  1. Натуральне м'ясо – птах, м'ясо чи риба. У всіх кормів цього класу особлива рецептура на основі курчати, качки, ягняти, яловичини, індички і т.д. У порівнянні з нижчими класами, відсоток м'яса в кормах холістик може сягати 70% і вище, а обсяг білка може становити 30%. У звичайних кормах цінні білки замінені не найякіснішими субпродуктами або зовсім продуктами переробки (м'ясним або кістковим борошном). Тварина просто наповнює шлунок та не отримує корисних речовин. З холістиком кіт або собака отримає білок, що добре засвоюється, і забуде про розлади ШКТ.
    Харчування кормами класу холістик покращує процес розвитку м'язової системи та сприяє енергійності вихованця.
  2. Ягоди, овочі та фрукти – джерела біологічно активних речовин. Собаки та коти потребують вітамінів так само гостро, як і людина. Вітамінні добавки зміцнюють імунну систему, покращують зовнішній вигляд та здоров'я кігтів, вовни, кісток та зубів, підвищують гостроту зору. У кормах холістик вітамінну основу складають натуральні фрукти, овочі та навіть ягоди. На упаковці ви завжди знайдете чітке розшифрування, з якого джерела взято вітаміни, а в дешевому кормі просто перерахують входження вітамінів без пояснення їх походження.
  3. Без синтетики. У кормах холістик немає штучних добавок - "глутаматів", "їшок", ароматизаторів. Якщо раніше вихованцю купували корми сегментів економ або преміум, потрібен час, щоб тварина звикла до корму «без хімії» – спочатку корм без добавок буде прісним і не привабливим. Для тривалого зберігання використовуються консерванти, але виключно натуральні, наприклад, трав'яні олії або продукти з вітамінами Е та С. Тоді покращується перетравлення корму та знижується ризик отримати алергічну реакцію.

Недоліки корму холістик

Мінусів у цих кормів всього 3:

  1. Ціна. Продукти вищого класу не можуть коштувати дешево, адже у них замість кукурудзи натуральне м'ясо чи риба.
  2. Термін придатності. Виробники використовують натуральні консерванти, тому максимальний термін зберігання холістик-кормів – один рік.
  3. Доступність. Ці корми не розрекламовані та не продаються у найближчому супермаркеті. Ви зможете купити їх виключно у хорошому ветеринарному магазині чи онлайн.

Чи варто перекладати вихованця на Holistic?

Хочете почути однозначну відповідь? Тоді ВАРТО. Навіть якщо тварина харчувалася кормом класу супер-преміум. Чи дорожче це? Ні. Для насичення вихованцю потрібна менша порція, зате яка користь для здоров'я – у складі все натуральне та смачне.

Як вибрати відповідний холістик?

У кожної тварини свої смакові уподобання – одні люблять корми з індичкою, іншим подавай яловичину чи рибку. Буває і так, що корм «набрид», тоді є сенс замінити один смак на інший (не змінюючи тип корму).

Також враховуйте вікові особливості кота або собаки – цуценятам і кошеням потрібні спеціальні раціони, дорослим особинам підійдуть універсальні склади, а тваринам, що старіють, потрібен менш калорійний, але вітамінний раціон. Також варто врахувати індивідуальні особливості – вагітність, непереносимість глютену, алергічні реакції. У сегменті холістик реально підібрати корм дуже індивідуально.

Як правильно перевести вихованця на холістик-корми?

До попереднього корму у вашого вихованця може бути стійка звичка, тому забезпечте повільний перехід, щоб не шокувати вихованця та його систему травлення.

Щоб уникнути стресу, додавайте потроху новий корм у звичний раціон. Щодня кладіть більше нового корму та відбавляйте старий.

Перехід може тривати 7-10 днів.

Як перевірити якість корму

До переконатися, як корм холістик? Вивчіть не тільки відгуки заводчиків та думки ветеринарів, але й розгляньте упаковку.

  • М'ясо. Має бути написано першому місці у складі і бути у найбільшому обсязі проти іншими інгредієнтами. Якщо побачите, наприклад, рядок "кукурудза - 55%", далі можете не читати, м'яса там менше половини і це не холістик.
  • Чіткі розшифровки у складі. Неприйнятні рядки «м'ясо» чи «птах». Сьогодні за словом «м'ясо» може бути справді яловичина, а завтра замість неї додадуть субпродукти. Тому шукайте точні формулювання - "сире м'ясо курки", "дегідратоване м'ясо кролика" і т.п.
  • Джерело жирів. Коти та собаки – хижаки, тому жири їм потрібні тварини, а рослинні для них неповноцінні. Навіть цінні компоненти з олії засвоюються «на трієчку».
  • Мінімум вуглеводів. Хижаки їх практично не потребують. Але трохи клітковини для перистальтики кишківника піде на користь.

Правильно вибирайте корми класу холістик, перекладайте вихованця на здорове харчування і радійте разом з ним його відмінному самопочуттю!