Як привчити цуценя ходити в туалет на вулицю?

Нові господарі, коли заводять собаку, частіше не здогадуються, з якими труднощами їм доведеться зіткнутися. І найпопулярнішим питанням від власників є «Як привчити щеняти до туалету на вулиці?» Щоб виховати улюбленця, потрібна постійність і терплячість.

Режим дня

Вигули вихованця на вулиці мають бути регулярними. В ідеалі, щоб вони відбувались приблизно в одну й ту саму годину. Спочатку буде важко дочекатися, коли цуценя сходить до туалету. Але прогулянка має тривати до того часу, поки вихованець не зробить всі свої «важливі справи». Після цього варто обов'язково похвалити його, сказати ласкаві слова та пригостити ласощами.

Частота вигулів обумовлюється віком вихованця. Якщо цуценят потрібно годувати близько 3-4 разів на добу, то кількість прогулянок має становити приблизно 5-6 на день. Не бійтесь, це ненадовго, і це у ваших інтересах навчити собаку ходити в туалет на вулицю.

Як довго треба гуляти

Такі часті пробіжки з вихованцем на вулицю набагато ефективніші 2-х або 3-х тривалих вигулів. Але й від останніх також не варто відмовлятись. Однак мета таких прогулянок трохи інша. Повноцінна прогулянка з домашнім улюбленцем — це активне проведення часу, що включає елементи дресирування. А вам першочерговим є короткочасні вигули на вулиці з однією кінцевою метою. Ви виробляєте певний рефлекс у цуценяти: всі свої «справи» необхідно справляти на вулиці.

Після тривалої прогулянки цуценя буває настільки схвильованим, що зовсім забуває про головне. Повернувшись до квартири, він розслабляється, а ви отримуєте в будинку те, заради чого витрачали час на вулиці. У вас просто були різні цілі.

Підготовка до навчання

Домашній улюбленець вимагає до себе особливої уваги та терплячості. Цуценята до тримісячного віку не в змозі контролювати процес походу до туалету. Але вони можуть сигналізувати про свої наміри: починають шукати місце, вити, рити лапами підлогу. Це служить знаком для власника, який одразу повинен відвести вихованця на вулицю і заохотити його, якщо той пописав саме там. Якщо сварити тварину, то лише словами, тому що фізичне покарання буде прийняте як агресія.

Складнощі можуть виникнути, коли необхідно привчити ходити до туалету на вулицю собаку, яка тривалий час проживала у приватному секторі. У цьому випадку важливо давати вихованцю більше свободи та часу. Переселення до нового будинку і так є великим стресом для тварини. Тому сильно лаяти улюбленця за те, що він випорожнився у квартирі, не варто.

Якщо вам зовсім не вдається привчити цуценя до туалету, можна довірити це завдання кінологам. Фахівці оперативно допоможуть малюкові освоїтися, а дорослим собакам — переналаштуватись.

Як відучити ходити до туалету вдома?

Якщо ви не змогли або не встигли побачити «сигнали», і тварина вже підняла лапку або присіла, щоб сходити в туалет, тоді можна відвернути її увагу шумом. Як приклад, плескіт у долоні. Через гучний і різкий звук вихованець призупинить процес та відстрибне. Потім потрібно вивести цуценя на вулицю, а після того, як він виконає свої «справи», похвалити та почастувати ласощами.

Навіть якщо ви сердитесь на вихованця за те, що він випорожнився вдома, не потрібно піддаватися своїм емоціям та фізично карати його. Цуценя не зрозуміє, що він зробив не так, і це не принесе жодного успіху. Собака може зрозуміти з цього досвіду тільки те, що не можна ходити до туалету у вашій присутності. А щойно господарі підуть чи відвернуться, він продовжить так робити. Якщо ж улюбленця пригощати ласощами та хвалити за кожну правильну дію, то він бажатиме ще заохочення та зрозуміє, де для цього потрібне місце.

Коли ви берете в будинок зовсім маленького цуценя, то будьте готові, що спочатку «міни» та калюжі будуть усюди. Тому в ідеалі виділити новому члену сім'ї місце, яке застелити газетами. Коли ви ненадовго йдете з дому, можна залишати вихованця в іншій кімнаті або спеціальному манежі. Привчити цуценя до правильного місця туалету можна за тиждень, якщо правильно дресирувати.