Ніс у здорового собаки

Багато хто знає про правило перевіряти самопочуття собаки за температурою її носа, але нікому не відомо, коли і чому воно виникло. Зараз у рідкісного відповідального власника не завмирає серце, якщо орган нюху улюбленого вихованця гарячіє. Часто сухість обумовлена нешкідливими факторами, так само як холодність і мокротиння не обов'язково показник здоров'я. Кожен собачник повинен знати, який має бути ніс у здорового собаки.

Чому у собаки мокрий ніс

Собачий ніс – важливий орган почуттів для тварини, оскільки запахи займають важливе місце у її орієнтуванні у світі. Чутливий нюх обумовлений особливостями носової порожнини. У псових там розташовано 125 млн. рецепторів (для порівняння, у людини – 5 млн.). Носові раковини та зовнішня частина органу покриті тканинами слизової оболонки, які виділяють зволожуючий секрет. Тому ніс здорового собаки мокрий та прохолодний. Підтримувати міцне здоров'я вихованця допоможуть фітоміни для собак.

Волога в комплексі з рецепторами допомагає вловлювати та ідентифікувати навіть слабкі запахи на великій відстані. Також мокра мочка:

  • допомагає визначити напрямок вітру;
  • служить якимось «тепловізором»: для новонароджених цуценят у пошуках матері, для дорослих особин – як відчути заздалегідь тепло видобутку чи противника;
  • необхідна для охолодження: з мочки рідина випаровується, тварина потіє і не перегрівається;
  • захищена секретом від попадання в дихальні шляхи пилу, чужорідних, твердих частинок.

Відповідь на питання, який ніс має бути у здорового собаки – частіше холодний та вологий. Але з кожного правила є винятки. За відсутності лихоманки орган нюху пса може залишатися як і мокрим і холодним, але вихованець у своїй хворий. Якщо похолов не лише ніс, а й кінчики вух, це вказує на переохолодження.

Також зміни вологості та температури можливі у здорової тварини, але не на тривалий період. Щоб розпізнати стан здоров'я вірного друга, необхідно врахувати також стан його вовни, поведінку, стан очей (без почервоніння), ясен та язика (без плям, нальоту, блідості тощо).

Сухий та гарячий ніс у пса як прояв хвороби

Який ніс у здорового собаки стало зрозуміло. Розберемося, у яких випадках зміни температури та тактильних характеристик вказують на хворобу. Якщо вихованець захворів, найчастіше проявом буває не тільки зміна температури носової мочки та її сухість. До цього симптому додадуться поведінкові зміни, виділення з очей, кашель і чхання тощо. Так, незвичайний стан носової мочки у пса може вказувати на такі захворювання.

Закупорка слізних каналів при хронічній сухості разом із почервоніннями куточків очей.

Алергія. При цьому спостерігається сухість носа, але може бути і теплим, і холодним. Також спостерігається сльозогінність очей, висипання та себорея, що викликають свербіж.

Застуда або запальний процес у бронхах, легенях. При цьому вихованець чхає, кашляє, спостерігається сльозогінність, погіршення загального стану, млявість.

Чума м'ясоїдних, при якій орган нюху стає гарячим і сухим, спостерігається підвищення температури, блювання, діарея, погіршення загального стану.

Поразка паразитами.

Сказ (сухість і підвищення температури носа – один із характерних симптомів).

Власнику потрібно знати, як реагувати, якщо ніс у здорового собаки змінився. Точно не варто панікувати. Важливо правильно оцінити стан улюбленого вихованця. Так, якщо сухість виникла після сну або пережитого стресу, потрібно почекати, і стан нормалізується. Також такі симптоми можуть вказувати на надмірну сухість повітря у приміщенні. Якщо у тварини спостерігаються інші симптоми, краще звернутися до фахівця.

За ознаками алергії власнику рекомендується поміняти посуд та корм, купити нові іграшки з інших матеріалів, скористатися іншою побутовою хімією, змінити місце вигулу. Не варто займатися самолікуванням. Головну причину зможе визначити лише ветеринар.

Відповідальному та люблячому господареві необхідно знати, яким має бути ніс у здорового собаки. Важливо пам'ятати, що цей орган нюху дуже важливий для тварини, а підвищення температури і зміна кількості зволожуючого секрету не завжди вказують на хворобу.